Мобилните приложения, без които не можем – Android/iOS/Windows Mobile

  • 325 451
  • 2 292
  •   1
Отговори
# 1 110
  • София
  • Мнения: 9 926
Скрит текст:
Явно в този форум са по- отзивчиви по въпроса, отколкото в другия, където го зададе. Колкото и да е странно... Grinning
Търся следните апове:
1. Нещо като дигитален дневник за моментални бележки, т.е. да има бърз начин да се извика рекордер, който да запише гласовата бележка и да я превърне в текст (за по-лесен преглед), но да пази и аудиото като бекъп.

Скрит текст:
2. Личен тефтер с календар, задачи, срещи, напомняния, dead-lines, важни, спешни задачи, с опции за отлагане...
Реших да спра с хвърчащите бележки, а тефтерче така и не се научих да нося (рядко има къде да го държа, особено лятото), та минавам на цифров изцяло.

3. Архиватор на обаждания, кога, колко време (за повече от месец). Стига да не е много тежка.

Е, да, но такова чудо (е явно) не съм намерил Shocked
[/quote][/spoiler]

А за чуждестранен форум сещате ли се - да попитам... знам за този, но ми се струва че е за разработчици по-скоро:
 https://forum.xda-developers.com/apps

Последна редакция: ср, 04 апр 2018, 21:05 от Starrydream

# 1 111
  • Мнения: 60
Здравейте,има ли такова приложение при което да се следят телефонните разговори на децата за андроид

# 1 112
  • Мнения: 7
Ето и моят списък с най-полезни приложения

1. Верен спътник, понеже много забравям, ми е приложението Smart Recorder, пускам го и записва като диктофон срещите ми с дипломния ръководител, доктора и т.н. Не е много легално, знам, ама го правя, защото аз съм голяма патка и често не вдявам веднага или изпускам по нещо, ако ме хванат неподготвена с кофти въпрос и се притесня, и после от там нататък слушам, ама не чувам.. Та, доста ми е полезно. Минус при него е, че записва във формат .wav като файловете са сравнително големи ако са по-дълги записите, и другия минус е, че е леко грозновато като интерфейс. Пробвах едно друго, по-красиво на вид - Audio Voice Recorder, което записва в .mp3 формат, но явно след като записва за примерно час или не знам колко точно, спира и няколко пъти ме прецака като не ми беше записало целият разговор. Файловете са по-малки, което е хубаво, но спира да записва след някакво време. Ако го ползвате за записи по 15-20 мин, няма да има проблем, но за по-дълги, по-добре ползвайте другото.
Ако го включите преди да говорите по телефона, записва и двете страни на телефонния разговор (Smart Voice Rec!), но НЕ записва (т.е. само едната страна ще се запише) ако сте сложили хендсфрии или на високоговорител.

2. Trello - моят верен приятел. Влюбих се в това приложение. То е нещо като списък, можеш да си създаваш отделни бордове, всеки за различно нещо и вътре правите списъци, (card) и във всеки. Примерно аз имам списък за пазаруване, в него имам различни под-списъци: "Да Купя", където слагам всичко, което трябва да купя следващият път от магазина, имам под-списък с основни храни, с химия и козметика, с други храни и т.н, като един item може да има самият той вътре checklist. Можете да слагате лейбъли, картинки, краен срок и т.н. и т.н. Ето картинка да видите:
СНИМКА 1 - Списък с покупки
СНИМКА 2 - Списък за учене (с цветни етикети и краен срок)
^^ Ако ви даде грешка, дайте десен бутон на мишката в/у линка -> Copy Link Address и в нов таб го paste-нете.

3. One Punch Notes - тук си запазвам всякакви случайни бележки, но трябва да се експортват, защото няма синхронизация. Но пък има интересни опции, не са просто скучни бележки. Има безплатна и платена версия. Платената я има в Aptoide.

4. Aptoide e алтернативен магазин за приложения, където можете да намерите доста от платените в play store приложения. Трябва да го свалите като .apk през самия телефон като потърсите в гугъл "aptoide apk"

5. Super Tool Box - първото приложение, което тегля на всеки нов телефон. За чистене на кеш и временни файлове, за "убиване" на работещи приложения, за следене на паметта в телефона и т.н. Има и файлове мениджър.

6. Pocket - Полезно е ако нямате времеда четете някоя статия и можете да я запазите в Pocket и да си я прочетете по-късно, дори и офлайн.

7. UBReader- моето любимо приложение за четене на книги - мога да сменям фона на стара хартия и тегля книгите в .epub формат и много приятно се чете, мога да подчертавам, да слагам коментари и т.н. и има shelf view, т.е. като рафт за книги, което много ме кефи - автентично е. Няма, обаче, синхронизацият, което е тъжно. Може би има, но в платената версия.

8. Quora - ако разбирате английски, там можете да прекарате часове. Можете да следите определени топици/теми и да четете с часове какво пишат хората. Сайтът е на принципа Въпроси и отговори. Например "Кой е най-(не)приятният ви спомен от пътуване със самолет?" и хората пишат. Ама за каквото се сетите можете да четете там. Та, имат си и проложение, разбира се Simple Smile

Не на последно място са приложенията за плащане през телефона с NFC, онлайн банкиране, градски транспорт и времето в следващитя 2 часа (но те са специфични за страната, в която живея в момента)

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 15:57 от Ani D.

# 1 113
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Имаше ли приложение за групите във Фейсбук или аз съм се заблудила нещо ?

# 1 114
  • Мнения: 2 909
Закриха го.

# 1 115
  • Мнения: 4 936
споделете впечатления за приложение, което показва, къде в момента се намира друг телефон -
писма ми да звъня и да питам детето къде си? и да се чудя имаше ли урок, отиде ли и т.н.т освен това се паникьосвам като му звъня и не ми вдига, а това се случва често защото си маха звъка в у-ще или като е на урок и след това забравя да го пусне

# 1 116
  • Мнения: X
Добави телефона на детето в твоя гугъл акаунт и винаги може да виждаш къде точно е Simple Smile

# 1 117
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
И аз идвам тука с точно този въпрос. Може ли малко подробности как да добавя телефона му в Гугъл акаунт. Неговия телефон е на неговия си акаунт. Трябва да се обединят ли или как?

# 1 118
  • Мнения: X
Трябва да се поровиш в опциите, трябва да имаш контрол над неговия телефон,но не знам дали той ще е съгласен.

# 1 119
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Съгласен ще е, къде ще ходи Simple Smile

# 1 120
  • Мнения: 4 936
има ли туристи?
Намирам публикувани gps тракове, но не зная с каква програма мога да ги ползвам офлайн на телефона (самсунг)

# 1 121
  • София
  • Мнения: 3 951
Някакво приложение, което скрива рекламите, има ли? Не през друг браузър, а да сложа като добавка на chrome, които си идва с андроида?

# 1 122
  • Мнения: X
За Chrome AdBlock е най-доброто Simple Smile

# 1 123
# 1 124

Общи условия

Активация на акаунт