Априлче лакомо се храни, расте на ръст и килограми!

  • 27 585
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • elhovo
  • Мнения: 341
sabrina,ние също имахме пъпчици и нашата педиатърка ни изписа цинков крем,бактробан паста и гранули апис моллифика9.можеш да попиташ вашата педиатърка за тези медикаменти.На нас от първия път не ни минаха и се наложи да повторим процедурата и сега вече сме гладки точно както трябва да са бебчетата!:)
ние също бутаме пръста или ръчичката в устата и се чудя дали наистина може да ни почват зъбките.
на моята Деси и давам не преварена и не подсладена вода,само е с розов етикет или капачка и си пие без проблем.Съгласна съм че в тези жеги не трябва да е толкова сладка,понеже и млякото наистина е доста сладко.

# 691
  • София
  • Мнения: 2 332
намалявам постепенно количеството на захарта .. на приятелка детето й спря да пие вода до 10м. защото махна захарта изведнъж и съответно не й харесваше Simple Smile
и ние от събота сме с пъпки около устата, но го отдавам на факта , че доста голяма част от времето ръцете са ни там Simple Smile

# 692
  • Мнения: 150
и аз я давам без захар задължително с розов етикет и преварена не съм давала непреварена вода. няма норма колко да се дава то детето си пие колкото има нужда

# 693
  • Мнения: 1 669
Алена, завиждам!  Heart Eyes И аз да попитам къде сте отседнали? Ние за края на Август се стягаме, но още не можем да измислим къде да се настаним с нея.
Беше ми полезно и инфото за АМ, Ния не е пила такова от 4тия си ден в болницата, но се налага 2 дни в седмицата да ходя до работа вече и ще пропусна 1 хранене, та поне първия ден ще яде АМ, взела съм Аптамил, идея нямам дали ще го яде.
Вода предлагам в жегите, но след първото засукване като усети, че не е мляко и плюе все едно отрова ѝ давам. А тая захар за какво я давате, не стига, че цял живот ще я ядат, ами още от пеленачета ли?!  Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 150
струва ми се че Алена е споменала в поста си къде са Simple Smile

# 695
  • Мнения: 547
За майките, които се чувстват виновни, че не кърмят https://newlifecarrying.wordpress.com/2014/06/29/%D0%B5%D1%81%D1 … %B5-%D0%BF%D0%BE/

# 696
  • Мнения: 493
Защо да се чувстваме виновни, че не кърмим?  newsm78

# 697
  • София
  • Мнения: 1 402
познавам жени, които се чувстват така, защото са убедени, че кърменето е най-доброто за бебето - и това наистина е така, в този контекст съм съгласна, че не бива да се чувстват виновни, но това е вътрешно състояние на разоратование от голямото очакване и сблъсъкът с реалността, не го налага обществото, дори масово в развитите страни децата се хранят с ам и през последните години има кампания за връщане към гърдата (така да се каже)

в статията става въпрос за жена, която има биологическа невъзможност да кърми - такъв процент жени е много малък, но реалният процент, които не кърмят и хранят децата с ам е много по-голям - причините там са много и няма да ги коментирам, защото всеки сам решава за себе си

при мен коластрата, а после и кърмата слязоха по-късно (обяснявам си го с травматичното раждане) и в началото бяха малко, но минах през доста неприятни неща, както и други мамчета тук, за да мога да кърмя и го считам за лично постижение; с това не искам да вменявам вина разбира се - просто споделям - всичко зависи от мотивацията  Peace

# 698
  • Мнения: 1 669
струва ми се че Алена е споменала в поста си къде са Simple Smile

Питам конкретно за хотел евентуално.

... минах през доста неприятни неща, както и други мамчета тук, за да мога да кърмя и го считам за лично постижение; с това не искам да вменявам вина разбира се - просто споделям - всичко зависи от мотивацията  Peace

Това е и моето най-голямо постижение, след Ния разбира се.
Дао, колко голяма е Ирина вече? Тя още миналия месец ни отвя с размери Grinning .

# 699
  • София
  • Мнения: 2 332
Наистина кърменето е голямо постижение... Аз предпочетох АМ, за да бъда по-пълноценна мама в други отношения Simple Smile Бях на ръба на нервна криза с помощта и на други обстоятелства, но определено не се чувствам виновна и по-малко майка от останалите   bouquet
gerryy3, просто го приеми , че е за сметка на друго  Hug

# 700
  • Мнения: 150
Цитат
Питам конкретно за хотел евентуално.
Не съм разбрала извинявай

# 701
  • Мнения: 606
... минах през доста неприятни неща, както и други мамчета тук, за да мога да кърмя и го считам за лично постижение; с това не искам да вменявам вина разбира се - просто споделям - всичко зависи от мотивацията  Peace
Това е и моето най-голямо постижение, след Ния разбира се.
Дао, колко голяма е Ирина вече? Тя още миналия месец ни отвя с размери Grinning .

[/quote]

---------------------------------------------------
Присъединявам се към вашата група. Също смятам, че по-добро за детето от майчината кърма няма. И също съм удовлетворена от упоритостта и търпението ми. Въпреки всичко.
Всеки сам преценява за собственото си дете. За мен - то е на първо място.  Peace

# 702
  • Мнения: 547
Наистина кърменето е голямо постижение... Аз предпочетох АМ, за да бъда по-пълноценна мама в други отношения Simple Smile Бях на ръба на нервна криза с помощта и на други обстоятелства, но определено не се чувствам виновна и по-малко майка от останалите   bouquet
gerryy3, просто го приеми , че е за сметка на друго  Hug

Два месеца и половина го кърмих, но накрая имах кърма само за нощем, сутрин и едно хранене през деня. Наложи ми се да пия и хапчета и съвсем спрях. Да си призная обаче никога не съм имала намерение да го кърмя повече от 6 месеца. И аз съм на мнение, че по-добра от майчината кърма няма, но съм абсолютно против това, че детето ако не е кърмено боледува повече от кърменото. Имам примери за това. Майка, която е кърмила дълго с боледуващо дете и майка, която не е кърмила с дете, което почти не боледува. Всичко е Божа работа. Аз самата съм кърмена 10дни, а не съм болнава, мъжът ми 3 месеца, той пък хептен не е боледувал и не боледува. Но все пак не ме разбирайте погрешно, смятам че по-добро от кърмата няма, но и да не се кърми детето не е болка за умиране. Всички да са ни живи и здрави..кърмени..некърмени... Simple Smile

# 703
  • elhovo
  • Мнения: 341
nia,едва ли има някоя мама от тук в bg.mamma  за която детето и да стои на второ място.За мен също моето дете е на първо място и след това сме ние с бащата.И да няма по хубаво от майчината кърма,но какво можем да направим като нямаме....нищо!пак се повтарям но най-важното за мен е детето ми да е живо и здраво,независимо дали ще е на кърма или на ам.
целувки за всички бебчета от мен!

# 704
  • Мнения: 150
Съгласна съм не е важно дали е на кърма или АМ важно е да са добре... Кой както може така си гледа детето аз не очаквах да имам кърма но се радвам че вече почти три месеца се кърмим налага ми се веднъж два пъти в месеца да давам АМ и хвърлям цели кутии. В болницата го захраниха с Фризолак защото кърмата ми слезе на 4 ден после смених на Аптамил и двете мми миришат на тежко и гадно и вкуса им никак не е като на кърмата( опитвам всичко което му давам антибиотици капки кърма АМ навик придобит след раждането) ама какво да се прави има мами които не успяват да кърмят и в никакъв случай не са по лоши майки

Общи условия

Активация на акаунт