Работа за 16-годишни?

  • 46 986
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 818
Може и да знае език, но дали познава методиката на преподаване?
Едва ли и не виждам никакъв проблем. Кой познава "методиката на преподаване"?? Аз преподавам от 20 години и не я познавам! И че тя една ли е, то в последно време се навъдиха какви ли не методики. Методиката е сядаш и обясняваш на човека каквото трябва да научи, следваш си план (например първо сегашно просто, след това сегашно продължително, примери, домашни, думи, ала бала), в училище - маркера и дъската, ако са малки деца - игри и песни. ТолкоЗ. Познавал ли методиката... На хартия се води, че я познавам, между другото, имам бегли спомени за предмет "методика" в университета... на който предмет всеки разказа по нещо за различните методики. Помня, че едната беше с пълно мълчание на учителя, само учениците говорят... ooooh! Еми не са за мен тези измишльотини. Човек, който иска да научи език, сяда и учи. Учителят му обяснява (по възможност по учебник, но и без учебник става), дава домашни, проверява ги, ученикът ги поправя, взима се нов урок и така. Какво значи "методиката на обучение"...
Както са ви научили в училище, така и на частно, с разликата, че частният ще се занимава само с теб и, ако е по-оправен, ще те юрка повече да си пишеш домашните (че такива лигльовци има за частни уроци, мани).

# 46
  • София
  • Мнения: 4 349
Е открихте ли възможност  newsm78 newsm78 newsm78

# 47
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И аз се включвам в темата, с надежда да разбера, къде би могъл да работи един 16-годишен тийнейджър.

# 48
  • Мнения: 69
Като бяхме на връх Снежанка имаше 10 годишно момче което лятото работело там. Трябваше просто да натиска копчето на асансьора и да придружава туристите докато са вътре в асансьора, а после момчето си тръгва. ЗА ТОВА ПАЩАТ ДОРИ!
Потърси нещо подобно.

# 49
  • Мнения: 3 228
Това за 10 годишния вече е абсолютно незаконно, откъдето и да го погледнеш

# 50
  • София
  • Мнения: 3 648
Моята дъщеря също иска да работи и за сега освен за Макдоналдс не съм чула другаде да взимат 16 годишни.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Като бяхме на връх Снежанка имаше 10 годишно момче което лятото работело там. Трябваше просто да натиска копчето на асансьора и да придружава туристите докато са вътре в асансьора, а после момчето си тръгва. ЗА ТОВА ПАЩАТ ДОРИ!
Потърси нещо подобно.

Ужас! Не зная кой идиот си оставя детето да работи точно това! Освен незаконно, това е абсолютно затъпяващо и дори вредно.

# 52
  • Мнения: 69
Като бяхме на връх Снежанка имаше 10 годишно момче което лятото работело там. Трябваше просто да натиска копчето на асансьора и да придружава туристите докато са вътре в асансьора, а после момчето си тръгва. ЗА ТОВА ПАЩАТ ДОРИ!
Потърси нещо подобно.

Ужас! Не зная кой идиот си оставя детето да работи точно това! Освен незаконно, това е абсолютно затъпяващо и дори вредно.
Ще си изтрия коментара, че да не вземат собствениците случайно да следят този сайт Laughing

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
И като са собствениците, какво, то ва атестат за добър родител ли е?

# 54
  • Мнения: 69
И като са собствениците, какво, то ва атестат за добър родител ли е?
Ами ние от любопиство го попитахме, защо работи и то ни каза, че родителите му го наели Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
ми, да, за какво иначе го хранят, да си помисли как и откъде излиза хлябът - нагоре-надолу с асансьора! Едва ли от ИТ ще се изкефят, че 10-годишно дете е в асансьора дори и час-два.

# 56
  • Мнения: 25 597
Хм, не съм забелязала на асансьорите знак "Забранено за деца". Даже кучета возят с тях...  Laughing
Андариел, успокой се. Никой не кара твоите деца да работят.
Отдавна премахнаха задължителните бригади, а и никой вече не арестува хората, които не работят. Работата у нас отдавна е по желание, да не говорим, че в някои ситуации дори е лукс. Дишай спокойно!  Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Асансьорът е транспортно средство, а не работно място за 10-годишни. Благодаря, че никой не кара децата ми да се заврат от 10-годишни в асансьора и да го играят..., не помня как се казваха тези момчета, които по хотелите са стояли само в асансьора и са цъкали копчета. А, да имало е табуретка да поседнат, когато нямало хора. Не зная колко по-затъпяваща работа може да се измисли за едно 10-годишно момче. По-зле е и от работата на полето - там поне е навън, а не завряно в една кабинка с непознати.

# 58
  • Мнения: 25 597
Е, да. Разтрояването между компютъра, таблета и телефона е много по-развиващо и осмислящо ваканцията на едно дете, разбира се.
Андариел, разбирам, че за теб думата "работа" е мръсна. Но недей да отричаш правото на хората, на които им харесва, да я упражняват - когато и както искат и могат.
Пак повтарям - дишай спокойно, не е задължително, особено за твоите деца.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 349
Темата не беше ли за работа за 16 годишни, а не за или против  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт