Смути

  • 177 345
  • 770
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 163
И относно ябълките - земната е за мен нещо между ряпа и картоф, аз много я обичам.
Но за смути става дума за райската или? От телефона трудно връщам да чета, а забравих за коя се говореше. Ако е оранжева и гладка голяма колкото ябълка е райска - сладка, много вкусна, не мога да и оприлича вкуса на нещо.
Ако става дума за рецептите, към които дадох линкове за Симпа - да, с райска ябълка са.

***

Току-що разгледах какви блендери и кухненски роботи се предлагат в сайта на Техномаркет. Изглежда, че има 4 категории:

220 - 350 W    Правенето на смути в тях ще предполага накълцване на продуктите, преди да бъдат сложени в каната

400 - 600 W    Ще могат да се справят по-добре и по-бързо, но все още ще искат нарязани на малки парчета продукти и ще им е трудно да правят ядкови масла, сладоледи и смутита с лед/замразени продукти. Нутрибулет спада в тази категория по мощност.

700 - 800 W    Повечето продукти ще бъдат смилани, но правенето на ядкови масла и сладоледи най-вероятно ще изисква да се дава почивка на двигателя. Цените са около 200 лв., като на мен най-много  ми хареса този 800 W Филипс. Бих купила него, вместо Нутрибулет. Освен всичко друго, Филипс е Филипс. А  Топ Шоп... 

1000-1200 W   Това вече са сериозни машини, но всичките модели, които видях спадат към кухненските роботи и имат по няколко кани. Най-евтиният, който видях, е един на Бош, но и той е над 300 лв. Има едно жЮвотнУ на Кенууд, което удря хилядарката.

Никъде не видях информация за ганранционния срок на машините обаче. Много ми е странен българския пазар в това отношение. А по отношение на ценообразуването, направо съм бясна.

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 22:34 от Фея Кръстница

# 121
  • Мнения: 2 545
Фея, благодаря за труда, който си положила Hug.

Досега четох една коментарна тема за блендерите, без да мога да взема някакво решение.
Общо взето това са марките, които са по-предпочитани и с най-добри отзиви:

Heinner OptiMix 1000, 1000W, 1.5л, 5 скорости

Moulinex DP705GB7, 1000 W, 1.5 l

Solac BV5721

PROFESSIONAL MIXTER 1000 W INOX BV5722

# 122
  • Мнения: 2 592
Фея, много благодаря за пожеланията  Hug

Изпробвах уреда, чудесно смути се получи
Особено като за първи път и като за непохватна домакиня като мен, много съм горда  Party

Сложих каквото ми се намираше под ръка: вода, банан, ябълка, киви и портокал. Много бързо и вкусно стана  Heart Eyes
По-добре, че не взех малкия блендер, мислех си, че една доза ми е достатъчна, но си е друго, когато ти остане още количество за доливане и пиене.
Мощността от 800W беше ОК, стана бързичко, за този от 350 W щеше да ми трябва може би повечко време
Мисля тези дни да прочета старателно рецептите, които показа и да експериментирам с не толкова традиционни вкусове
Утре сутрин ще пробвам с прясно мляко и плодове за закуска. Ще ми се да пия смути и да имам енергия, за да мога да тренирам и сутрин. Обикновено ако закуся сутрин, после трябва да мине повечко време преди да мога да тренирам и оставям тренировката за по-късно, за това възлагам големи надежди на смутито, за да ми даде енергия за сутрешни тренировки, без да ми натоварва стомаха (когато е натоварен, не мога да тренирам пълноценно)

С интерес ще следя темата за отзиви и рецепти  Hug

Както и за идеи за съхранение и транспортиране на приготвеното смути до офиса (тъй като не купих блендера на Филипс със съда за пренасяне)

# 123
  • Мнения: 8 163
Утре сутрин ще пробвам с прясно мляко и плодове за закуска. Ще ми се да пия смути и да имам енергия, за да мога да тренирам и сутрин.

Както и за идеи за съхранение и транспортиране на приготвеното смути до офиса.
Много се радвам, че първият ти опит е успешен. Продължавай да експериментираш Simple Smile

Аз бих заменила прясното мляко с кисело за утрешното ти смути заради пробиотиците.

Когато нося смути до залата или на работа, ползвам бутилките на Клийн Кантиин. Взимам от тези с широкото гърло и им пускам вътре една от пружинените разбърквачки на Блендър бутилките.

Симпа, ще ми е интересно кой блендер ще си вземеш и да чуя отзивите ти.

