Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 270

  • 37 908
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 293
По повод споделеното от marytza клипче за Булут.За мен този филм винаги се е казвал,,Да бъдеш Булут,, Това беше трагедията на Мустафа ,че е  част от това семейство.Заклещен м/у тях,традициите и дългът той се бореше със себе си и Голямата си любов към Нарин-несподелена.Сега като гледам КПА  правя паралел м/у него и Елиф,неразбраната Елиф , с цялата отговорност върху гърбът ѝ  и грешките ,които направи опитвайки да  се справи сама.Тя май е най -читавия човек сред Денизер,за това и баща ѝ я е употребил .Всъщност е разчитал  на нея.
Моля те,не не прави паралели между Елиф и Мустафа БУЛУТ!Каква прилика ,бе!Къде има прилика между Мустафа и Елиф!Кой не разбра Мустафа?Кой разбра Елиф!
Моля , всяко търпение име граници !
Дочи... newsm51 newsm10 newsm17
И на мен душата ми възнегодува...

# 676
  • Мнения: 23 365


Момичета хубава вечер ви желая !

Благодаря, Комет  Two Hearts

# 677
  • Мнения: 2 293
Елиф вече не е това, което беше в първите серии на КРА. Аз, обаче, се надявам, че ще се промени към добро... Много се надявам, за да не я намразя така, както намразих Нарин. Simple Smile Каквото и да решават сценаристите, за мен е важно нашето момче да НЕ страда. Simple Smile
Маричке, искаш да кажеш, че Йомер/и неговата среда евентуално/ ще я "превъзпита". А би ли ми обяснила как се превъзпитава сбъркан ген?

# 678
  • Мнения: 858
Не сравнявам !Правя паралел(връзка) заради семейства та им!И толкова..Сега ли ще ме  #Sniper #Sniper #Sniper или по-късно?

# 679
  • Мнения: 4 966
Не ви ли се струва, че Елиф манипулира вече Йомер със сълзи? В 5-и еп. се разрева на рамото му, за да не я пита повече за тайните и относно срещата с Метин в колата; в 10-та вече реве, когато иска да го накара да обещае нещо, което не може. А той, милият, вижда само ужаса и отчаянието в очите и и прави всичко възможно да НЕ я наранява.
Всяко семейство си има своите "мръсни" тайни. И семейството на Булут имаше такива. Аслъ до този момент успешно е била прикривана за всички простотии, които е вършела (тя страда от психическо разстройство, това оправдава нея, но не и тези, които трябва да се грижат за нея!), чрез властта и богатството на родителите си. Булут успешно беше измъкван до определен момент от кашите, в които се забъркваше, чрез властта и авторитета на баща си.
Но и за двамата иде Видьов ден. Неизбежно е. Няма как до безкрай да се прикриват неща, които имат сериозни последствия за други хора.
Защо Елиф не се запита КОЙ уведоми журналистите за ареста? Нима и за това ще обвини Йомер??? Защо не осигури присъствието на домашните си за посещението от страна на Йомер - така, както беше обещала ТЯ самата? Значи, тя и нейните роднини са оправдани в липсата на сътрудничество с полицията (поради каква причина, моля? ТЕХНИЯТ баща/съпруг е брутално убит! те са заинтересувани да се намери убиеца!), а полицията и в частност Йомер, са виновни за проявеното дотук разбиране към положението в семейството?
Е, не! Тцъ! Олмаз!

# 680
  • Мнения: 23 365
... Каквото и да решават сценаристите, за мен е важно нашето момче да НЕ страда. Simple Smile

Просто няма как да стане това. Едната почти му разби сърцето / защото той все още не е  осмислил напълно  продажбата на диаманта /.  Ами какво го чака като разбере, че и двете  /Сибел и Елиф/ са участвали в прането на мръсните пари от  трансплантация на органи? Дали е легално всичко в тази "болница" ? Май не е ...

Как ще го гледа тогава Елиф в очите, че и онези двете "майка и дъщеря" Андач ?!

Не зная всички "изкарани" мръсни пари са гадни, но това ...  Тия изроди на децата ли посегнаха ?!












# 681
  • Мнения: 4 966
Точно това правят, Марта - убиват сираци от бежанските лагери, за да "дарят" живот на богаташи... и после перат парите от това чрез фирмите на семейство Денизер.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 34 240




Какво ви говорят тези очи?
............
Но какво каза Таййар на Метин - новият куриер да бъде от холдинга му, да е беден, да е лоялен.... това ме навежда на мисълта, че няма да е Елиф. Ама защо пък не - те Денизер сега бедни ли са?
............
Който желае да погледне това клипче за Туба и сериала ни - направено е от нейната почитателка Гюлнем:
https://www.facebook.com/photo.php?v=735708466492245&set=vb. … ype=2&theater

# 683
  • Мнения: 4 966
Любов, ще ти кажа как: "От трън - трендафил, а от трендафил - трън." Тази наша пословица иска да каже, че понякога опасното и грозното раждат нещо красиво и обратното.

Скрит текст:
Майка ми даваше за пример едно с-во, в което имаше 3 деца. Бащата - неспасяем пияница, майката полуграмотна, с просия, милата, едва успя да ги изгледа. Две от тях завършиха гимназия и висше образование със златни медали и държавна стипендия. Станаха много уважавани хора. Та... генът не е единственият определящ фактор.

# 684
  • Мнения: 1 954
Не сравнявам !Правя паралел(връзка) заради семейства та им!И толкова..Сега ли ще ме  #Sniper #Sniper #Sniper или по-късно?
Нали   написах ,че правиш паралел?Моля ,посочи в кой пост прочете ,че сравняваш геройте!

