Бърз сладолед от една съставка

  • 17 934
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 337
Някаква ревност към рецептата ти ли усещам?  Laughing
Добре, да се върнем тогава към нея. Изрично подчертаваш, че бананите трябва да са замръзнали "добре". Не знам какво разбираш под това, но от моя фризер излизат на камък и няма начин да бъдат нарязани.
Нарязваш ги на парчета предварително. Слагаш ги в една чиста найлонова торбичка и леко ги разпределяш във фризера, за да не слепват. После лесно се блендират парчетата.


Експериментирала съм с много здравословни рецепти за домашен сладолед, но не ми харесват.
Чудя се ако се направи класически с мляко и яйца дали става хубав? Но е нужна и машина за сладолед предполагам. Иначе трябва да се бърка постоянно.

# 31
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 243
Може да се направи с пъпеш и белтък също.

# 32
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Вчера направих на дъщеря ми сладолед само от банан. Тя не беше очарована, защото "не е в кутийка с капаче", но определено надмина моите очаквания! Многократно! Идеята е гениална - благодаря за споделената рецепта   bouquet

Запази няколко кутиики от купешки сладолед и замразявай в тях  Mr. Green Аз пробутвах фрешове в кутиики от натурален сок доста време.

# 33
  • Мнения: X
Става и без предварително замразяване на плодовете. Вчера пюрирах с блендер три банана и малка консерва подсладено кондензирано мляко и чак след това замразих. Стана идеален. Пухкав, еластичен и без кристалчета. Само дето е по-сладък отколкото предпочитам, затова следващия път ще заменя подсладеното с обикновено кондензирано мляко или със смес от двете. А дали да не прибавя и малко дулсе де лече Crazy?
Прибавих 3 шепи ягоди, за да внеса малко свежа нотка и да намаля сладостта. Хубав е, но има кристалчета и не е така еластичен. Смес само от банани и ягоди също става, особено като основа за млечни шейкове.

# 34
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Ооо, веганска кухня Mr. Green Много е вкусен сладоледът. Peace

Обаче не съм пробвала това с ягодите. Thinking Довечера ще опитам рецептата със сладкарската сметана. Party Дано се получи, че имам гостенка тия дни (запознахме се миналата седмица Laughing) и никак няма да е удачно да ѝ сервирам буламач. Blush

После ще се отчета. Hug

# 35
  • Мнения: 455
Вчера направих на дъщеря ми сладолед само от банан. Тя не беше очарована, защото "не е в кутийка с капаче", но определено надмина моите очаквания! Многократно! Идеята е гениална - благодаря за споделената рецепта   bouquet

Запази няколко кутиики от купешки сладолед и замразявай в тях  Mr. Green Аз пробутвах фрешове в кутиики от натурален сок доста време.

Аз така правя плодово мляко на детето.Запазвам си кофички от купешко плодово мляко и изсипвам в тях.

Звучи ми интересно този сладолед,но не и се рискува да меля замразени банани.
Първо ще пасирам и после ще замразя.

# 36
  • Мнения: 11 828
Ооо, веганска кухня Mr. Green Много е вкусен сладоледът. Peace
Точно от семейство вегани знам тази рецепта за бананов сладолед и от няколко години правя - http://www.recipemagician.com/video/surov-domashen-bananov-sladoled/. Peace

# 37
  • Мнения: 5
Лелел страхотен стана,благодаря за рецептата!

# 38
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Сиси ♥♥, и аз от веган я знам Simple Smile

Неговата рецепта е:

Белиш няколко банана и ги слагаш в найлонов плик. Слагаш във фризера и ги чакаш да замръзнат дълбоко за няколко часа. След това ги вадиш замразени и ги слагаш в блендер заедно с плодове по избор (например малини, боровинки и т.н.), може какао, може рожков, ванилия или нещо друго, и ги блендираш с плодовете и някаква естествена мазнина (напр. авокадо или сусамов тахан). Ако искаш сладоледът да е по-пухкав, можеш да сложиш малко хлебна сода. Ако искаш да е по-сладък, можеш да добавиш фурми.

  Hamburger

# 39
  • Мнения: 11 828
Фаина, точно така, и аз с добавки, но мерси за идеята за содата! Hug

Иначе имам машина за сладолед, но не е най-употребяваната вещ.

# 40
  • Мнения: 12 675
Каква е целта на предварителното замразяване?

# 41
  • София
  • Мнения: 10 964
Няма нищо страшно в това да се разбиват замразени банани. Най-добре е да е в кухненски робот. Тогава сместа става кремообразна и пухкава.  И това е целта. Peace Ако първо се разбият плодовете, а след това се замразят, резултатът няма как да е същия.

# 42
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Трещерица, предполагам, ефектът е "сладолед", иначе прилича повече на "кремче". Simple Smile

Vanja77 ме е изпреварила. Hug

# 43
  • Мнения: 12 675
Благодаря, ще пробвам.

# 44
  • Мнения: 11 828
Ако първо се разбият плодовете, а след това се замразят, резултатът няма как да е същия.
Абсолютно съм съгласна и се чудех, че споделят подобна практика. Освен ако след това не се разбие отново замразената смес. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт