Счетоводни въпроси

  • 128 015
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 239
В сайта на НОИ, в Е-услуги, в софтуер, последния линк, има програмка, в която се въвеждат данните на болничния лист и придружителното писмо, както и на приложение 15. Генерират се два файла - на болничния и на придружителното писмо. Записваш файловете на електронен носител, принтираш писмото и заедно с болничния носиш в НОИ.

# 76
  • Мнения: 190
Благодаря!Кога трябва да стане това при положение,че съм била в болнични от 17,09, до 28,09, и от вчера са ми пуснали още до 02,10,?Преди да подам декларация 1 за м,09, ли?

# 77
  • Мнения: 239
Принципно срока е до 15-то число на месеца, следващ този, в който е издаден/предоставен на работодателя/ болничния, но в твоя случай може още сега да ги носиш. Няма връзка с Д1.

# 78
  • Мнения: 21
Здравейте отново. Имам следното питане - работя на ТД и отделно като СОЛ свободна професия. Относно ползването на майчинството до 410 дни трябва да подам молба за отпуск при работодателя. Как стои въпросът обаче със СОЛ - в случая аз съм си работодател? Досега с болничните беше ясно, носих си аз втория болничен със съответните приложения в НОИ и си пусках декларация образец 1 към НАП всеки месец. Трябва ли да нося в НОИ и ако да - какви документи за ползването на майчинството?

# 79
  • Мнения: 420
Здравейте, днес за първи път подавах Декларация 1 и 6, обаче на Декларация 1 написах датата на пускане не заплатите т.е. днес, а на Д6 датата на начисляването им 30.09. имам ли грешка се питам?

# 80
  • Мнения: 239
На Д6 датата трябва да е 31.10.

Редактирам се ....

На Д6, която трябва да се подаде до 25.10. датата трябва да е датата на плащане на заплатите, респ. осигуровките, съответно със сумите на осигуровките.
На Д6, която трябва да се подаде до 25.11. и се отнася до удържания данък трябва да се впише дата 31.10.

Последна редакция: пн, 06 окт 2014, 21:09 от Mia66

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 86
Здравейте,имам едно питане.На 13,10,2014г ми свършва платения отпуск след майчинство и напускам работа.Разбрах че бих могла за да вземам повече време и повече пари от бюрото по труда,временно да бъда назначена в друга фирма/примерно за 2-3 седмици/и от там да ме съкратят.Дали настина това е възможно,и дали няма да създам някакви проблеми на фирмата след като съм с дете до 3г.

# 82
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 065
Здравейте,имам едно питане.На 13,10,2014г ми свършва платения отпуск след майчинство и напускам работа.Разбрах че бих могла за да вземам повече време и повече пари от бюрото по труда,временно да бъда назначена в друга фирма/примерно за 2-3 седмици/и от там да ме съкратят.Дали настина това е възможно,и дали няма да създам някакви проблеми на фирмата след като съм с дете до 3г.
защитена си и няма да могат да те съкратят

# 83
  • Мнения: 3 362
Здравейте,имам едно питане.На 13,10,2014г ми свършва платения отпуск след майчинство и напускам работа.Разбрах че бих могла за да вземам повече време и повече пари от бюрото по труда,временно да бъда назначена в друга фирма/примерно за 2-3 седмици/и от там да ме съкратят.Дали настина това е възможно,и дали няма да създам някакви проблеми на фирмата след като съм с дете до 3г.
защитена си и няма да могат да те съкратят
Могат да я съкратят с разрешение на ИТ по чл. 331 с обезщетение.

# 84
  • Мнения: 25
полезна тема

# 85
  • Мнения: 190
Въпроса ми е следния - ако лице е било на работа в чужбина и там няма осигуровки,тук има вече 4 месеца стаж има ли право на болничен?

# 86
  • Мнения: 3 362
Въпроса ми е следния - ако лице е било на работа в чужбина и там няма осигуровки,тук има вече 4 месеца стаж има ли право на болничен?
Необходимият стаж за болнични е 6 месеца.

# 87
  • Мнения: 4 255
Въпроса ми е следния - ако лице е било на работа в чужбина и там няма осигуровки,тук има вече 4 месеца стаж има ли право на болничен?
Необходимият стаж за болнични е 6 месеца.
6 месеца на едно място или по принцип в живота?А здравните осигуровки трябва ли да са платени за 3 години назад?Т.е. да не е с прекъснати здравноосигурителни права.

# 88
  • Мнения: 3 362
6 месеца изобщо. Здравните осигуровки не е задължително да са платени, поне на работещите по трудов договор. За тези, когато си бил безработен или със собствен бизнес - не знам.

# 89
  • Мнения: 2 241
Имам питане  Grinning
Регистрирано ООД (двама съдружници). Взето е решение, единият съдружник да е управител.
Какви осигуровки следва да се плащат за двамата съдружници (и двамата нямат странична работа). И двамата ли трябва да подават декларации за СОЛ?

Общи условия

Активация на акаунт