# 124
  • Мнения: 3 595
Намерих линка за мискерите, на немски е, но евентуално на някой може да му свърши работа. Тестват и сравняват всякакви миксери, като във всяка категория избират 4-5, един от които е най-добрият (първият в ляво). Разделили са ги на 5 ценови категории - евтини, за начинаещи, средна класа, високоскоростни и професионални. Моят е от средната класа, но някъде из статиите го сравняват с първия при високоскоростните и казват, че са изключително близки, но пък моят е доста по-евтин.

Ако не за друго линкът може да послужи за идеи за марки и ориентировъчна цена в Амазон - http://www.smoothie-mixer.de/smoothie-mixer-vergleich/.

# 125
  • Мнения: X
Страшно благодаря за отзивчивостта и отговорите   bouquet За положения труд   bouquet
 До стотина лева мога да отделя за блендер . Хубави са машинките ,но скъпички -няма спор че си заслужават.

# 126
  • Мнения: 8 163
Ягодово белтъчно смути с веган протеин на прах.

# 127
  • Мнения: 3 595
Моето смути от днес - излязоха общо две и половина чаши, като за течност сложих малко повече от половин чаша ябълков сок и в крайна сметка не сложих фурмите, защото беше достатъчно сладко. Стана много вкусно с тази комбинация, първата ми с броколи, която става за пиене  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 8 163
Скийтър, устата ми се напълни със слюнка.

При положение, че има банан и ябълка, и аз не бих сложила фурмите.

# 129
  • BG
  • Мнения: 4 459
Здравейте, и аз направих няколко вида смути и се харесаха в нас. Но се чудех има ли някои зеленчуци( освен картоф), които не трябва да се ядат сурови, например днес направих смути от морков, земна ябълка, малко броколи и кисело мляко. Досега не съм яла сурови броколи, но се получи приятно на вкус, имам и доста замразен грах, чудех се от него мога ли да слагам, тиква сурова (по-нагоре прочетох някой, че е опитал и харесал) също е добра идея. И още два въпроса имам: от къде може да се купи кокосово мляко и тези протеини, които някои добавят също нямам идея от къде мога да взема и дали е проблем да се приемат специално те. И последно-като гъстота не знам дали успявам да го направя както трябва, получава се смес гъста  колкото боза да речем. Извинявам се предварително за глупавите въпроси Grinning
ПП В Лидл намерих замразени горски плодове, като добавя към тях банан, круша и прясно мляко също се получава много добро на вкус смути.

# 130
  • Мнения: 1 145
Моля да ме извините за лаишкия въпрос.
Блендерът на кухненския робот може ли да се използва за направата на смути?
Благодаря ви.

# 131
  • Мнения: 5 020
Ако е достатъчно голям, моят е много малък. Аз си правя в шейкър каната, става добре според мен.

# 132
  • Мнения: 8 163
Нощен гост, могат да се ядат само пресните, зелени грахчета, които не са напълно узрели.

Можеш спокойно да ползваш сурови броколи, брюкселски зелки, карфиол, тиквички, разните зелении (спанак, кейл, манголд, магданоз, копър, киселец, лапад, плоско зеле, всички салатни зелении, листата на морков, репички и червено цвекло...). Списъкът е огромен.

Обикновените картофи и повечето бобови трябва да се готвят.

Смутито предполага да е гъсто - като боза, че понякога и повече.

# 133
  • BG
  • Мнения: 4 459
Благодаря за пояснението, Фея Кръстница . Аз, честно казано, покрай твоите снимки от темата "снимай и покажи" се запалих по смутито, доста са съблазняващи. За червеното цвекло си мислех точно днес да пробвам, чела съм, че в него и  земната ябълка се съдържа най-много инулин. Ще си купя и счукано ленено семе ( за него също знам, че трябва да е счукано, иначе не се усвоява от организма) и  сурови лешници и ще добавям по малко и от тях.

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 26 630
Ще си купя и счукано ленено семе ( за него също знам, че трябва да е счукано, иначе не се усвоява от организма) и  сурови лешници и ще добавям по малко и от тях.
не купувай готово счукано ленено семе,з-то то бързо гренясва и става дори вредно...трябва да е смляно непосредствено преди консумация,при мощен блендер се смила добре,може и в хаванче да се счука

суровите ядки е добре да са накиснати предварително за няколко часа,по-лесно и по-добре се смилат и усвояват

Общи условия

Активация на акаунт