Италия, 145

  • 47 622
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 710
Да, това го разбирам. Няма значение каква е съставката дали е лимонена к-на или какъвто дисулфат е там в набухвателя исках да кажа, че 'лиевито' не е 'мая" ма много явно го засуках Simple Smile

# 721
  • Мнения: 6 368
Има и бирена мая на прах, която е в същите пакетчета, и пак пише lievito. Вярвайте ми, страдала съм пред щанда. Laughing

Десита, попаднах най-сетне на точния форум и на точния човек, който е описал моето решение. Всичко е ок вече и не е бъг на Уиндоус! Simple Smile (да не седнеш да търсиш, затова...)

# 722
  • Мнения: 6 368
в набухвателя исках да кажа, че 'лиевито' не е 'мая" ма много явно го засуках Simple Smile

Аз сега стоплих какво искаш да кажеш. Simple Smile)))))

# 723
  • Мнения: 5 710
ох аз нещо.. откачам явно
лиевито в ит се отнася и за бакпулвер и за мая.  важното е там да бухва, за да е лиевито.
маята на български обаче е само биологичен продукт, не наричаме бакпулвера мая.

Последна редакция: вт, 22 юли 2014, 08:54 от 10 c`s

# 724
  • Мнения: 5 710
Simple Smile
От Коледа са купени билетите за децата, аз знаех/помнех 27ми и си живях с тази мисъл няколко месеца. Преди няколко седмици ми казаха, че съм се объркала идвали на 23ти, абс. сигурно
И ся ... куфарите са готови, децата, майка ми всички строени за вдругиден:) Но добре че не са отишли на летището (!), за да забележат в билетите, че полета всъщност е наистина на 27ми. Няма такова семейство като моето, просто няма.

# 725
  • Мнения: 1 545
Брей, Лени, каква памет! Laughing
Ани, добре, че си решила проблема. Не. Че се бях засилила много да ровя, но щях и до там да стигна един ден....

# 726
  • Мнения: 6 368
А ние с майка ми пък, последния път сме гледали само часа за бординг, без да обърнем внимание на чек-ин, и я заведох на летището съвсем навреме (т.е. в последния момент Mr. Green) и се намерихме с куфар пред затворен чек-ин. Все пак тя се качи на самолета, а куфарът ѝ остана в мен. По този повод издирих и проучих въпросните "микробусчета", за които толкова много пъти са ни питали в темата. Е, имам координати вече. Simple Smile Голям куфар за stiva, около 20 кг, който Wizz го таксуват 15-25 евро, в микробуса ми го взеха за 10 евро с коментара: "само това ли ви е чантичката". Laughing Пристигна в София за ден и половина.

# 727
  • Мнения: 5 710
Ами тези микробусчета минават ли през град Форли:) И директно от вас ли го взе от адреса ви!?

# 728
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
нищо не разбрах за маята и бакпулвера  Joy
добре, че единствените 2 неща, които правя с брашно (и без месене), са със суха бирена мая, та не се и налага да се замислям.

2 неща от мен : 1. Венеция през лятото : никога повече! 2. изборът на хост фемили е много труден, дипломирането ряпа да яде просто  ooooh!
американците са големи дипломати и от любезнечене не мож да разбереш с кого си имаш работа  #Crazy

Голям куфар за stiva, около 20 кг, който Wizz го таксуват 15-25 евро, в микробуса ми го взеха за 10 евро с коментара: "само това ли ви е чантичката". Laughing Пристигна в София за ден и половина.

опсс, сега ще ме накараш да се заинтересувам и аз, хем че в състоянието на майка ми, свалянето на куфара от лентата е убийствено усилие.

# 729
  • Мнения: 5 710
То аз не знам вече Венеция за кой сезон е ... това което преживяхме на 25 април скоро няма да се решим отново да тръгнем натам.

# 730
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз съм била във всички сезони, вкл. и с пороен дъжд. но в последните 4 години 2 пъти през лятото, няма такава жега просто и това слънце как гори  ooooh!
еритемата ми излезе и по покритите места  Confused
но това си е мой проблем, заради него приключих и с морето...

# 731
  • Мнения: 6 368
Не, не идват на адрес. Ние, нали имаме кола, се разбрахме за "индивидуална среща" в едно предградие на Милано (по-точно в Cologno Monzese), което ни устройваше взаимно. За хората без собствен транспорт, мисля, че организират приемно-предавателни пунктове на някоя гарата или крайна спирка на метрото. Цялата организация става доста в движение, със звънене и с уговорки по телефона. Не те оставят с усещане за стройна система Laughing, но хората излязоха коректни.
Така се случи, че малко по-късно по случайност една съфорумка ми писа с въпрос за точно тези микробусчета и после ми каза, че всичко минало добре.
За предаването на куфара в София майка ми пак се е разбрала по телефона.
Според мен е удобно, ако на човек му се налага да прати нещо голямо и това определено е най-евтиният начин. Ако майките ви идват при вас за по няколко месеца и се предвижда голям багаж, също би могло да се изпрати по този начин, за да не се плащат скъпи тарифи на "low" cost компаниите.
Аз се свързах с фирмата Клавдио Моторс Стар Simple Smile)))), но я избрах случайно от интернет, без да разполагам с други препоръки.
Лени, не знам дали минават през Форли точно, но те правят някаква обиколка в Италия, така че все отнякъде минават. Трябва да се провери. Конкретно тези знам, че тръгват в четвъртък от Бг (Плевен), май идват на ферибот, качват се до Милано и в неделя тръгват от Милано към Бг, минавайки през Венеция-Триест...

# 732
  • Мнения: 5 710
Ясно:) Аз нямам какво да изпращам де, но ей така човек да е ориентиран нищо не се знае

Феиам, еритема не знам какво е, но звучи като да е нещо като слънчева алергия.
Аз навремето имах ужасна сл. алергия, която за последен път се появи през 2008ма в Тайланд.
Тогава едни знахарки там ми дадоха едни пликче с едни хапченца и едно мехлемче и от тогава никога не съм имала такава алергия! За съжаление нито знам какво ми дадоха, нито с кой акъл съм го изпила и измазала ( явно съм била отчаяна), но факт че приключих с проблема.

М/у другото вчера видях една маса на улица в Равена на монахини, които продаваха натурални продукти произведени от тях. Илачи в това число. Естествено, всеки клиент, който питаше нещо получаваше отговор в стил "вдигнахме мъртвец с този крем" и пр. И понеже питах за вените имаха крем с екстрат от чесън и още много треви ми казаха, че са предотвратявали операции с него. На мен ми се досвидяха обаче 30 евро, за което днес мъжа ми ме сгълча, обаче .. не знам.
Някой купувал ли е такава натурална козметика + илачи разни от монахини

# 733
  • Мнения: 39
Zdraveyte.Izvinqvam se za latinicata,no nqmam vazmojnost v momenta da pisha na kirilica.Imam nujda ot speshna informaciq.Razvedena sam s detence na 2g i 6m. W petuk zaminawam za Italiq da rabotq {pochistvasht personal} deteto ostava v BG nadqwam se za ne mnogo vreme {dokato se ustroq leko pone} .Ta vaprosa mi e kak se stava zakonen grajdanin na stranata i sled eventyalno idvane na deteto ima li varianti da go zapisha na detska gradina ,kakvo shte e nujno kato dokumenti i tn?Mnogo blagodarq predvaritelno

# 734
  • Мнения: 2 603
Barbabeau, какви са тези микробусчета? Има ли от софия за милано? Аз усилено подготвям багаж.  Blush

Ох, извинявай, ти си писала по-горе. Много съм зле.

Общи условия

Активация на акаунт