Италия, 145

  • 47 627
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 638
judie, не знам как ще ти се стори, но аз ходех на промоции на едни напитки по заведения - бях се записала в една база данни на една промоутърска агенция и често имах ангажименти - за няколко часа обличам една по-къса униформичка, усмихвам се на хората, раздавам им разни материали (флашки, фенерчета), окуражавам ги да си купят от рекламираната напитка (беше Аперол), евентуално някой мазен дядка ми подхвърля някой комплимент и това е. Някъде към 50 евро плащаха  на вечер. Виж дали ще ти е по вкуса.
Звучи много добре. Когато човек има нужда от пари, не е до вкус. Срамна работа няма.

# 706
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Шая, насочили ли сте се конкретно нанякъде, в същата зона ли искате да обикаляте?
аз, лично, едва ли ще съм ти много полезна откъм плажове и нетуристически дестинации, но поне да знаем в каква посока да предлагаме (че сме и горе-долу пръснати из ботуша  Laughing)

Последна редакция: чт, 17 юли 2014, 21:13 от feiam

# 707
  • Мнения: 645
Feiam, сина ми иска да разгледа Рим и от там трябва да се насочим към морето. С кола сме и имаме време така че търсим мястото, независимо къде е то, а и бихме обиколили няколко, мерси Peace

# 708
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
от Рим на Юг ли мислите (тогава се надявам Десита да се включи), или на Север?
аз не бих подценявала Умбрия (макар и да няма плажове), оттам да минете в Марке, където освен културен туризъм, има и хубави плажове.

или, бих се върнала към Тоскана, но не знам там какво сте обиколили вече.

прегледай малко картата и забележителностите, или ако сте го направили вече, просто кажи накъде сте се ориентирали, ще помагаме, колкото можем. (предполагам, че синът ти, щом е пожелал рим, е достатъчно голям, за да издържа 2-3 часа в кола  Rolling Eyes)

# 709
  • Мнения: 6 385
И аз щях да кажа, че от Рим може бих тръгнала към Неапол + крайбрежия, ако нямам интерес към Тоскана. Умбрия не ми е позната, за съжалениe. Кампания (Неапол) също не ми е позната, но там имаме Dessita. Simple Smile

Да кажа, че в Рим до края на август има голяма изложба на Фрида Кало и Диего Ривера, което е все пак събитие в Европа (те нали са южноамериканци). Аз щях да ходя до Рим, но скоро научих, че от септември изложбата се мести в Генуа. Трябва да се обадя на музея в Генуа, за да разбера дали изложбата ще е в същия формат и, ако е, ще се разходя само до там.

Последна редакция: чт, 17 юли 2014, 23:58 от Barbabeau

# 710
  • Мнения: 645
Здравейте момичета. Много ви благодаря за отговорите. За втора година ще обикаляме така. Миналата година стартирахме от Англия - Белгия- Германия - Австрия- Италия - Швейцария - Франция и пак УК. Беше страхотно, тръгнахме без резервирани места, но ясно очертан път от къде ще минем и какво искаме да видим. Беше страхотно но много изморително. Тази година искаме пак да обикаляме но ще наблегнем повече на Италия. Слизаме от север и тази година искаме да обиколим по-малко места, но да оставаме за повече. Хлапетата са на 5 и 10 и минала година ужасно им хареса. Обикаляме с палатка,а  къмпингите в Италия са невероятни.

# 711
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Моми италианки, много се извинявам, че влизам в темата ви с един страничен готварски въпрос, но се нуждая от помощта ви. Какво точно е lievito per torte salate: бакпулвер или някаква суха мая за сладкиши? Объркването ми идва от това, че в рецептата отделно има включена сода бикарбонат, а бакпулвера е сода + др. съставки, и сега се чудя дали всъщност не се добавя някаква мая.  newsm78 newsm78

# 712
  • Мнения: 6 385
Мисля, че ако пише ISTANTANEO (тоест действа на момента), значи е бакпулвер. Ако не е istantaneo, значи е бирена мая. Ако не ти е много спешно, изчакай да се включи и някой друг. Simple Smile))))

# 713
  • Мнения: 1 545
Съставките на това лиевито са difosfato disodico, carbonato acido di sodio. Не съм експерт по химия, но ми се струва, че си е бакплувер. Тук провават деа вида от въпросното лиевито - пер долчи е пер салати. Доколкото знам, в това за сладките е само добавен ванилин, няма друга разлика.

# 714
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Благодаря, момичета. Утре ще правя въпросните кексчета и слагам бакпулвер, пък ще видим какво ще се получи.

# 715
  • Мнения: 6 385
Десита, при инсталиране на компютър с Windows 8.1, случвало ли ти се е се оплаче потребителят от прекалено топли цветове и невъзможност за калибриране? Моят нов лаптоп е доста стоплени цветове. В Pannello di controllo\Hardware e suoni\Schermo има вградена функция Esegui calibrazione colore - дотук добре! Проблемът е, че колкото и да оправям настройките, калибрацията се запазва само временно и всичко се връща по старому при следващия restart. Confused Рових в интернет, четох, слагах и махах отметки, където ме съветваха, но нищо не постигнах. Случайно да имаш някакво готово и изпробвано решение? Praynig

# 716
  • Мнения: 1 545
Ани,  не, не ми се е случвало. Мога да се поровя и да видя, щом намеря малко време. Какъв точно лаптоп си взела?

# 717
  • Мнения: 5 710
Съставките на това лиевито са difosfato disodico, carbonato acido di sodio. Не съм експерт по химия, но ми се струва, че си е бакплувер. Тук провават деа вида от въпросното лиевито - пер долчи е пер салати. Доколкото знам, в това за сладките е само добавен ванилин, няма друга разлика.

точно така с тази разлика, че бакпулвера е лимонена киселина + сода бикарбонат.
тоест в случая лиевито е по-скоро набухвател и е неточно да се превежда на български, като мая.
защото пък маята е биологичен продукт.
така че тези лиевити пер долчи/салати всъщност са химически набухватели на основата на содата бикарбонат

така де, добър ден  Simple Smile

# 718
  • Мнения: 6 385
Ани,  не, не ми се е случвало. Мога да се поровя и да видя, щом намеря малко време. Какъв точно лаптоп си взела?

Asus N56VV, обаче проблемът е от настройките на Windows, който предлага средство за корекция на цветовете, но не предлага възможност корекцията да се запамети трайно. Crazy За първи път ми се случва такава глупост, сигурно е някакъв бъг. Laughing Аз вече се рових, но не се справих. Щом не ти се е случвало, не си губи времето тепърва да ровиш, понеже едва ли ще попаднеш на действително работещо решение от раз. Благодаря ти все пак!

# 719
  • Мнения: 1 545
Съставките на това лиевито са difosfato disodico, carbonato acido di sodio. Не съм експерт по химия, но ми се струва, че си е бакплувер. Тук провават деа вида от въпросното лиевито - пер долчи е пер салати. Доколкото знам, в това за сладките е само добавен ванилин, няма друга разлика.

точно така с тази разлика, че бакпулвера е лимонена киселина + сода бикарбонат.
тоест в случая лиевито е по-скоро набухвател и е неточно да се превежда на български, като мая.
защото пък маята е биологичен продукт.
така че тези лиевити пер долчи/салати всъщност са химически набухватели на основата на содата бикарбонат

така де, добър ден  Simple Smile

Лени, бакпулвера в домашни условия и при неговата липса, го заменяме с лим. Киселина и сода. Купу си един и му виж съставките, точно гореспоменатите са. Аз ползвам бакпулвер от Лидл, демек немски оригинален, с какъвто съм си свикнала от България, щото Пан ди Анджели не ми вдъхваше доверие, та за да съм достоверна, му прочетох съставките  Sunglasses.

Общи условия

Активация на акаунт