Бихте ли заминали сами на екскурзия?

  • 14 652
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 682
ми не съм съгласна. какво като си без ММ. може да се пътува с приятели. ако и те не са на разположение - може и с непознати. не трябва съвсем сама да пътуваш. да няма с кой да си кажеш и 2 приказки...

Има хора, които нямат нищо против не две приказки, ами и една да не си кажат с някой от време на време. Няма такова нещо като "трябва" и "не трябва". Не трябва да се краде. Всичко друго е пожелателно и индивидуално.

# 151
  • София
  • Мнения: 4 714
ми не съм съгласна. какво като си без ММ. може да се пътува с приятели. ако и те не са на разположение - може и с непознати. не трябва съвсем сама да пътуваш. да няма с кой да си кажеш и 2 приказки...
Ай, ЧЕСТИТ НИ ДЕН!!! Wink
Не разбрах с какво не си съгласна?
Защо да няма с кого да си кажеш 2 приказки...?
А и да не би ти е по-добре да слушаш абсолютни простотии?  Peace

# 152
  • Мнения: X
ми не съм съгласна. какво като си без ММ. може да се пътува с приятели. ако и те не са на разположение - може и с непознати. не трябва съвсем сама да пътуваш. да няма с кой да си кажеш и 2 приказки...

Изобщо не изпитвам желание да си казвам две приказки с когото и да било, докато пътувам. Пътувам с цел да опознавам и да се наслаждавам на различни места, не да си дрънкам приказки.

# 153
  • София
  • Мнения: 4 714
Aма, верно! Кво се опитваме да докажем? Ми гласували сме, толкоз!   Peace

# 154
  • София
  • Мнения: 3 847
ми не съм съгласна. какво като си без ММ. може да се пътува с приятели. ако и те не са на разположение - може и с непознати. не трябва съвсем сама да пътуваш. да няма с кой да си кажеш и 2 приказки...

всъщност по време на път казваш много повече от 2 приказки. Непрекъснато ти се налага да питаш този или онзи - за пътя, за хотел, за транспорт, да си поръчаш сама храна... Говориш с много хора, запознаваш се с много хора. Много по-интересно е.

# 155
  • Мнения: 6 166
хайде честит първи юни и от мен.
ами явно сме различни хора. аз по принцип съм сравнително пестелива с думите, докато не тръгна на екскурзия - тогава съм като малките деца - постоянно бърборя, постоянно - виж и това и това, ауу колко е хубаво, чакай да се снимам тук, ами какво е това там. просто съм си такава по природа - има си нужда да си имам другарче при пътешествията. пак казвам - не че не съм пътувала и сама. и не че ще ме притесни да си дигна багажа и да отида сама на екскурзия, но често - все някак си намирам компания за екскурзиите. просто си го пожелавам и то става  Peace

# 156
  • Мнения: 5
Има хора/предимно жени/,които пътуват сами поради липса на избор. Само не питайте ама как така липса на избор? Има житейски ситуации, когато изборът е сведен до минимум, или въобще го няма.

# 157
  • Мнения: 14
След като пропадна пътуването ми до Мюнхен и решението да обиколим Тоскана самоорганизирано с кола се спрях на екскурзия до Санторини. Сама. Преди час направих резервация и платих. Наистина дестинацията е по-скоро романтична и подходяща за посещение по двойки, но смятам да се забавлявам и сама!

Поздравления!!!

# 158
  • Мнения: 6 166
само да кажа че и аз съм пътувала до санторини сама и си изкарах страхотно. пътуването с ферибота е уникално, разходката до Ойа е много приятна.

Гуендолин другия път да казва от рано, щото особено за Тоскана съм винаги навита. живала съм там няколко месеца, обикаляла съм всичките селца - и пак бих го направила. уникално е там.

# 159
  • Мнения: X
пътуването с ферибота е уникално, разходката до Ойа е много приятна.

Наистина ли ти хареса прехода с ферибот?
На мене ми предстои пътуване през цяла Северна Гърция, после ферибот до Италия, после надолу до най-южната точка на Сицилия, като по средата има още един ферибот, и това с мъж и дете. Призлява ми от сега, вече си купих капки против всякакви фобии и страхове на доктор Бах. Да има едно лесно сама да тръгна, но този път не става.

# 160
  • Мнения: 6 166
като жена, която все още си няма мъж и дете, мога само да  ти кажа че ти завиждам благородно. може да не успееш да се насладиш на пътуването като на почивка, но пък ще натрупаш спомени за цял живот  Hug

# 161
  • Мнения: X
Знам аз какво ще натрупам с долните козирози. Трябва да пия капките редовно, че не се знае как ще свърши пътуването. Днес до Кауфланд и обратно ме побъркаха.

# 162
  • Мнения: 682
пътуването с ферибота е уникално, разходката до Ойа е много приятна.

Наистина ли ти хареса прехода с ферибот?

На мен не. 9 часа и само 2 - 3 спирки на ферибота. Уникална скука.

# 163
  • Мнения: X
Моят преход ще е 7 часа през нощта без спирка. Вторият е 20 минути между ботуша и Сицилия. Всъщност накрая ще има и трети до Малта, той час и нещо.

# 164
  • Мнения: 6 166
ами на мен ми хареса много. обаче  и аз си обичам да пътувам с лодки. 9 часа си е много - на отиване бяхме нощнен преход. и - след залез слънце всички от българската група се скупчихме на няколко стола - между другото - това е лошото на фериботите - спиш като наказан на столове които са като в столова. и - събудихме се чак като трябваше да слизаме.

обаче на връщане беше уникално. пекохме се на слънце половин един час. после - имаше една група млади пенсионери и те като си извадиха саламчетата, доматите, краставиците, като отворихме санторинското вино - като си опънахме софрата на дек-а. ами - такъв кеф просто няма.

даже сега - като ходя август в италия - пак ще съм с ферибота през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт