Цветя за тераса

  • 158 886
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 820
Преди две седмици си присадих мушкатите, малко закъснях, но засега са добре и още са навън. На терасата имам останали и две китайски рози. Миналата година чак към декември прибрах мушкати и сакъзчета. Прибрах обаче вътре коледничета/великденчета, а на стълбите сложих зокума, лимона и калата. Уплашиха ме с тези температури и сега не ми се разправя пак да ги изкарвам, пък и ги изчистих от буболечки и миризливки.

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 16 099
И моите имат миризливки.
А имам и едно джодженче в саксийка,гледам го,че е побеляло,като брашнена мана ли се казваше...

Моите върбинки,които си поръчах от онази жена не ми се хванаха.Много ме е яд. Бяха тръгнали и изведнъж се скапаха. Дано поне мушките и сакъзчетата да се запазят!

# 737
  • Мнения: 2 820
Джодженът е като плевел. Изрежи го и напролет пак ще тръгне. И аз имам един сандък с джоджен и един с магданоз. Имам и три саксии с босилек, но него почти съм го обрала.

# 738
  • Мнения: 705
Значи, и аз ще изчакам поне докрая на седмицата, защото ние имаме 150 саксии с цветя, и понеже са толкова много не ми се разправя да ги внисам и изнисам постоянно. Нашите винки също цъфтят, но те изкараха по късно това лято, всъщност тях ги купих миналата година в края на лятото от пазара, и ги засадихме в сандъче зимата бяха вътре. После изсъхнаха и аз ги очупих и тази година забелязах че сами са се насеяли и изникнаха. Искам да попитам може ли някой да ми каже, може ли да се вкоренява шикерче от клонче през есента, и дали може да се пресажда. Защото лятото купих едно от пазара, но тогава нямах свободна саксия и го засадих в прозрачна пластмасова кутия за разсад. Но сега имам подходяща саксия но се чудех дали може да се пресажда през есента, или само през пролетта. И последен въпрос към всички, някой виждал ли е лялета в цветове зелен, и черен. Защото миналата седмица купих от пазара по една луковица на зелено, и на черно къдраво лале, но никога не съм виждал на живо лалета в тези цветове, та за това се чудех дали наистина има такива.

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 16 099
Черни лалета има. В Бургас на флората съм виждала. Мисля,че и зелени имаше. Трябва да потърся из снимките. Хибриди разни.
А това ,,шикерче,, за първи път го чувам.

Момичета,някой прави ли нова тема?

# 740
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
шекерче е листната бегония Wink от форума разбрах за нея и за захарчето Simple Smile Simple Smile Simple Smile
ето тази Simple Smile Simple Smile Simple Smile

спокойно разсаждай. то не е и разсаждане, а по-скоро преместване от една саксия в друга.

зеленото лале не е точно зелено

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 16 099
Такава бегония имах,но загина геройски. Капризна ми се види на мен.

# 742
  • Мнения: 705
шекерче е листната бегония Wink от форума разбрах за нея и за захарчето Simple Smile Simple Smile Simple Smile
ето тази Simple Smile Simple Smile Simple Smile

спокойно разсаждай. то не е и разсаждане, а по-скоро преместване от една саксия в друга.

зеленото лале не е точно зелено

      точно така, това е шекерчето. Щях да къча снимки за да го покажа но не знам защо не успям да вмъкна  изображение показва ми в синьо че се зарежда и може би 10-15 минути стой така и накрая аз се отказах защото ми писна да чакам

# 743
  • Мнения: 10 500
Моите са навън, следя внимателно прогнозата, ако падне под -2,3 ще ги прибирам, чела съм че издържат до -5.

# 744
  • Мнения: 1 485
Моите също са навън още. Не мисля да ги прибирам скоро. Ще следя прогнозата внимателно, ако се застуди трайно, тогава. Сега цъфтят толкова обилно. Даже ще поливам градините, че пак настана суша, а го дават към края на седмицата над 25 градуса.

# 745
  • Мнения: 1 669
Моите са навън, изкарах ги още.след като ми писахте, че е рано за прибиране. Но ги окастрих доста, сега почти нищо няма в саксиите.

# 746
  • Мнения: 705
Моите също са навън още. Не мисля да ги прибирам скоро. Ще следя прогнозата внимателно, ако се застуди трайно, тогава. Сега цъфтят толкова обилно. Даже ще поливам градините, че пак настана суша, а го дават към края на седмицата над 25 градуса.


    много красиво сакъзче. И нашите още цъфтят, далийте също продължават да правят пъпки. Дори гледам в градината игликите и ирисите започнали отново да никнат.  И аз ще изчакам още малко, но днес прибрах една от копривите и едно от индришето, защото вятърът ги изпогъта и по счупи малко. Понеже при нас от снощи има доста силен вятър, дори геранчето гътна, мушамата от масата в градината беше отишла чак в съседския двор. Тук при нас е ту топло ту студено, особено сутринта беше невероятно студено, че дори запалих камината. Но и аз не бързам да прибирам защото дават високи температури

# 747
  • Бургас
  • Мнения: 16 099
Разкошно сакъзче,Аrwen88!
Много ми харесва!
Аз моите ги бях наторила,един единствен път преди около месец може би с кристалон.Когато обсъждахме тук за торенето. И в момента моето сакъзче има цели три свята. До сега все по един пускаше. Но искам да е претрупано.За догодина ще знам и ще ги торя яко.

# 748
  • Мнения: 1 485
Разкошно сакъзче,Аrwen88!
Много ми харесва!
Аз моите ги бях наторила,един единствен път преди около месец може би с кристалон.Когато обсъждахме тук за торенето. И в момента моето сакъзче има цели три свята. До сега все по един пускаше. Но искам да е претрупано.За догодина ще знам и ще ги торя яко.
Благодаря! И моите са торени с кристалон, кафявата капачка и сега цъфтят като луди. Малко и ги поливам като е топличко сега.

# 749
  • Бургас
  • Мнения: 16 099
Аз мисля довечера да си прибера саксиите,че тази сутрин имаше малко слана....
А мушкато ми е напускало 4ри цвята,а сакъзчето ми в момента има 3 цъфнали и пуска още 2-3. Това явно е торенето,макар и само веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт