Счетоводни въпроси

  • 128 082
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 255
Здравейте,момичета!Не знам дали за тук ми е въпросът,но ще питам.Знаете ли дали ако към датата на раждане,майката работи,но няма необходимият стаж от 1 година за получаване на майчинство,може да получава социално такова,докато си набави тази 1 година и след това да се прехвърли на редовно майчинство?Доста сложно го обясних,дано сте ме разбрали и някоя от вас може да ми отговори! Peace

# 91
  • Мнения: 7

Здравейте имам следният въпрос.Водя се на работа в една фирма и съм по майчинство което с като преди това имам прекъсване на трудовия стаж и сега по време на бременността съм се водела по болнични.

# 92
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 102

Здравейте имам следният въпрос.Водя се на работа в една фирма и съм по майчинство което с като преди това имам прекъсване на трудовия стаж и сега по време на бременността съм се водела по болнични.

и какъв е въпроса-нищо не разбрах от написаното

# 93
  • Мнения: 7
ще получавам ли пари от борсата за някой и друг месец?

# 94
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 102
а защо отиваш на борсата?

# 95
  • Мнения: 7
ами съкращават ме от работа.

# 96
  • Мнения: 7
ох сега виждам точно какво е останало от това което съм искала да напиша.  Laughing Laughing С малко дете съм и той ми е изтрил част от въпроса. Rolling Eyes Та цялостното ми запитване бе.
Като сега съм се водила по майчинство в друга фирмара преди това си имам трудов стаж.Сега като ми изтече майчинството и ме съкратят ако ида на борсата ще получавам ли за някой и друг месец някакви пари? newsm78

# 97
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 102
Първо-ако детето ти е до 3 години-трябва да получат разрешение от инспекцията по труда.
Второ-ако го получат и те съкратят -след тридесет дни ако не си започнала нова работа-отиваш при тях и подаваш декларация, че не работиш и те са длъжни да ти изплатят 30 дневно обезщетение, че си останала без работа.
После на борсата до 1 година се получава обезщетение, но срока му зависи от трудовия стаж.
Не забравяй и сроковете за подаване на документи в Бюрото по труда и НОИ.

# 98
  • Мнения: 4 255
След изтичане на майчинството,в случай на съкращение,имаш право на 4 месеца парично обещетение от бюрото по труда.Размера му зависи от трудовия ти стаж,както и от дохода ти за последните 9месеца.

# 99
  • Мнения: 21
Здравейте, има ли вариант да регистирам ООД с още един съдружник по време на майчинство?

# 100
  • Мнения: 14 473
Здравейте, има ли вариант да регистирам ООД с още един съдружник по време на майчинство?

Каква пречка има според теб?

# 101
  • Мнения: 65
Здравейте, един въпрос ако работя и се водя на трудов договор, мога ли да си открия фирма?
Като се има предвид , че дейноста няма да бъде като в тази, която работя  Simple Smile
Благодаря прадварително.

# 102
  • Мнения: 3 382
Здравейте, един въпрос ако работя и се водя на трудов договор, мога ли да си открия фирма?
Като се има предвид , че дейноста няма да бъде като в тази, която работя  Simple Smile
Благодаря прадварително.
Можеш, но имай в предвид, че трябва да се осигуряваш и на двете места.

# 103
  • Мнения: 65
Благодаря  Simple Smile

# 104
  • Мнения: 21
Здравейте, има ли вариант да регистирам ООД с още един съдружник по време на майчинство?

Каква пречка има според теб?

Ами тази да ми спрат изплащането на майчинството. Мога ли да я регистрирам и да спра дейност, за да продължа да си го получавам?

Общи условия

Активация на акаунт