# 685
  • Мнения: 23 365
Цитат
Значи, тя и нейните роднини са оправдани в липсата на сътрудничество с полицията (поради каква причина, моля? ТЕХНИЯТ баща/съпруг е брутално убит! те са заинтересувани да се намери убиеца!), а полицията и в частност Йомер, са виновни за проявеното дотук разбиране към положението в семейството?

Ама Марица, ти какво сътрудничество очакваш от хора които лъжат. Всичките.

Аслъ - лъже. Излязла тайно и  отива във фирмата. Баща и може да  е излизал през това време и тя наистина да го е проследила.

Танер - лъже. Той  пък заедно с Пънар са видели нещо, което ако се разкрие няма да могат да ги спасят никакви пари.

Нипюфер- тя пък май беше на купон с Мерт. Сто на сто се е надрусала с наркотици. Тя пък друга "кукумицинка".

Маман Зеррин - сто на сто лъже и тя, защото когато Елиф каза,че полицията е разбрала,че някой / без да уточни кой / е излъгал за нощта на убийството започна да се споглежда с Танер.

Е-е, че то какво стана ? Май всички присъстващи ще са  виновни.

А трябва да вмъкнем и Сибел в картинката.

И понеже е работила за Таййар и Метин, се сещам следното. Когато Метин я попита,че са я видели с някакъв мъж - тя какво отговори, че работи във Ван и,че е лекар.

И тогава Метин почти иронично и подхвърли




Дали не беше намек, че тя е знаела за децата и "медицинската мисия" на Таййар ?

Всъщност в трансплантацията има хуманност - спасяваш живот наистина, но ... единствено и само чрез смъртта на някой друг/ за съжаление /.

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 23:32 от Марта_49

# 686
  • Мнения: 4 966
Аз не очаквам нищо свястно от Денизерови. Simple Smile) Елиф беше единствената бяла врана в това семейство, но и тя вече е сива... да не кажа - черна. За мен е необяснимо това, че се постараха да я направят лъжкиня като цялата им фамилия и да я съберат с един вречен на истината и почтеността мъж.
Да, идва момент, в който двама съвсем различни по статус и характер хора могат да пресекат пътищата си и да бъдат принудени от съдбата да вървят заедно напред. Но когато моментът на принуда отмине, какво ще ги свърже? Само преживяната болка? Трябва да има някаква обща основа между тях, нещо, което да ги обедини, да ги накара да гледат и след премеждията в една посока ("Любовта не е да гледате един в друг, а да гледате заедно в една посока" - или нещо подобно... Шакспир ли го беше казал?)
Ей точно това гледане мене не ми се вижда реално сега, когато Елиф вече е на една линия с останалите от фамилията... Единственият шанс за нея и за Йомер виждам в приближаването и към хората с чисти и любящи сърца. Но как и дали ще стане?... Само сценаристките знаят.

# 687
  • Мнения: 599
Момичета и аз открих гафче. В сцената след танца както си говорят татуировката на Елиф изчезва  Joy  Joy  Joy

# 688
  • Мнения: 4 966
Цитат
В сцената след танца както си говорят татуировката на Елиф изчезва
То е защото перушината на лебеда опада, докато се гърчеше в агония на пода...  Embarassed Embarassed Embarassed

Забравили са да връчат флумастер на Йомер - да я изрисува отново.  Joy Joy Joy

# 689
  • Мнения: 1 285


Дяволска клавиатура  Joy Joy Joy Joy да си кажа поне кое ме впечатли от серията.

Най- гадно от всичко , че бизнеса на Таййар с органи е вече от ясен по ясен и то по възможно най- жесток и зловещ начин осъществява пълненето на куфарите с пари, а после пък ги изпира.
Нямаше да се разсърдя на създателите, ако ми бяха спестили този образ. Може и добре да  играе
актьора, но чак изпитвам ужас.

Затова преминавам към нашето мило лъжкинче, наречено Елифче. Много на интересна започна да се прави щом веднъж не получи на секундата това, което иска.

Уж не иска да й се мярка пред очите комисаря, а при нужда го търси. А той милият - добра
душичка, веднага готов да помогне, че и чувство за вина има. И когато не стана, както й обеща не по негова вина разбира се, освен, че го злепостави служебно пред прокурора, но дори не пожела
да чуе причините, които са довели до този развой на събитията.

Ето тук не я разбирам и не я оправдавам. Сякаш това беше доказателство за това, че винаги е получавала всичко и оправдания не приема. А е крайно време да осъзнае, че това време е вече
минало и няма да е повече така.

Другото, което ме впечатли беше разговора, когато го изпращаше, при откриване на куршума в тавана.
Йомер й каза в отговор на нейния въпрос: "Винаги мога да разбера кога хората крият нещо или лъжат с изключение на тези, които обичам. Ослепявам и сърцето ми е затворено, що се отнася
до тях. Все едно е спусната завеса."

Ей,  сега, ако е умна жена т.е., ако сценаристките я направят такава в следващите серии, трябва да се замисли върху тези думи - изповед от страна на комисаря.

Той не може да не знае, че го е лъгала, защото в началото нямаше чувства. Тя сама трябва да стегне до извода, че той очаква да му сподели всичко и дори при посещението в балетната зала я прикани да му се довери, но за сега няма кой да чуе.

Време е за признания, защото края на сезона чука, а ние сме повече от  нетърпеливи. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт