Красотата на земята сме събрали в цветята! Лято-Тема 67

  • 40 800
  • 725
  •   1
Отговори
# 630
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Еха, Нели, колко бебоци при теб разцъфват Party!

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Нели, две неща- първо Storm's Eye май ти е от Денима. Аз също я имам, но този подреден почерк на чашката със сигурност не е мой  Laughing Второто- не си мисли, че ѝ е тясно и страда- много си е добре всъщност. Не пресаждай нито докато цъфти, нито докато е много жега. Те обичат тясно, не ги мисли. А мушкатото ти е прелест!  Heart Eyes

# 632
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Танче, аз не смеех да твърдя, че е от теб теменужката, защото и Денима ми прати засадени. Помня, че твоята чашка беше облечена, имаше си и рокля.  Simple Smile Имам снимки, но не ми се търси, роклята май имаше и цветенца.

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Танче, аз не смеех да твърдя, че е от теб теменужката, защото и Денима ми прати засадени. Помня, че твоята чашка беше облечена, имаше си и рокля.  Simple Smile Имам снимки, но не ми се търси, роклята май имаше и цветенца.
Да не беше в такава премяна?  Mr. Green Според мен няма значение от кой е, Нелка, важно е, че ще те зарадва с прелестен цвят скоро!
Скрит текст:

Между другото имам акация в сандъче! Съвсем без да искам съм си я захванала от семенце  Laughing Аз, дето едно сухо цвете не можах да отгледам от семе, за втори път имам дърво семеначе  Laughing Първото вече си плаче за засаждане някъде навън.

# 634
  • Бургас
  • Мнения: 204
Нели, и от мен не е теменужката,аз пиша с черен маркер  Grinning .Ама както казва Таня,няма значение.
Дипладенията във вода ли пусна корен?При мен остана само една,другите ги уморих,май ги преполях.На няколко пъти се опитвах да прихвана и не ми се получи.Сега имам само тази.

и да покажа пахистахиса от Све,пременен в нова саксия,тясно му беше и много бързо пресъхваше.

# 635
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Айде сега, и от Денима не била теменужката. Хвърлихте ме в размисли.  newsm78 Thinking

 Остава друг вариант - от Рени да е етикета, а аз като съм засаждала вкоренените листенца, да съм лепнала този етикет на чашката. Да каже сега Рени дали пише така. Те нейните листенца имаха етикети, аз ги пазих най-прилежно, но после като взех да пресаждам в саксийки, обърках всичко. Най-вероятно и тази е с грешно име, но вие ще помагате като цъфне.

 Дипладения имам от Мариета, клонче, което сложих във вода. Пусна коренчета доста бързо, днес не съм надничала да го видя. Дано не остане без вода и да не разбера, няма да си простя.

# 636
  • Мнения: 7 178
Нели,кой като теб-с толкова подаръци! Ама са красиви,не е важно от кой са!
И аз много се радвам на твоето мушкато-розичка. Размножих си го и имам много. Всеки път като го поливам се сещам за теб!  Heart Eyes
Дипладении имам три,но едната още е малка и не е цъфтяла. Тя ми е от Кучо.
Ето ги другите две-



Слава богу, градушката не ги е съсипала.

# 637
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Айде сега, и от Денима не била теменужката. Хвърлихте ме в размисли.  newsm78 Thinking
Rolling Eyes Голяма мистерия стана.....
Виждам, че темата е към края си, та викам да се изложа в тази, не в новата. Свободни сте да се смеете колкото искате. Първите- изстрадали от дъжд, градушки, слънце.... все допълвам пръст и след първата буря вече я няма. А това в ляво- по-окаяното- има и втори цветонос. Крия снимките  Mr. Green
Скрит текст:
И даже още не са разцъфтели добре
А този хубостник също има още доста да цъфти, нищо, че е плешо
Скрит текст:
Имам и мушкати с листа, ама не цъфтят още  Mr. Green

# 638
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
mari_eta, nezito, страаашни Дипладении -оплакнах очите и се размечтах и за моята! От миналото лято го харесвам това цвете в магазина, ама скъпо ми се видише нещо... та добре, че ми го подариха /ама това май го разказах  newsm78/
Сега гледам в магазина, че продават и бяла и жълта и розова... ако го стопанисам добре зимата, другото лято ще си взема  и други!
nezito, твоята за колко време постигна този внушителен размер?

Кате, красива снимка, опитна ръка я е правила.  Wink Забравям да ти пиша - прати ми адрес, ще ти отчупя от онова сакъзче, което ти хареса. Може да не пратя веднага, а да изчакам да пусне подходящо клонче, че то милото, цъфти много, но няма много разклонения. Но ще пратя задължително.  Peace Hug
Божее то тука разкош било в тази тема, пращат ти, получаваш, пакетчета, колетчета, тръпнеш в изненада, пращаш и ти.... много обичам това занятие... ама аз от сега си резервирам и за това напръсканото! Невероятно е! когато става за даване, догодина по догодина.. не бързам!  Laughing

# 639
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
... ама аз от сега си резервирам и за това напръсканото! Невероятно е! когато става за даване, догодина по догодина.. не бързам!  Laughing

ти вече си имаш  Blush

# 640
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
... ама аз от сега си резервирам и за това напръсканото! Невероятно е! когато става за даване, догодина по догодина.. не бързам!  Laughing

ти вече си имаш  Blush

ааа бравос, отеглям резервацията. Имаш медиумски възможности,знаела си, че ще се прехласна! Mr. Green Mr. Green  bouquet

# 641
  • Мнения: 397
Уникални бегонии, дипладениите пък ми събраха очите.
Аз все не успявам да снимам, малката все си бере букети... Наскоро се чудих защо моите петунии са такива едни бедни откъм цвят, но докато щерката беше седмица при баба си ми просветна...Имам си нова винка, но гореспоменатото торнадце я ошмули, та по-нататък ще я покажа.Ето нещо и от мен, да не ме забравите Wink



# 642
  • Мнения: 871
Момичета, благодаря за отзивчивостта и пожеланията  Hug

В сряда ще правя пак пазар и ще фотна и хибискусите, които искам, и глоксиниите.  Crazy  Heart Eyes А какви каланхоета и орхидеи има  Crazy човек до фалит могат да докарат  Crazy

neli_mar4, ще ти пратя листенца, само стискай палци да не ги купят до заплата  Hug
Нелка, извинявай, с толкова ангажименти на главата ми е неудобно, че те помолих за листенце.  Hug
t_tabakova, би ли ми запазила Optimara Chico растение? Мама им е върла фенка /аз се закрастих впоследствие/ и тя ще се радва на растенията повече от мен  Hug Дори за последните ми покупки от теб се грижи именно мама  Heart Eyes Даже  е засадила и листенцето подарък  Heart Eyes А като цъфнат тези растения, им се радва като на деца  Heart Eyes

И сега е тук момента да питам живеещите в странство мога ли да пренасям саксийни цветя в ръчен багаж?

t_tabakova, още нещо се сетих да питам- първата и третата един и същ сорт ли са?  Crazy   Embarassed

Последна редакция: пн, 21 юли 2014, 22:10 от Инат до откат

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 789
t_tabakova, би ли ми запазила Optimara Chico растение? Имаш го!
t_tabakova, още нещо се сетих да питам- първата и третата един и същ сорт ли са?  Crazy   Embarassed Да, количеството бяло и червено варира в зависимост от условията, дори метър в страни от лампи/прозорци оказва влияние, както и температурата. Затова са интересни
Zolka, голяма любителка на букетите си имаш значи. Да ти е жива и здрава пък  цветята ще пораснат!
В тази връзка да се похваля, че моят Непослушко също много се интересува от цветята и природата изобщо- знае видове дървета, цветя (основно като имена му е интересно), и все се впечатлява от нацъфтелите по поляните тук треволяци и цветя Simple Smile

# 644
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Абе възхищавате се вие на цветя, пък аз фиксирах на denima красивата саксийка със слънчогледа  Sunglasses Мноооого готина, харесвам такива.

Общи условия

Активация на акаунт