Епилепсия - ТЕМА 20

  • 62 054
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 860
Моето дете се уморява по-бързо от другите, въобще не може да се концентрира, но при нас проблемите са доста големи.

# 736
  • Мнения: 2 156
Моят син сравнително бързо привикна към Конвулекс и на практика не забелязвам странични ефекти. Малък е, за да твърдя каквото и да е с категоричност; имаме време до училището; но щом стои мирен по 40 минути като му чета книжки и успява да запамети подробности от прочетеното, според мен нещата с него са ОК.

Момичета, слаба богу, и ние сме в ремисия от миналия декември. При това положение може би не трябва да подавам документи за ТЕЛК... Вие как мислите? Лекуваме се и при това положение, да чукна на дърво, няма пристъпи. Има ли някой сред вас с такъв опит относно явяването пред ТЕЛК и как стоят нещата?

# 737
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
мама Аби ЯМР за епи най-добрия апарат е в Св.Иван Рилски.  Peace

Ние утре сме на ПЕТ-Скенер стиснете едни палци всичко да мине наред, че ми е много притеснено.  Rolling Eyes

# 738
  • Мнения: 276
Успех!И да не забравиш утре да ни се похвалиш с добрите резултати!  Peace

# 739
  • Мнения: 2 156
мама Аби ЯМР за епи най-добрия апарат е в Св.Иван Рилски.  Peace

Ние утре сме на ПЕТ-Скенер стиснете едни палци всичко да мине наред, че ми е много притеснено.  Rolling Eyes
И ние сме го правили там, защото от Св. Наум ни го препоръчаха

Романол, успех и от "нас "  Peace

# 740
  • Мнения: 2 860
Успех Романол, 5 скенера с упойка ли се прави?

# 741
  • Мнения: 776
Здравейте, майчета . Предварително се извинявам, че задавам въпросът си в тази тема, който не е свързан с епилепсията. Но знам че тук ще намеря отговор на въпроса си. Нужна ми е информация за добър  ортопед-терапевт в Горна Баня .Искам да направим една консултация на синът ми защото се съмняваме за леко изкривяване на гръбнакът. Четох из форума ,но честно казано не се спрях на определен ортопед. А предпочитам да бъда насочена към такъв от хора преминали през това нещо. Благодаря предварително.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 276
мама Аби ЯМР за епи най-добрия апарат е в Св.Иван Рилски.  Peace

Ние утре сме на ПЕТ-Скенер стиснете едни палци всичко да мине наред, че ми е много притеснено.  Rolling Eyes
Вярвам, че всичко ще бъде наред  Hug

# 743
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Прибрахме се.

Преди изследването малката направи пристъп и даже и анестезиоложката го видя. Дано да няма повече.
Още я държи упойката и заспа. Надявам се като се наспи да е по-добре. Sad
Сега само остава да чакаме резултатите.  Rolling Eyes

# 744
  • Мнения: 276
romanol,съжалявам за днешния пристъп на малката!Денят ви не е започнал добре,но вярвам,че ще завърши добре  Hug Чакаме да оповестиш добрите резултати Simple Smile

# 745
  • Мнения: 943
Здравейте, мами. Искам и аз да споделя... От десетина дни намаляме и спираме конвулекса и минаваме на профилактичен диазепам при температура.  Трима невролози твърдят, че детето няма епилепсия и трябва да съм малко по -спокойна, но уви. Сън не ме лови. Наблюдавам малкия постоянно.
Моля, който е спирал лекарствата на детето си да сподели дали след това са правили ЕЕГ и след колко време. На нас препоръчаха ЕЕГ и преглед след 6 месеца, но аз мисля след нова година да посетим пак ЕЕГ кабинета.
Желая ви спокойствие, а на децата - здраве Simple Smile

# 746
  • Мнения: 2 860
На всеки 3 месеца в началото, после на 6м. и сега веднъж годишно. Ако междувремнно се появи проблем на нас ни казаха лечението се започва веднага, но малката е с доказано епи.

# 747
  • Мнения: 943
На всеки 3 месеца в началото, после на 6м. и сега веднъж годишно. Ако междувремнно се появи проблем на нас ни казаха лечението се започва веднага, но малката е с доказано епи.
Гала, доколкото зная при вас ЕЕГ -тата не бяха показателни. И нашите са добри, само първото показа леки иритативни промени, но без огнище и без пароксизмална активност. Видео ЕЕГ -то ни също е добро (юни месец при Димова в Ив. Рилски). А третото ЕЕГ миналата седмица било идеално, без хемисферна асиметрия, без пароксизми, чисто.
Именно Димова препоръча да се прецизира терапията,  т.е да се спре конвулекса и ми се струва че лекуващия ни тук във Варна се повлия от тази препоръка. Иначе той беше споменал, че "ако са добри ЕЕГ -тата и няма пристъпи, ще го пиете конвулекса 6 месеца, айде година за по сигурно" . Сега след 6 месеца на конвулекс започвам пак да целувам челцето на малкия по безброй пъти на ден, а нощем спи при нас. Мислех да го пусна и на градина поне до обяд, но спирането на сиропа ме отказа от намерението ми, взехме си помагалата и си ги гледаме вкъщи.

# 748
  • Мнения: 2 156
a_hamdieva , малко съм извън темата, но на каква възраст е детето ти?
Какви помагала ще вземеш, за да го занимаваш вкъщи?

Понеже и при нас нещата вървят към добро, но просто не смея да го оставя в градината, дори до обяд... Миналият декември бях на работа, когато ми се обадиха от градината, че е припаднал и така и не можах да се отърся от изживените ужас и паника, че нещо става с него, а аз не там; напуснах, останах вкъщи...

Та въпросът ми е за помагалата, кои си харесала? Ако искаш да пуснеш линк към тях; респективно, да си пишем на лични на тази тема  Hug

# 749
  • Мнения: 943
Мириам, сина ми е на 2 год и 10 месеца. Миналия декември тъкмо започнах работа и в началото на януари вдигна температура в градината и при лекаря направи първия гърч. Трая около две минути. Пуснах го на ясла и пак тръгнах на работа. Март месец направи гърч в градината.  Твърдят, че е нямал температура,  но не са я мерили. На десетата минута след гърча бяхме вече в къщи и температурата му беше над 39.5. Така започнахме една много тежка салмонелоза. Реакцията на персонала - няма да коментирам, но заради недоверието ми в персонала на яслата и заради желанието да наблюдавам детето постоянно, не се реших да го пускам повече в яслата. И аз напуснах работа Simple Smile няма как.
Относно помагалата. От септември малкия е прехвърлен в първа група, събираха пари за помагала, поръчах и ги взех от учителката. Много са разбрани учителките, много искам малкия да се социализира, това му липсва много. Но... страха е много силен още. Та,  помагалата са на издателство "Изкуство ", за 4-5 годишни, но има и за по малки деца на  "Моливко ".  Има ги в онлайн книжарниците, онлайн борси за учебни помагала. Линк не мога да ти дам, от телефона ти пиша, затова Simple Smile Установих,  че ние вкъщи си се занимаваме на досто добро ниво. Но с помагалата,  които ми дадоха поне ще знам на какво да обърна внимание, да не пропусна нещо, детето поне да е чувало повечето теми, които застъпват. А твоето детенце колко е голямо?  Уж съм изчела целия форум,но ...много сме и започнах да бъркам мамите и децата вече

Общи условия

Активация на акаунт