Смути

  • 177 265
  • 770
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 8 163
Честита 2015-та!

***

След секунди това ще се превърне в смути от спанак, кейл, магданоз, ягоди, конопено семе, портокалов сок.

# 106
  • Мнения: 4 343
Фея, благодаря че раздвижи темата!

а как се "вързват"като вкус всички тези неща. Всяко от тях е мн полезно, без съмнение,но събрани заедно как са?
Аз не мога да накарам дъщеря ми /пък и аз самата съм така/ да смесмам толкова вкусове. По-скоро бих направила няколко смутита Laughing

Последна редакция: чт, 01 яну 2015, 21:45 от red soul

# 107
  • Мнения: 3 595
Супер тема, намерих много нови идеи за смутита!

Аз си правя всеки ден, като най-любимите ми са следните:

- Сок от ябълка (био и без подсладители), джинджифил, ананас и спирулина (понякога слагам и спанак)
- Кокосово мляко, банан и ананас (много вкусно и тропическо)
- Огромна шепа спанак, кейл, кокосова вода и банан
- Бадемово мляко, банан, канела, мака

Като цяло в смутитата ми има предимно спанак, ананас, банан. Слагам замразени ягоди, боровинки и малини, не обичам портокал в смутитата и не изпозлвам за основа вода, а предимно ябълков сок или ядково мляко или кокосова вода. Иска ми се да разнообразя с рецепти с авокадо и броколи в смутито, но за да се хареса вкъщи непременно трябва да е вкусно, а на мен пробите ми имаха вкус на нещо много здравословно, но не особено приятно  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 8 163
Ред, на мен и ММ ни е много вкусно. Но това е толкова индивидуално, че за да разбереш дали подобна комбинация ти допада или не, трябва да пробваш.

Скийтър, слагай по малко броколи, че има много интензивен вкус. Можеш да го смекчиш с карфиол или повече плодове. С авокадото не превишавай 1/4 на порция, че става много мазно и гъсто. Чак чучка прави.

# 109
  • Мнения: 6
Смутито ми от тази сутрин - киви, банан, авокадо, кълнове, овесено мляко и мъничко мед. Много ми хареса как стана, за първи път пробвам тази комбинация.

# 110
  • Мнения: 2 592
Момичета, този блендер как ви се струва, дали ще става за смути?

http://technomarket.bg/products/09135264/philips-hr-2872

Единственото, заради което съм се спряла на него, е бутилката за пренасяне, много ще ми е удобна, за да мога да си правя смути и да си нося на работа, тъй като все не закусвам  Rolling Eyes
На този пише, че е "мини", но аз не държа да е голям, тъкмо ще е по-компактен и няма да ми заема много място.
Иначе изборът е голям и всички ми изглеждат еднакви ...

# 111
  • Мнения: 8 163
Nenna, би трябвало да става. Ще прави количество за един човек, една доза.

Симпа, като видях тази и тази рецепти с райска ябълка в един от любимите ми сайтове, веднага се сетих за теб.

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 18:29 от Фея Кръстница

# 112
  • Мнения: 2 545
Благодаря, Фея! Hug

Веднага си записах рецептата. Това си е направо пиршество  Crazy
Щом си намеря хубав блендер почвам с експериментите.

Видях някои предложения за блендери във форумните теми. Разбира се по-мощните са и  по-скъпи. А на мен би ми се искало да могат без проблем да мелят замразени плодове, да правят ядкови млека. Никак не държа блендерът да е голям. Малък ме устройва напълно. Въпросът е каква е минималната мощност, която мога да взема и да ми върши работа.

# 113
  • Мнения: 2 592
Благодаря за бързия отговор, Фея  Hug

Отидохме в магазина да го видим (не можах да изтрая  Laughing)
Много хубав и компактен е, единичната доза напълно ме устройва.
Само ме притесни, че не е много мощен (350W май беше) и се разколебах.
Мъжът ми се загледа в комбинираните уреди (с приставки пасатор + блендер + миксер) и в крайна сметка взехме такъв уред, който е 800W.

След малко ще го изпробвам, нямам търпение  Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 3 595
Моят опит с миксери за съжаление показа, че от тази ценова класа миксерите трудно се справят със зелените смутита. При спанака положението е добре, но кейлът става на малки парченца неприятни за пиене. Тъжната истина е, че наистина перфектни стават смутитата с миксери от категорията на Витамикс, в който аз например все още не съм готова да инвестирам и намерих компромис, който е 1400 вата и пак не се справя идеално с някои неща, но в по-голямата си част е супер.
Така че, и аз мисля, че този миксер става като за начало, но замразен банан, морков, кейл и подобни трудно ще бори. И 350 вата май е прекалено малко. Но ако не пречи фактът, че има малки парченца е добре.

Редакция: сега видях че сте взели този с 800, той би трябвало да е добре. Сподели като го пробваш!

# 115
  • Мнения: X

Skeeter  , какъв е този блендер или каквото е там с мощност 1400W - може ли марка и модел -това отива към профи уреди или роботи -планетарни миксери.
   Аз засега си правя смути в блендер Филипс  / така пише на кутията -ама си е чопър - 450W и 750мл вместимост ,което е малко -защото прелива ./ То не е пригодено за смути но се получава добре -даже и със замразени плодове.
 Обикновено слагам плод ,бучки лед ,малко мляко / то отива на шейк ,но ни харесва с мляко повече -плодовете преобладават. /
 Зеленчуковите преобладават.
 Да задам въпрос за тази земна ябълка /гулия май е другото й име/.
 Какъв вкус има -близък ли е до ряпата или !?
 От месец я има в Лидл / най -близкият ми магазин / . Сега видях предложенията за смути с нея и ми стана интересно.

# 116
  • Мнения: 3 595
WMF KULT pro Power. Взехме го на промоция за 140 евро, принципно върви към 180 мисля. Разглеждах в един немски сайт за зелени смутита и имаше супер подробно сравнение на миксерите от различните ценови категории, кои си струват и кои не и този го хвалеха като много добър, затова се спряхме на него. Има си трудности с някои продукти, използвала съм Витамикс и вторият наистина е по-добър, но WMF-ът определено ми стига за момента. Някой ден като имам излишни 600 евро ще си купя Витамикс, но не го виждам скоро този ден  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 8 163
Нена, честит блендер! Да, колкото е по-слаба машината, толкова по-ограничен брой продукти ще може да мели и обработката ще бъде по-времеемка. Например за Филипсчето щеше да трябва да накълцваш продуктите предварително, а замразените трябваше да оставяш да СВ поотлъгнат (както казваше баба ми), но пак щеше да си правиш смутита.

Като пробваш новата придобивка, кажи какви са ти впечатленията.

Юлмана, земната ябълка е много приятна, сочна, с мек вкус, леко сладни. Или поне баба ми имаше такива в нейната градина.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 26 501


 Да задам въпрос за тази земна ябълка /гулия май е другото й име/.
 Какъв вкус има -близък ли е до ряпата или !?
 От месец я има в Лидл / най -близкият ми магазин / . Сега видях предложенията за смути с нея и ми стана интересно.

на мен вкуса и ми неутрален,леко сладникав,не люти и не мирише на ряпа...не съм ги правила на смути,обикновено си ги хапвам сурови....може ли рецептата...

# 119
  • Мнения: 3 595
И относно ябълките - земната е за мен нещо между ряпа и картоф, аз много я обичам.
Но за смути става дума за райската или? От телефона трудно връщам да чета, а забравих за коя се говореше. Ако е оранжева и гладка голяма колкото ябълка е райска - сладка, много вкусна, не мога да и оприлича вкуса на нещо.

Общи условия

Активация на акаунт