Цветя за тераса

  • 158 891
  • 761
  •   1
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 16 105
Звънче,много са красиви! Как само радват окото....
Благодаря ти,Коте! Ще знам за догодина с какво да ги торя. Вече няма за кога да го правя.
А здравеца и аз знам,че е непретенциозен,но идея си нямам защо се получи така при мен. Но съм ината и ще продължа да го садя.

# 661
  • Мнения: 14 966
Хора, видях една гадина - гъсеници са моите. От два дни надничам.Явно са живи още и този препарат не ги е избил.Какво да правя? ЗалудЕх направо

# 662
  • софия
  • Мнения: 25 446
Хора, видях една гадина - гъсеници са моите. От два дни надничам.Явно са живи още и този препарат не ги е избил.Какво да правя? ЗалудЕх направо
Отивай за смадливото лЮкарство или напръскай отново. Нали трябва да се пръска поне 2 пъти през няколко дни. Тези са новоизлюпени.

# 663
  • Мнения: 14 966
При теб как е? С.амо да се прибера и почвам инвазия

# 664
  • софия
  • Мнения: 25 446
Не съм видяла да има, но и преди не бях видяла гадини, само дупки. Сутринта ги пощих.

# 665
  • Мнения: 10 500
Карз, ако сега ги полееш, ще цъфтят до октомври поне. Аз ги поливам 2, най-много три пъти на сезон със тор, за да не ги форсирам много.

Момичета, аз днес си разгледах останалите пакетчета със семена и мисля да посея карамфилчета, имам и едни есенни, но май съм изпуснала момента за посев.
Изчистих 2 сандъчета с латинки и изрязах петуниите, обаче в едното сандъче сякаш са загинали и трите корена и трябва с нещо да ги напълня. Най-лесно ще ми е със мушката и сакъзи, че ще си отчупя, но искам да имам различни цветя на балкона.
Миналата година латинките ми цъфтяха до първия сняг бяха навън, а тази година хванаха въшки и не успях да се преборя.

Вие ще си засявате ли някакви есенни цветя сега.

# 666
  • Мнения: 1 669
Момичета, ще попитам вас, защото любимата ми бегония цяло лято се подвизава за терасата. Обикновено цъфти и е страшно красива и купеста, но от известно време изглежда така:
Скрит текст:

Как да ѝ помогна? Мъжът ми е пръскал с нещо ( не знае с какво:cry:), но няма никакво подобрение :/

# 667
  • Мнения: 239
Минавам да ви се оплача...на пролет като взех да пресаждам китки и що годе до май-юни всичко си беше наред,радваха ми окото на терасата.Имах 3 вида каскадни петунии,грамофонче и латинка.От тия дъждове всичко ми изгни.Не мога да ги прибера вкъщи,защото нямам място.Зимата ги изкарвах във входа но съседите мрънкаха че им пречат.Тази година си направих рафтове в кухнята и ако изобщо нещо оцелее до тогава ще има къде да ги прибера.Не успях и семена да се събера за догодина,а грамофонче никъде не мога да намеря.
Оцеля ми само далията(която ненадейно цъфна в едно от сандъчетата,а семена не съм купувала) и мушкатото.Ама им гледам листата че изгарят.Терасата ми е южна,до 12 на обяд сянка и после докато залезе слънцето яко пек.Не знам за есен какво да слагам та да не седят саксиите празни...Някакви идей ?

# 668
  • Мнения: 10 500
ViPBuNnY, Грамофонче (Ипомея) има навсякъде. Аз тази година си посях за първи път, но не се развива добре в саксия, поне при мен, слаб цъфтеж, въобще не изглежда добре растението.
http://gardenshop.pro/семена-1/семена-цветя/1400-семена-ипомея-пурпурея-ipomoea-purpurea

Аз ще насея карамфилчета и отново латинки. Мисля, че ако се задържи топло времето ще имат възможност да цъфнат. От моите наблюдения не обичат много горещините, в по-хладно време бяха прекрасни.
Моите петунии също изгорха. Изрязала съм ги до 1-2 см от корена и ще се възстановят. Миналата година направих така и след известно време имах цветя, които все едно сега съм засадила. Цъфтяха до късно и те, а сега понеже бяха прецъфтели и имаха семенца са се самопосяли, но няма да има време за разсади и т.н.

Таис, аз преборих гъсениците с Нуреле, действа мигновено Peace

Кайлис, прилича ми на памуклийка, виждала съм такива бели прашинки върху стайно растение восъче newsm78


Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 09:30 от blackcat6

# 669
  • Мнения: 239
blackcat6 сега ще полегна линка,който си ми дала.А аз уж търсих в гугъл от къде да си купя,че тука в нашият град даже не бяха и чували за такова разстение.
Бяха ми подарък от свекървата и миналата година цъфтяха много,страхотни цветове и хубави големи зелени листа.Тая година бавно и почти нямаха цвят.От дъжда изгниха.Пробвах да спася петуниите ама не се получи,явно корена вече си беше изгнил.
Много ми харесват каскадни цветя и се чудя какво да набуча сега за есента

# 670
  • Мнения: 10 500
Грамофончетата и те ли бяха в саксия?

# 671
  • Мнения: 239
Грамофончетата и те ли бяха в саксия?

В сандъчета са,че стават едни големи и увивни,искат повече място.

# 672
  • Мнения: 2 820
Момичета, ще попитам вас, защото любимата ми бегония цяло лято се подвизава за терасата. Обикновено цъфти и е страшно красива и купеста, но от известно време изглежда така:
Скрит текст:

Как да ѝ помогна? Мъжът ми е пръскал с нещо ( не знае с какво:cry:), но няма никакво подобрение :/
И на мен ми прилича на памуклийка. Много упорита гад е. Беше ми нападнала и на мен цветята и пръсках с какво ли не, изчезваше и после пак се появяваше. Лошото е, че заразява и съседни цветя. Сега пак изхвърлих три сакси със стайни теменужки. Иначе навън по сакъзчета и зокум беше плъзнала. Зокума есента го изрязах до дъно и го оставих на стълбището през зимата. Бях решила да го зарежа и напролет ако оцелее да видя дали ще го бъде. За моя радост оцеля, станал е метър висок, цъфна и засега е чист. Сакъзчетата ги изхвърлих. Трябва освен цветето и пръстта да се пръска.

# 673
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Догодина и аз ще сменям сакъзчетата. Трета година се боря с тая гад.

# 674
  • Мнения: 14 966
ViPBuNnY, Грамофонче (Ипомея) има навсякъде. Аз тази година си посях за първи път, но не се развива добре в саксия, поне при мен, слаб цъфтеж, въобще не изглежда добре растението.
http://gardenshop.pro/семена-1/семена-цветя/1400-семена-ипомея-пурпурея-ipomoea-purpurea

Аз ще насея карамфилчета и отново латинки. Мисля, че ако се задържи топло времето ще имат възможност да цъфнат. От моите наблюдения не обичат много горещините, в по-хладно време бяха прекрасни.
Моите петунии също изгорха. Изрязала съм ги до 1-2 см от корена и ще се възстановят. Миналата година направих така и след известно време имах цветя, които все едно сега съм засадила. Цъфтяха до късно и те, а сега понеже бяха прецъфтели и имаха семенца са се самопосяли, но няма да има време за разсади и т.н.

Таис, аз преборих гъсениците с Нуреле, действа мигновено Peace

Кайлис, прилича ми на памуклийка, виждала съм такива бели прашинки върху стайно растение восъче newsm78

Оф , хора , не искам да ви качвам какви катакризми ми се случват с пустата гъсеница. Еми няма оправия , егати. Weary



Всеки ден дебна , пощя, зачиствам . Ужасно е просто това говедо! Вчера пръсках , днес пощих , ами идва ми да ги метна от терасата. Всичките саксии. Бе как може такава гад , бе ! Стана ми навик сутрин да свещенодействам около цветовете. За първа година цветарка и ей го. Пак ще пръскам. И Нуреле отивам да взимам , ега ти. Rage

Общи условия

Активация на акаунт