Бърз сладолед от една съставка

  • 17 935
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 964
Бързам да споделя с вас една супер лесна и проста рецепта за приготвяне на сладолед.  Grinning

Единственият продукт, който е необходим е банан.

Получава се здравословен сладолед, без термична обработка преди замразяването.

Всичко, което трябва да се направи е да се обелят няколко банана. Слгат се в пликче и се прибират във фризера. Трябва да замръзнат добре. След като се извадят се нарязват на кръгове. Смилат се в комбайн, докато се получи кремообразна смес. Разпределя се в купички и се украсява по желание и според вкусовете на всеки. Аз го поръсих с канела и шам фъстък.

Като допълнителни екстри, при разбиването може да се добавят подсладено кондезирано мляко или фъстъчено масло.

Добър апетит на всички с този невероятно вкусен сладолед!  Hug



Източник: 365.com.mk

# 1
  • Мнения: 4 500
Звучи интересно

# 2
  • Мнения: 768
Тоест замразен банан  Wink.

# 3
  • Мнения: 1 328
В Джъмбо открих едни формички за сладолед, като чадърче.. 6 бр. 3 лв. примерно, точно си мислех с какво да им ги запълня Simple Smile

# 4
  • Мнения: 17
Бананите се комбинират добре с фурми   chef

# 5
  • София
  • Мнения: 10 964
Тоест замразен банан  Wink.

Като всички други сладоледи - нещо замразено.  Laughing

# 6
  • Мнения: 768
Абе,.... не точно, ама.....хайде  Wink.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 964
Ами то и  не е точно замразен банан.

# 8
  • Мнения: 768
Да, бе, и разбит  Simple Smile. Няма значение, можеш да го наричаш както си искаш.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 964
Там е работата, че не го наричам само аз така. Всеки има право на мнение.  Hug

# 10
  • Мнения: 768
Именно, и аз си казвам моето! Да не спамим повече.

# 11
  • Мнения: 17
За да е сладолед, освен замразено, трябва да е и сладко и да е с хомогенна консистенция, като за домашни фантазьорщини последното не е много задължително. Рецептата от тази тема определено отговаря на сладолед  thumbsup

П.П. Работил съм 7 години във фабрика за сладолед и може да се каже, че имам добра база за преценка  ppp

# 12
  • София
  • Мнения: 10 964
Така е.   Peace Написах "нещо замразено" за по-кратко, защото сладоледи има много видове, с различни съставки.

# 13
  • Мнения: 25 753
С ягоди дали няма да стане?

# 14
  • София
  • Мнения: 10 964
Може да се направи комбинация от банани и ягоди.

# 15
  • Мнения: 22 867
Отдавна правя такъв "сладолед", само че първо го пюрирам и после замразявам. От руски източник ми е рецептата, авторката е написала, че е от американски сайт за отслабване. Ето с банан и малини, а на следващите снимки със сини сливи. Някои добавят какао, малко сметана, изобщо дава възможност за импровизации според вкуса. Дори и в комбинация с печена тиква върви. Heart Eyes Grinning

# 16
  • Мнения: 10 701
Аз имам няколко вида формички и правя всякакви комбинации. Винаги обаче първо пюрирам сместта и после замразявам. Към плодовете добавям мляко и мед. Правила съм и със замразен фреш с мед. Важното е детето да се радва Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 2 545
Много обичам банановия сладолед Grinning
Предпочитам първо да го замразя, а след това да го пюрирам - става нещо средно между сладолед и кремче. Ако ми остане - повторно замразявам и става по-твърд. И като крем и като сладолед ми харесва еднакво.

Банановият сладолед може да се подслади допълнително с малко мед и да се подправи с лъжичка тъмно какао - става шоколадов.

Снощи пробвах банан с ягоди, но не съм възхитена особено.
Правила съм по-сполучлива комбинация от банан и пъпеш в съотношение 1:1.
Сладоледът става малко по-воднист, т.е с повече кристалчета в него, но е приятен на вкус и аромат.

# 18
  • Мнения: 25 753
Пробвах само с ягоди. Понеже бяха много замръзнали, ги оставих да се отпуснат леко за половин-един час. За по-сигурно добавих малко течна сметана (сладкарска) и разбих с чопъра. Получи се много бърз, пухкав и вкусен сладолед. Точно сладолед, а не кремче. Предполагам, че същият ефект може да се получи, ако се прибавят няколко лъжици кисело мляко (за който обича).
Любителите на сладкото може да добавят захар или друг подсладител.

# 19
  • Мнения: 2 545
Това със сметаната и киселото мляко е добра идея Peace.
Само с едни "голи" ягоди ще се получи най-много нещо като ледено сокче Grinning

Имам замразено пюре от ягоди и ще пробвам този вариант.
Трябва само да си набавя сметана и пускам в действие сладоледаджийницата Wink.
"Който разбира, тук се спирааааааааа"  Joy Joy Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 10 964
Когато този вид сладолед се приготвя с банани, а те не съдържат сокове, след като се замразят и се разбият, се превръщат в кремообразен мус. При тях, тази консистенция спокойно се получава и без добавянето на млечни продукти (за разлика от повечето плодове). Peace

Освен това се получава един доста диетичен сладолед, в сравнение с останалите.  Wink

# 21
  • Мнения: 25 753
Някаква ревност към рецептата ти ли усещам?  Laughing
Добре, да се върнем тогава към нея. Изрично подчертаваш, че бананите трябва да са замръзнали "добре". Не знам какво разбираш под това, но от моя фризер излизат на камък и няма начин да бъдат нарязани. Освен това не смея дори да опитвам да меля толкова твърди продукти, жал ми е за чопъра, а уж не е от най-слабоватите.
Та, колко добре трябва да са замръзнали тези пусти банани, та да могат да се режат с нож и да се смелят до кремообразна субстанция?  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 545
Как` Сийка, чопърчето задължително трябва да се пази!
И моят не е от тези, с които може да се реже лед.
А в рецептата, по която правя сладоледа се споменава, че преди пасиране бананите трябва леко да се поотпуснат.
Изчаква се едно 10-тина минути да омекне повърхността им. После става супер - лесно и най-вече безопасно!
Няма такъв сладолед Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 10 964
Бананите ги държах 4 часа във фризера. По принцип може и цяла нощ да се замразяват.

Рязането е лесно, като се има предвид, че са замразени.

Млях ги в кухненски робот, без да ги изчаквам да омекнат. Проблеми не съм имала. Започват да се разтопяват още докато ги режеш. Разбиването трябва да продължи 4-5 минути, докато се получи хомогенна смес. Peace

# 24
  • Мнения: 2 545
А аз се старая винаги да имам няколко замразени банана в камерата.
Знам ли кога ще ми се дояде сладолед?  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 265
Привет момичета, искам да попитам някоя опитвала ли се е да добавя сухо мляко като пълнеж. Имам в предмид когато се използват и други плодове - по сочни.

# 26
  • Мнения: 1 906
Вчера направих на дъщеря ми сладолед само от банан. Тя не беше очарована, защото "не е в кутийка с капаче", но определено надмина моите очаквания! Многократно! Идеята е гениална - благодаря за споделената рецепта   bouquet

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Рецепта като рецепта  Rolling Eyes Аз правя пюриран банан с добавено кисело мляко. Сипвам във форми и така замразявам. Също здравословно и също лесно.
За 4 часа във фризера ми бананите стават на камък, немислимо е да ги срежа с нож, още повече да ги джуркам в блендера.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 26 524
може да се нарежат преди да се замразят

# 29
  • Мнения: 12 676
С ягоди дали няма да стане?

Само с ягоди не става, защото имат много вода.  Но банани с ягоди, и с каквото си поискаш става. Като не е толкова сложно - слагам всичко в робота и го смилам.



Имаме подобни формички от ИКЕА.

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 09:11 от Трещерица

# 30
  • Мнения: 19 338
Някаква ревност към рецептата ти ли усещам?  Laughing
Добре, да се върнем тогава към нея. Изрично подчертаваш, че бананите трябва да са замръзнали "добре". Не знам какво разбираш под това, но от моя фризер излизат на камък и няма начин да бъдат нарязани.
Нарязваш ги на парчета предварително. Слагаш ги в една чиста найлонова торбичка и леко ги разпределяш във фризера, за да не слепват. После лесно се блендират парчетата.


Експериментирала съм с много здравословни рецепти за домашен сладолед, но не ми харесват.
Чудя се ако се направи класически с мляко и яйца дали става хубав? Но е нужна и машина за сладолед предполагам. Иначе трябва да се бърка постоянно.

# 31
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 243
Може да се направи с пъпеш и белтък също.

# 32
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Вчера направих на дъщеря ми сладолед само от банан. Тя не беше очарована, защото "не е в кутийка с капаче", но определено надмина моите очаквания! Многократно! Идеята е гениална - благодаря за споделената рецепта   bouquet

Запази няколко кутиики от купешки сладолед и замразявай в тях  Mr. Green Аз пробутвах фрешове в кутиики от натурален сок доста време.

# 33
  • Мнения: X
Става и без предварително замразяване на плодовете. Вчера пюрирах с блендер три банана и малка консерва подсладено кондензирано мляко и чак след това замразих. Стана идеален. Пухкав, еластичен и без кристалчета. Само дето е по-сладък отколкото предпочитам, затова следващия път ще заменя подсладеното с обикновено кондензирано мляко или със смес от двете. А дали да не прибавя и малко дулсе де лече Crazy?
Прибавих 3 шепи ягоди, за да внеса малко свежа нотка и да намаля сладостта. Хубав е, но има кристалчета и не е така еластичен. Смес само от банани и ягоди също става, особено като основа за млечни шейкове.

# 34
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Ооо, веганска кухня Mr. Green Много е вкусен сладоледът. Peace

Обаче не съм пробвала това с ягодите. Thinking Довечера ще опитам рецептата със сладкарската сметана. Party Дано се получи, че имам гостенка тия дни (запознахме се миналата седмица Laughing) и никак няма да е удачно да ѝ сервирам буламач. Blush

После ще се отчета. Hug

# 35
  • Мнения: 455
Вчера направих на дъщеря ми сладолед само от банан. Тя не беше очарована, защото "не е в кутийка с капаче", но определено надмина моите очаквания! Многократно! Идеята е гениална - благодаря за споделената рецепта   bouquet

Запази няколко кутиики от купешки сладолед и замразявай в тях  Mr. Green Аз пробутвах фрешове в кутиики от натурален сок доста време.

Аз така правя плодово мляко на детето.Запазвам си кофички от купешко плодово мляко и изсипвам в тях.

Звучи ми интересно този сладолед,но не и се рискува да меля замразени банани.
Първо ще пасирам и после ще замразя.

# 36
  • Мнения: 11 828
Ооо, веганска кухня Mr. Green Много е вкусен сладоледът. Peace
Точно от семейство вегани знам тази рецепта за бананов сладолед и от няколко години правя - http://www.recipemagician.com/video/surov-domashen-bananov-sladoled/. Peace

# 37
  • Мнения: 5
Лелел страхотен стана,благодаря за рецептата!

# 38
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Сиси ♥♥, и аз от веган я знам Simple Smile

Неговата рецепта е:

Белиш няколко банана и ги слагаш в найлонов плик. Слагаш във фризера и ги чакаш да замръзнат дълбоко за няколко часа. След това ги вадиш замразени и ги слагаш в блендер заедно с плодове по избор (например малини, боровинки и т.н.), може какао, може рожков, ванилия или нещо друго, и ги блендираш с плодовете и някаква естествена мазнина (напр. авокадо или сусамов тахан). Ако искаш сладоледът да е по-пухкав, можеш да сложиш малко хлебна сода. Ако искаш да е по-сладък, можеш да добавиш фурми.

  Hamburger

# 39
  • Мнения: 11 828
Фаина, точно така, и аз с добавки, но мерси за идеята за содата! Hug

Иначе имам машина за сладолед, но не е най-употребяваната вещ.

# 40
  • Мнения: 12 676
Каква е целта на предварителното замразяване?

# 41
  • София
  • Мнения: 10 964
Няма нищо страшно в това да се разбиват замразени банани. Най-добре е да е в кухненски робот. Тогава сместа става кремообразна и пухкава.  И това е целта. Peace Ако първо се разбият плодовете, а след това се замразят, резултатът няма как да е същия.

# 42
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Трещерица, предполагам, ефектът е "сладолед", иначе прилича повече на "кремче". Simple Smile

Vanja77 ме е изпреварила. Hug

# 43
  • Мнения: 12 676
Благодаря, ще пробвам.

# 44
  • Мнения: 11 828
Ако първо се разбият плодовете, а след това се замразят, резултатът няма как да е същия.
Абсолютно съм съгласна и се чудех, че споделят подобна практика. Освен ако след това не се разбие отново замразената смес. Thinking

# 45
  • Мнения: 2 545
Банановият сладолед ми е любимо лятно лакомство Peace!

Обикновено оставям замразените банани леко да се отпуснат и тогава ги смилам в чопъра - получава се ледено кремче. Ако бързам или ми се яде кремче, консумирам така. За да стане истински сладолед обаче, трябва да се върне във фризера за още около час време.

# 46
  • Мнения: 19 338
Каква е целта на предварителното замразяване?
Целта е, че не стават кристали. Иначе трябва да разбъркваш от време на време, докато замразяваш.

# 47
  • Мнения: X
Ако първо се разбият плодовете, а след това се замразят, резултатът няма как да е същия.
Абсолютно съм съгласна и се чудех, че споделят подобна практика. Освен ако след това не се разбие отново замразената смес. Thinking

Не я разбивам отново и наистина пюрирам предварително. Имам само блендер и не мога да разбивам замразени плодчета с него. Сладоледът е еластичен и без кристалчета, също като магазинския. Peace

Допускам, разбира се, по другия начин да се получава по-добре, но на мен и така ми харесва много. Като се обзаведа с хубав чопър, ще пробвам с предварително замразяване.

# 48
  • Мнения: 11 828
sladkarka, аз съм го правила дори и с пасатор.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 497
Здравейте,
Много хубава тема  Hug Да Ви попитам - кога пюрирате след като бананът е бил замръзен? Чакате да се отпусне съвсем или не? Нямам чопър, имам само пасатор, това проблем ли е?

# 50
  • Мнения: 4 569
Дайте други рецепти за домашен сладолед БЕЗ да се изисква машина за сладолед при приготвянето му.

# 51
  • Мнения: 25 753
Ами, всякакви вариации на тази рецепта.
Мелиш замразени плодове, прибавяш по желание прясно мляко, течна или заквасена сметана, кисело мляко, подслаждаш пак по желание и или ядеш веднага, или прибираш във фризера.
В момента имам ягодов сладолед. Разбих с миксера течна сметана с малко захар и лимонова есенция на пухкава пяна. Изсипах една шепа замразени ягоди в чопъра (престояли половин час извън фризера да се отпуснат малко), прибавих няколко лъжици от сметаната и пюрирах. После изсипах ягодите към останалата сметана, доразбърках с миксера до получаването на хомогенна смес, пресипах в кутия и я прибрах във фризера. Супер сладолед стана.  Simple Smile
Миналото лято правих сладолед с всякакви сезонни плодове: ягоди, малини, череши, вишни, кайсии, праскови, сливи, пъпеш. С всичко става. Вместо захар може да се добави подсладител или да се смелят фурми, стафиди... Дори и ядки.

# 52
  • Мнения: 11 828
Да Ви попитам - кога пюрирате след като бананът е бил замръзен? Чакате да се отпусне съвсем или не? Нямам чопър, имам само пасатор, това проблем ли е?
Зависи колко ти е мощен пасатора. Ако е по-мощен можеш веднага, ако не, трябва да изчакаш малко.

# 53
  • София
  • Мнения: 11 497
Да Ви попитам - кога пюрирате след като бананът е бил замръзен? Чакате да се отпусне съвсем или не? Нямам чопър, имам само пасатор, това проблем ли е?
Зависи колко ти е мощен пасатора. Ако е по-мощен можеш веднага, ако не, трябва да изчакаш малко.
Благодаря ти, че обърна внимание и ми отговори.
Мисля, че не е от най-мощните, нищо че е с две степени.  Peace

# 54
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Дайте други рецепти за домашен сладолед БЕЗ да се изисква машина за сладолед при приготвянето му.
http://albisrecipebook.blogspot.com/2015/05/blog-post.html

# 55
  • Мнения: X
 Този сладолед го правя повече от 3 години и го научих от това клипче 

.
  От това мило семейство научих как се прави и кокосово масло и куп интересни неща . Имат чудесни клипчета.
   Аз обогатявам сладоледа с кондензирано мляко / без захар / или животинска течна сметана. Добавяла съм и други плодове . Бананите замразявам на парченца и ги смилам в блендер - чопър.

 

# 56
  • Мнения: 4 569
Ала Бала, Како Сийке, благодаря!

# 57
  • Мнения: 11 828
Жармен, на предната страница на темата споделих същото. Wink И аз слагам различни добавки.

# 58
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Този сладолед го правя повече от 3 години и го научих от това клипче 
  От това мило семейство научих как се прави и кокосово масло и куп интересни неща . Имат чудесни клипчета.
   Аз обогатявам сладоледа с кондензирано мляко / без захар / или животинска течна сметана. Добавяла съм и други плодове . Бананите замразявам на парченца и ги смилам в блендер - чопър.

 
Ще му дам шанс още веднъж на този прословут сладолед...наскоро си купих кухн.робот и онзи ден реших да го приготвя. Замразих си бананите, нарязани, обаче после нямаше кълцане това нещо...пробвах ги в блендера, може там да е грешката, другият път ще ги сложа в робота. Обаче като гледам в клипа как лесно си ги чиупи това за мен не е точно замразен банан. По-скоро оставен за чяс-два-три във фризера, но не е стоял цяло денонощие примерно.

# 59
  • Мнения: 224
И аз си мислеш обработката да става в блендер, защото там каната е стъклена. Колко вата е бледера ти? Да не би да не е много мощен и да не може да натроши лед?  newsm78

# 60
  • Мнения: 45
Бързам да споделя с вас една супер лесна и проста рецепта за приготвяне на сладолед.  Grinning

Единственият продукт, който е необходим е банан.

Получава се здравословен сладолед, без термична обработка преди замразяването.

Всичко, което трябва да се направи е да се обелят няколко банана. Слгат се в пликче и се прибират във фризера. Трябва да замръзнат добре. След като се извадят се нарязват на кръгове. Смилат се в комбайн, докато се получи кремообразна смес. Разпределя се в купички и се украсява по желание и според вкусовете на всеки. Аз го поръсих с канела и шам фъстък.
хаха, никога не съм яла подобно чудо Laughing
Като допълнителни екстри, при разбиването може да се добавят подсладено кондезирано мляко или фъстъчено масло.

Добър апетит на всички с този невероятно вкусен сладолед!  Hug



Източник: 365.com.mk


хаха, никога не съм яла подобно чудо Laughing

# 61
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
И аз си мислеш обработката да става в блендер, защото там каната е стъклена. Колко вата е бледера ти? Да не би да не е много мощен и да не може да натроши лед?  newsm78
Пластмасова ми е на блендера и на другият съд. 500W е, не е прекалено мощен. Имам предвид, че пробвах във високото тяло(блендер), а май трябваше в по-ниското, не знам как се казва

Обаче аз бя замразила и ягоди и сложих и тях, та може и от това да е проблема...а банана малко трябва да се остави да поомекне  и тогава да се блендира...поне в един клип от темата мъжът си чупи замразеният банан...това значи, че е оставен за няколко часа във фризера и не е станал съвсем на кокал.

# 62
  • Мнения: X
Моят чопър е 450W и си става идеален сладолед. Малко течност слагате ли - кондензирано мляко или течна сметана ,може плодов сироп или топинг.
 Авторите на клипчето имат хубава техника / гледала съм друго за масло от кокос и просто си личи ,че е скъпа и мощна /
  Но моят сладолед си стана и то с големи парчета банани първо в чопъра.
 С череши не съм пробвала обаче.

# 63
  • Мнения: 282
Замразен бананов чипс мога да ям непрекъснато! Добре си върви с фъстъчено масло. Ще пробвам смилането на сладолед и ще добавя лъжица нутела.  Peace

# 64
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Жармен
Не, но и не стигнах до никъде, най-вероятно заради ягодите...ще пробвам в купата с големият нож би трябвало да стане. Благодаря.

# 65
  • София
  • Мнения: 10 964
Бананите трябва да са добре узрели и добре замразени.  Peace

# 66
  • Мнения: X
Ами аз с всякакви съм го правила . То зелени не обичам - но може да са били малко по -твърди.
  С течен шоколад също може би ще стане добре . С фъстъчено масло е идеално. Може и тахан сусамов.
   Само банан също става без нищо.
  В клипа слагат спирулина - такова чудо съм пила само като съставка в чай. Но те мисля са вегани или нещо подобно / семейството./
  Със замразени ягоди съм правила -даже бяха цели .

Общи условия

Активация на акаунт