АВГУСТинки засмени разхождаме вече тумбита големи!

  • 25 480
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 740
kakavida, ако не консумираш и бял хляб и тестени , и сладки плодове , значи е ок. Моя АГ и бобови , картофи и ориз не разрешава. Д-р Начев разрешава бобови. Ако бебето не върви много едро, обиколката на коремчето е в норма и околопл води са ти в норма, няма от какво да се притесняваш.
И следиш кр. зах редовно, защото то обременяването показва резултата досега, имаме още време до раждането.

Прясно мляко и фреш също вдигат кр.зах. Хубаво е месо да хапваш , яйца и извара. Белтъчини му трябватна бебето. То и затова може ФТ4 да ти е на долна граница.

А нали нямаш гестационен диабет, защо тогава продължаваш с диети  newsm78 newsm78 newsm78
Само заради по-висока кръвна захар ли и тя на какво ти се дължи?
Бе аз не се ограничавам, на закуска си хапвам тестено, я кускусче, а някой сандвич или филийка с нещо. По сладкото не съм, но пък се случва да хапна шоколад. За това обикновено моя мъж е виновен т.к. той умира за сладко и току ми влачи нещо. Той естествено си мисли, че е добре да ям Simple Smile Въобще да ми тъпче нещо в устата. Вчера пак се върна с някакви шоколадови вафлички от магазина и му се скарах. Поръчах ми ако му купува сладко да е нещо без консерванти поне - мисля от Барнитата да му поръчам, но да видя понеделник да не ме сложат на режим Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 11 340
eli70o0, мерси за новата темичка! Само с хубави новини да я изпълним!  Simple Smile

И аз всичко чета, така че, Шехина, не е бил напразен поста ти. Hug

Сърчице***, ще го гледам довечера, много обичам такива филмчета. Party

# 32
  • София
  • Мнения: 2 164
И аз в новата тема  Grinning.

Днес бях на ЖК, всичко с бебата е нормално. Само да не бяха тия контракции... За момента е седалищно, с дупето надолу. Крачетата са горе вдясно, аз се чудех защо все там се издувам  Grinning.

Valeria, бих казала, че в седми месец бебетата са най-активни. И предишната ми бременност беше така, и сега е така. Но си имат и периоди на затишие, естествено. Няма за какво да се притесняваш! Укротяват се към осмия месец, защото вече им е по-тясно.  Честита количка  Grinning!

# 33
  • Мнения: 609
Благодаря за новата темичкааа!  Hug   bouquet

Ако е вярно това за гъбичките и сладкото, то аз 100% имам, понеже не пропускам ден да не ям сладко, просто много ми се хапва... Ще си искам на прегледа като ида да ми пуснат микробиология и да видим...

И аз си имам едно хемороидче от месец и повече, ужасна работа. Боли и е подуто. Като ходих миналата седмица на ехограф ми дадоха някакво мазило, уж е малко по- добре поне не боли, но не спада. Не съм имала такива проблеми досега.  Confused

# 34
  • Мнения: 2 094
Astined,  зарази гранична кр. зах през цялата бременност- от 4,7 до 5,1 . И ендо-то и АГ казаха да си продължавам с диетата. Това , че досега нямам ГД не означава, че не може да се развие в 30 г.с. например. Имам и Хашимото - то често си върви с инсулинова резистентност и диабет.
 Освен това при мен не е желателно бебето да е голямо /хранено с въфлехидрати/, защото планираме естествено раждане след секцио. А и аз цял живот съм прекалявала със сладкото. Крайно време беше да се огранича. Сега поне имам причина а и вече ми стана навик. Само ми се иска поне плодове да хапвам по-разнообразни следващите месеци.

# 35
  • Мнения: 115
Сърчице аз се следя при д-р Сигридов и по принцип знам, че трябва да му имам доверие на 100 %, обаче си ме притесни точа, че ми го спря. Той прецени така, защото всички показатели бяха перфектни, кръвоснабдяването на матката е добро и той реше, че вече няма нужда. Каза, че вече рискът от инжекциите е по-голям (за мен самата) отколкото ползата. Иначе аз също си мислех че съм на фракси до края на бременността, защото имам 4G/5G  мутация - тромбофилия.

eli70o0 спрях се на една английска марка, която я няма в България - Silver Cross - surf, модел 2013 г. Доста я гледах и четох за нея и се надявам, че няма да съм разочарована, защото я поръчах без да я видя на живо  Laughing  Общо взето отговаря на почти всички критерии - лека е, маневрена, голям сенник, пълно легнало положение на седящия кош на който се слага едно допълнително "бебешко гнездо" и става за новородено, а и ми харесва като дизайн. Абе ще видим като дойде  Laughing

Хот Ели и аз все се надявам, че е в период на затишие, затова още не съм се паникьосала както си трябва  Laughing Нямаше да се тревожа толкова ако не ми бяха спрели фраксипарина точно сега и да се чудя дали не му се отразява.

# 36
  • Мнения: 367
И аз благодаря за темата   bouquet

Момичета,излязоха ми резултатите за вродените тромбофилии.Естествено нищо не разбирам и трябва да чакам чаааак понеделник да дойде да ги коментираме с лекарките.Някой,ако разбира нещо,ще съм му благодарна .

    http://prikachi.com/images/998/7329998X.jpg

# 37
  • София
  • Мнения: 550
Мария, пробвай и в темата за генетични и имунологични да ги пуснеш.Там има много компетентни, аз съм писала преди..

# 38
  • Мнения: 367
Благодаря,сърчице  Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 191
Здравейте, момичета! Чета ви от известно време и най-после реших и аз да се включа. Терминът ми е 25 август, първа бременност ми е и очаквам момченце. Доста неща понаучих от вас, докато ви четях, темата е доста интересна и полезна Simple Smile Пожелавам на всички нас най-прекрасните бебета през август!  Hug

# 40
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Astined,  зарази гранична кр. зах през цялата бременност- от 4,7 до 5,1 . И ендо-то и АГ казаха да си продължавам с диетата. Това , че досега нямам ГД не означава, че не може да се развие в 30 г.с. например. Имам и Хашимото - то често си върви с инсулинова резистентност и диабет.
 Освен това при мен не е желателно бебето да е голямо /хранено с въфлехидрати/, защото планираме естествено раждане след секцио. А и аз цял живот съм прекалявала със сладкото. Крайно време беше да се огранича. Сега поне имам причина а и вече ми стана навик. Само ми се иска поне плодове да хапвам по-разнообразни следващите месеци.

Хм, 4.7 гранична? За мен това е много добра кръвна захар. Моята е почти 4.5 и доки каза, че е ок, никакви ограничения не ми е поставил..сега ще ме психираш, аз ям доста течен шоколад например и плодове доста също...
Може би не е лошо и аз да започна да се ограничавам де, по принцип се опитвам, ям почри само шоколад (течен или черен твърд), никакви сладкиши, газирани...Но шоколад си ям в немалки количества, а плодовете пък ако спра, нищо полезно няма да остане

# 41
  • Мнения: 2 094
 Пипи2013 не си ме разбрала- 5-5,1 е границата. Написала съм в  какви стойности се движи при мен, но това е на фона на диета, изключваща бързи въглехидрати.

# 42
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Да се запиша и аз-филмчето ще го гледам тази вечер, благодаря! HugЗъболекарят и аз го отлагам за после.Последно време апетит нещо нямам-но пък ми се прияждат от плодовете българските дето сега излизат-череши, ягоди.Чакам с нетърпение български кайсии.

# 43
  • Мнения: 143
Записвам се и аз в новата тема!Моята тумбичка ми изглежда доста тумбеста вече. Grinning
Днес толкова исках да се разходя,но като си показах нослето на вън,много хладно ми се стори и се отказах.Вече нямам яке което да мога да закопчая! Grinning Искаме слънце и да открием сезона на роклите!!! Praynig
Благодаря за филмчето след малко ще си го пусна,само да споделя и аз ,че в последните седмици плача доста по-често от обикновенно и то на филмчета,които съм гледала сто пъти и пак.Хормоните си казват думата! Grinning Simple Smile

# 44
  • Мнения: 92
Запис и от мен в новата темичка Simple Smile Ели, благодарим за труда  Hug Да е много късметлийска и пълна само с хубави новини и положителни емоции покрай вече порасналите ни бебоци Simple Smile

В предната тема не се отбелязах, но Ви четох стриктно Simple Smile
Сърчице исках само да ти кажа, че и аз имам някаква инфекция влагалищна не помня точно как ми каза лекарката, че се казва, така или иначе съм на едни таблетки вагинално, а временно утрогестана за шийката го приемам през устата. Та не е безобидно никак да имаш нещо такова. С първата ми бременност не ми бяха пускали вагинален секрет и като родих преждевременно така набързо, всички док ми казаха, че вероятно е от инфекция, която може да причини изтичане на води и т.н.
Не се плаши, в никакъв случай не го казвам, за да те плаша. Аз самата сега в 7-ми месец с този проблем, сещаш се, че трябва да умирам от ужас. Истината е, че съм спокойна донякъде, защото е хванато на време и сега с таблетките вагиналните трябва да се изчисти всичко. Спокойно се консултирай с лекар, ще ти изпишат нещо и ще се оправят нещата  Hug

На другите мами с проблеми и болежки - да минават бързо и всичко да е ОК.

 Simple Smile Hug Hug Hug Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт