Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 30!

  • 34 010
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 226
Сърчице, в моето семейство всички са лекари, само аз съм инженер  Joy и като коментирах с тях за Салбутамола , майка ми , която е педиатър- вярно отдавна пенсионер- ми спомена , че този препарат успокоява мускулатурата също така и предотвратява спазмите и може би ,за това са го изписали но смята, че не много подходящ за бременни и по-добре като заместител, да е комбинация между но-шпа и папаверин. НО, това е все пак мнение на педиатър, може да са правени нови изследвания и да има и положителен ефект за предотвратяване на преждевременно раждане newsm78

# 31
  • Мнения: 226
Забравих да спомена, на 02.06.2014г. съм на Доплерово изследване, стискайте палци всичко да е наред, че аз имам автоимунно заболяване- Тромбоцитопения, а на последните изследвания тромбоцитите са драстично паднали и май по-натам ще ми вливат имуновенин, а сигурно като трагна да раждам и тромбоцитна маса Naughty

# 32
  • Варна
  • Мнения: 729
Еспа - радвам се, че прегледът е минал добре.  Hug

Докич - добре дошла   bouquet

мимето - дано всичко е наред и аз съм прокървявала, но при ин витро всичко е много по специфично и нямам идея кое е нормално и кое не ... дано спред скоро и да се поуспокоиш Hug

за Омега3 - сега погледнах моите - пише, че една капсула доставяла 300 mg DHA.... отделна таблетка е, надявам се да е достатъчно. И се пие в комплект с още две таблетки витамини. 

Днес продължавам с подребите и пранеее.  Утре съм на консултация Simple Smile

Приятен ден на всички!!!

# 33
  • Мнения: 1 897
Здравейте,добре дошли на новите бъдещи мами!

Моят док ми е казвал,че Салбутамола е изписван за бременни много отдавна и,че Гинипрала е измислен за повече пари.По-щадящ бил и аз съм убедена,че е така,защото го пих 10 седмици и нямах никакви странични ефекти.Понякога но-шпа и папаверин не са достатъчни и за съжаление се налага да се приема по-силен препарат.Даже но-шпа не е препоръчителен много след 6-ти м.,защото скъсява шийката - дали е така или не,незнам.Аз реших да се презастраховам и го спрях.

Сърчице,аз пиех Биолектра,но на прахчета от 240мг.По добре ми се струва от Магнерота и Магнерича,защото от тях да докараш такъв грамаж,трябва да пиеш по 6т. на ден.Останах доволна.

Еспа,браво и от мен! Ще видиш,че всичко ще е наред и като се роди бебока живот и здраве,ще свалиш всичко.Омега 3 пия на Нау фуудс по 3 капсули.Понякога си взимам и на Фортекс Омега 3 - не рибеното масло.От него пия по 4 к.

Аз пък се притеснявам,че тази бременност съм само+10кг.и то 7кг.качих първите 3-ти м.,а другите до 5-ти м.След малко отивам на преглед и ще видя пак как съм с кг.,но ми се струват малко.Много ме е страх да не ме вкарат в болница,защото предният път спомена нещо такова.

Стискайте палци Praynig и ако не пиша довечера значи съм там.

# 34
  • Мнения: 419
 Sunshine Mom, няма да те вкарат в болница заради кг. Важното е дали бебето се развива добр вътре и дали то се храни добре. Аз също имам такъв "проблем" - наддала съм само около 7 кг, но  също много се притеснявам, а лекарите казват, че кг и корема нямат общо с развитието на бебето. Така че ми е много интересно на теб какво ще ти кажат, защото и аз мисля, че би трябвало да наддаваме все пак. Стискам ти палци за гладка и безпроблемна консултация  baby_neutral

# 35
  • Мнения: 226
Относно но-шпа, той не скъсява шийката, а я изглажда и когато е изгладена от тежината на бебето се получава скъсяване. Той не се препоръчва на жени които са бременни за първи път. При мене ситуацията е по различна- аз съм със срклаж, така или иначе съм със скъсена шийка и съм зашита най-общо казано. При мене проблема са многобройните и болезнени контракции и болки и аз цъм на магнерот максимална доза , но-шпа и гинипрал (все оше имам). Пия ги по схема, а по някога ми се включва и папаверин на инжекции, това е когато не съм на системи. Мога да кажа, че при всеки е индивидуално и зависи от много неща. Стискам палци жсички да стигнем до финала и да се похвалим със здрави и хубави бебоци Praynig

# 36
  • Мнения: 759
Еспа, замислих се за твоите инжекции за белите дробове. Ако се бият 28г.с. , а после си дойде на термин или когато трябва бебето, не вреди ли по някакъв начин? В смисъл, то си е изкарало развитието до край. Дано си разбрала какво питам, че звучи малко неясно.

# 37
  • Мнения: 1 897
Прибрах се,но влизам в неделя в болница Sad

Ронита благодаря   bouquet,явно съм била доста притеснена сутринта,та съм написала,че ще ме вкарат заради кг.

Не,док предния път ми каза,че ще ме вкара в 34г.с.ако не родя преди това,за да чакаме там раждането и ако стигна до 36-та ще ми сваля серклажа.Ако ли не - поне да съм там като тръгне,че предния път брахме ядове с този конец.

За кг. - 15кг.съм отгоре.Не бях ходила от 6-ти м. на консултация и кг. тогава си бяха като в 5-ти.После в 28г.с.лежах в болница,но явно кантара не е от най-верните.Мислех,че не качвам,защото имам само корем,но иглежда наистина там са повечето кг.,защото измери бебето,че е в 35-36 г.с.,а аз си влизам във всички дрехи.
 
Според мен и ти няма за какво да се притесняваш.Важното е наистина бебетата да са добре и те да наддават.

# 38
  • София
  • Мнения: 550
Sunshine Mom , съжалявам.. Sad Наситина по-лошото от лежането вкъщи е лежането в болница.Но щом се налага и за по-сигурно ще трябва..
Страхотно е че бебчето е напред.. Явно ние не можем отстрани да преценим колко ни растат коремите ..Все си мислим, че е малко .. Crazy

# 39
  • Мнения: 226
Аз отново се включвам по темата за Салбутамола! Преди броени минути дойде кума на сестра ми, който е гинеколог от дълги години в Португалия. Той каза категорично, че там в Португалия не използват въобще Гинипрал, а там изписват от дълги години Салбутамол, който наистина много помагал, даже каза, че понякога когато има наистина много контракции дават и нифидипин (който е за кръвно) по една таблетка под езика и контракциите спирали. Така че явно наистина Салбутамола помага. В понеделник ще питам Доктора за заместването на гинипрала

# 40
  • Мнения: 419
Слънчице, наистина е кофти, че трябва да лежиш в болницата, но щом си избутала дотук 36 седмица, значи нещата са ок, само няма да се панираш, както правя аз. В болницата поне, ако не друго, поне веднага могат да реагират на всяка ситуация.  А как преценяват, гледат те мануално ли, на магарето? Сигурна съм, че ще си имаш едно прекрасно, здарво, карсиво бебче. А за кг, за себе си мога да кажа, че май наистина не наддавам,а  и корема ми е порасно малко за месец и нещо, два - само 2 см и нещо, като обиколка обаче. Иначе на височина май повече.


Dokich, аз пия нифедипина, не знах, че се слага под езика. А този Салбутамол на принципа на магнезия ли е и по -силен ли е примерно от него и нифедипина, чудя се дали да не сменя хаповете с него.  Hug

# 41
  • Мнения: 226
Ми по- горе писах какъв препарат е Салбутамола и се зачудих, че са го изписали на едно от момичетата вместо Гинипрал, обаче както се оказа по-късно, когато писах за последно, явно може да се използва и за спиране на контракциите, а за Нифидипина зная , че се пие- мъжът ми го пие, но в Португалия по някога също го прилагали за намаляване на контракциите като се слага под езика. Дано съм написала разбираемо.
П. П. Ебе оказа се , че било по добро, поне така твърди на сестра ми кума. Абе незнам, ще питам Доктора в понеделник, тогава съм на Доплер, аз все още имам Гинипрал

# 42
  • Мнения: 226
От мене съвет на своя глава не сменяй и не взимай нищо, консултирай се със доктора, който е запознат с твоя случай и най- добре може да прецени кое е добро за тебе и кое не. При всяка бременна и бременност е индивидуално

# 43
  • Мнения: 226
ronita2, Салбутамола е антихистаминов препарат. Прилагаха го на голямото ми момче когато беше на 2-3 годинки, защото беше с бронхиална астма и го слагаха на дихателен апарат със салбутамол, за да може по- лесно да диша- той се задушаваше. И този препарат го използват за отпускане на алвеолите на белите дробове и предотвратяване на спазмите на дробовете, а от там съответно и по- лесно да диша, но ето че се оказа, че някъде го използват и за друго. И ако наистина е по- добър и по щадящ от Гинипрала, защото Гинипрала ми разказа и на мене играта, ама търпим, знаете в името на какво, то от мене само адмирации на лекарите, които и в България са започнали да го изписват

# 44
  • Мнения: 805


Днес бях да си подпиша договора с Криосейв за ств. клетките. Дадоха ми ваучери за 100 лв отстъпка, така че , ако някой смята да се съхранява при тях - пишете Simple Smile

Много ми е горещо и сега релаксирам Simple Smile))
Може ли да дадеш малко повече инфо? Колко струва процедурата и те за те само за бебето ли са или може и на теб може да подействат? От плацентата ли ги взимат?  Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт