Епилепсия - ТЕМА 20

  • 62 009
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 273
Благодаря ти много Мириам  Hug
Благодаря ви момичета  Hug , вие най-добре знаете как ми мина тази нощ. Успокоих се, сега поне мога да си събера мислите и да разсъждавам нормално.

# 706
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Малката Ида  Успех  Hug

А ние абсансите явно от бебе си ги правим но не сме ги забелязали защото са били кратки. Ето един тук е на 1 г. и 1 месец. вижте колко рязко започва на 31 сек.

# 707
  • Мнения: 496
Майчета, от днес ще има международна конференция на детска неврология, психиятрия и психология
ПРОГРАМА
НА НАЦИОНАЛНАТА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ДЕТСКА НЕВРОЛОГИЯ,
ПСИХИАТРИЯ И ПСИХОЛОГИЯ НА РАЗВИТИЕТО
С МЕЖДУНАРОДНО УЧАСТИЕ
23-25.10.2014, София, „Парк Хотел Москва”
Основни теми на конференцията
1. Епилепсия- диагностика и лечение
2. Детска церебрална парализа, Мозъчно-съдови заболявания в детско-юношеската възраст
3. Автоимунни и демиелинизиращи и възпалителни заболявания на нервната система
4. Генетични и метаболитни заболявания на нервната система
5. Дихателни грижи при неврологични заболявания
6. Диагностика и превенция на психичните заболявания в детската възраст
7. Психология на детското развитие

 Незнам дали се допускат и родители . 

# 708
  • Мнения: 3 540
Относно конференции.
1во: Кой е организаторът й!
2.Организаторът, наема зала, прави план на събитието, изпраща покани на участниците.
Всичко се организира от някоя медицинска организация в дадения случай или пациентска организация.

# 709
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Първо организатор на НАУЧНО ДРУЖЕСТВО ПО ДЕТСКА НЕВРОЛОГИЯ, ПСИХИАТРИЯ И ПСИХОЛОГИЯ НА ДЕТСКОТО РАЗВИТИЕ.
Второ на тези конференции маже да участва всеки след като си плати таксата за участие, стига да няма специфично изискване за задължително представяне на доклад, но ме съмнява.  Wink
Трето вече е късно за заплащането й. Таксата за правоучастие мисля беше около 50 лв.

Цитат
Обява

От 23 до 25 октомври 2014 ще се проведе

НАЦИОНАЛНА НАУЧНА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ДЕТСКА НЕВРОЛОГИЯ, ПСИХИАТРИЯ И ПСИХОЛОГИЯ НА ДЕТСКОТО РАЗВИТИЕ С МЕЖДУНАРОДНО УЧАСТИЕ – София, парк хотел «Москва»,
организирана от
Научно дружество по неврология, психиатрия и психология на детското развитие, Научно дружество по невромускулни заболявания, Българско дружество против епилепсията

Основни теми на конференцията са:
1.   Епилепсия- диагностика и лечение
2.   Автоимунни и демиелинизиращи и възпалителни заболявания на нервната система
3.   Генетични и метаболитни заболявания на нервната система
4.   Сънна апнея и дихателни грижи при неврологични заболявания
5.   Мозъчно-съдовизаболявания в детско-юношеската възраст, детска церебрална парализа
6.   Диагностика и превенция на психичните заболявания в детската възраст
7.   Психология на детското развитие

Регистрация за участие:
•   Краен срок за представяне на резюмета за  постери: 20. 09. 2014 г. в размер на 30 стандартни машинописни реда. 
•   Такса за правоучастиe 50 лв.
•   Хотелските разходи ще се покрият от организационния комитет на конференцията чрез спонсори.
•   Регистрация за участие и желанието си за ползване на хотел на адрес: Детска неврологична клиника, УМБАЛНП "Св.Наум", ул."Д-р Л.Русев" № 1, 1113 гр.София; проф.Венета Божинова или Стефка Петрова
Е- mail:
vsbojinova@abv.bg
fani20@mail.bg

РЕГИСТРАЦИОННА ФОРМА
ИМЕ: .......................
Адрес ........................
Месторабота............
Е-mail  адрес:............

1. ЖЕЛАЯ ДА  УЧАСТВАМ В КОНФЕРЕНЦИЯТА ПО ДЕТСКА НЕВРОЛОГИЯ, ПСИХИАТРИЯ И ПСИХОЛОГИЯ НА РАЗВИТИЕТО
ДА                                     НЕ
•   УЧАСТИЕ С ДОКЛАД    -       ДА        НЕ
•   УЧАСТИЕ С ПОСТЕР      –     ДА        НЕ


ЖЕЛАЯ ДА ПОЛЗВАМ ХОТЕЛ:
ДА: 23.10.2014;  24.10.2014;  25.10.2014

Просто в графите УЧАСТИЕ С ДОКЛАД УЧАСТИЕ С ПОСТЕР се отбелязва НЕ.

Аз знаех за тази конференция от преди месец, но тъй като съм на работа и нямаше как да отида.
Ако има заинтересовани за следващата като разбера може да пиша тук.  Peace

# 710
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Предполагам, че до 1-2 седмици ще качат и резюметата. Та ще видим имало ли е нещо полезно.
Ето връзка към сайта.

http://childneuropsych-bg.com/index.files/Page548.htm

# 711
  • Мнения: 276
Здравейте,момичета!Силно съм обезпокоена и искам да споделя проблема си.Като дете съм получила гърч вследствие на висока температура(на 2-год.възраст).След това 32 год.съм нямала никакви припадъци.До месец август тази година,когато съм направила гърч в обедната си почивка.Трябва да отбележа,че работа много ме натоварваше и реших,че не ми понася.Напуснах.Нооо миналата седмица пак!!!В съня си!Мъжът ми е извикал бърза помощ.След първия гърч лятото ходих на невролог.Скенерът беше чист.Сега във вторник пак имам час.Направих пълни кръвни изследвания-всичко е ОК,вкл.и захарта... Просто незнам какво още да си изследвам.Възможно ли е да имам някакви хормонални нарушения?Можем ли да говорим за епилепсия?Дайте ми някаква насока,моля ви!Благодаря ви!  bouquet

# 712
  • Мнения: 817
mena805, а ЕЕГ направи ли?

# 713
  • Мнения: 276
Да,и ЕЕГ направих.Имаше едно малко огнище,но било нормално уж...

# 714
  • Мнения: 774
mena805, не искам да те шашкам ,но за мен има ли наличие на огнище не би трябвало да е нормално. Не ти ли предписаха медикамент.?  Ако е необходимо направи консултация и с втори невролог. Възможно е да е и от напрежението в работата но ...

# 715
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Да,и ЕЕГ направих.Имаше едно малко огнище,но било нормално уж...

Какво означава нормално огнище.  newsm78

Наличието на огнище няма вариант да е нормално.  Peace

# 716
  • Мнения: 2 156
Mena805, според мен е доста безотговорно, че са те оставили без медикамент при два "големи" припадъка (припадъците при епилепсия биват малки и големи).
Много често при епилептици скенерът не показва нищо.

"Епилепсия" е диагноза, която рядко се поставя с категоричност още с първоначалните изследвания.

Пожелавам ти да няма нищо такова и да е било нещо от сорта на преумора, но, до колкото разбрах, засега не са ти дали ясен отговор.

И това огнище на ЕЕГ, което са казали, че не е тревожно..

# 717
  • Мнения: 276
ЕЕГ направих 3-4 дни след припадъка.Обясниха ми,че мозъкът все още е превъзбуден и затова е нормално да отчете активни огнища... Много чета из нет-а по темата и останах с убеждението,че е напълно възможно стресът да отключи заболяването,ако разбира се,човек е предразположен(а аз съм).Така ли е наистина? След посещението при невролога във вторник ще ви пиша,каква диагноза ми е поставил.Стискайте палци да не е много страшна!!!

# 718
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
ЕЕГ направих 3-4 дни след припадъка.Обясниха ми,че мозъкът все още е превъзбуден и затова е нормално да отчете активни огнища... Много чета из нет-а по темата и останах с убеждението,че е напълно възможно стресът да отключи заболяването,ако разбира се,човек е предразположен(а аз съм).Така ли е наистина? След посещението при невролога във вторник ще ви пиша,каква диагноза ми е поставил.Стискайте палци да не е много страшна!!!

Да ЕЕГ се прави поне 10 дена след пристъпа, въпреки че обичайно се виждат генерализирани пароксизми, а не огнище. Възможно е да се отключи от стрес.- Дръж ни в течение.  Peace

# 719
  • Мнения: 2 156
Да, драсни някой ред  Hug
По принцип, от опит мога ти кажа, че на пръв поглед страшна диагноза може почти да не повлияе начина, по който живееш живота си.

Пък и дай боже да няма нищо сериозно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт