СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 5

  • 150 097
  • 721
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 358




Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000

  • При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа
  • С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа
  • Нива на ЧХГ по-ниски от 5mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност, и всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се разглежда като положителен тест за бременност.
  • Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml.

# 1
  • Мнения: 93
Здравейте от мен отново!Както писах в предната тема днес пуснах още един кръвен тест и с него умряха всичките ми надежди за една нормална бременност. Резултата в четвъртък беше 121.02, а днес е 111.ЧХГ пада и не знам какво следва сега.Кървене нямам.Чувставам се много добре физически.В понеделник ще звънна на доктора си да видим какво ще ме посъветва. Предполагам,че скоро ще ми дойде цикъла..Не знам....  Confused

# 2
  • Мнения: 2 153
Най-вероятно-да, ще ти дойде цикъла и това е най-хубавото, което може да ти се случи....Кюретажа е по-неприятно и инвазивно....щам пада ЧХгто, значи нещата не са на добре.

# 3
  • Мнения: 832
Desika,много съжелявам, но и аз мисля, че не е на добре. дано ти дойде и да няма друго усложнения, и да започвате опитите на ново. и все пак е хубаво, че ще отидеш на лекар, за да ти каже най-добре - ние не см специалисти.

успех  Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Забравих дали си на утрогестан, но ако го пиеш, спираш изчистването, защото поддържаш изкуствено високи нива на прогестерон и лъжеш организма, че бремеността върви. ПОвярвай, най-добре е сама да се изчистиш.

# 5
# 6
  • Мнения: 93
Не вземам никакви лекарства освен фолиева киселина.Моля се сама да се изчистя.Само на това се надявам сега  Praynig

# 7
# 8
  • Мнения: 3 033
Аз пиех дуфастон и в послествие включиха и утрогестан и когато се видя, че със сигурност няма смисъл, спрях и двата медикамента рязко. Аз още в самото начало предположих, че няма смисъл от тях, но лекарите пробват до последно.  3 дни след като спрях лекарствата, започна кървенето.
Както писах и по-назад в темата, когато в началото нещата не вървят добре, в последствие се оказва, че действително не се стига до успешен край. Кураж и продължавайте напред!  Hug

# 9
  • Мнения: 18
Здравейте отново,

Последните резултати от ЧХГто са:
124.3   144.18   230.44   349.93   564.29   950.72
Днес нищо не се видя отново на ехографа. В момента, обаче доста кървя, спряла съм Утрогестана и се чудя това хубаво ли е или лошо? В болницата ми казаха да отивам в случай на силни болки.
В момента болките ми са доста по-слаби от по време на цикъл.
Въпросът ми е, ако сега е това чистене на организма колко силни са болките и какви са те в случай на извънматочна бременност?


# 10
  • Мнения: 2 153
Болките според мен са като при по-болезнен цикъл. Опасността според мен е да не изкървиш много...ама с тея ниски стойности мисля че е малко вероятно...Според мен е напълно възможно да се изчистиш сама и това е най-добрия вариант. Самонаблюдавай се и ако забележиш нещо притеснително веднага се консултивай с лекар...

# 11
  • Мнения: 2 047
Здравейте момичета ,
Последния ми цикъл беше 17.04 , от 12.05 съм с положителен  тест за бременност .Мисля , че трябва да съм 5 г.с , днес ходих да давам кръв за изследване на ТСХ и не се сдържах и пуснах ЧХГ , резултата е 1726 .Чудя се за това закъснение от 8-9 дена добре ли е или не .При този резултат ще се види ли плоден сак .Преди тази бременност имам две кухи яйца , но тогава не съм пускала кръвен ЧХГ и нямам база за сравнение ! Още не съм ходила на лекар !

# 12
  • Мнения: 2 358
Добре е стойността, би трябвало да се види сакче, но това си зависи и от апарата и от задапаратното устройство. Аз бих изчакала още две седмици за прегледа за да се види направо и бебчето в сакчето и сърчице.

# 13
  • Мнения: 2 047
Смятах да отида другата седмица, но май и пак ще е рано за сърце .Лошото е , че съм с две кухи яйца преди това , винаги имам идеални сакчета - но празни .Ако ми каже , че няма сърце ще  се разсипя от притеснение до следващия преглед !  Cry

# 14
  • Мнения: 3 033
Смятах да отида другата седмица, но май и пак ще е рано за сърце .Лошото е , че съм с две кухи яйца преди това , винаги имам идеални сакчета - но празни .Ако ми каже , че няма сърце ще  се разсипя от притеснение до следващия преглед !  Cry
Разбирам притесненията ти. Препатила си, но освен да изчакаш да мине необходимото време, друго не можеш да направиш. Имаш ли някакви индикации, че нещо не е наред? Ако нямаш болки и зацапване, можеш да бъдеш по-спокойна. Аз обикновено между 5-6 г.с. получавах сигнал, че има проблем - кафеникаво зацапване и болки.  Направи отново тест след 2-3 дни, за да видиш какво е нивото на покачване на хормона.

Общи условия

Активация на акаунт