Бърз сладолед от една съставка

  • 17 918
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 877
Бързам да споделя с вас една супер лесна и проста рецепта за приготвяне на сладолед.  Grinning

Единственият продукт, който е необходим е банан.

Получава се здравословен сладолед, без термична обработка преди замразяването.

Всичко, което трябва да се направи е да се обелят няколко банана. Слгат се в пликче и се прибират във фризера. Трябва да замръзнат добре. След като се извадят се нарязват на кръгове. Смилат се в комбайн, докато се получи кремообразна смес. Разпределя се в купички и се украсява по желание и според вкусовете на всеки. Аз го поръсих с канела и шам фъстък.

Като допълнителни екстри, при разбиването може да се добавят подсладено кондезирано мляко или фъстъчено масло.

Добър апетит на всички с този невероятно вкусен сладолед!  Hug



Източник: 365.com.mk

# 1
  • Мнения: 4 500
Звучи интересно

# 2
  • Мнения: 768
Тоест замразен банан  Wink.

# 3
  • Мнения: 1 328
В Джъмбо открих едни формички за сладолед, като чадърче.. 6 бр. 3 лв. примерно, точно си мислех с какво да им ги запълня Simple Smile

# 4
  • Мнения: 17
Бананите се комбинират добре с фурми   chef

# 5
  • София
  • Мнения: 10 877
Тоест замразен банан  Wink.

Като всички други сладоледи - нещо замразено.  Laughing

# 6
  • Мнения: 768
Абе,.... не точно, ама.....хайде  Wink.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 877
Ами то и  не е точно замразен банан.

# 8
  • Мнения: 768
Да, бе, и разбит  Simple Smile. Няма значение, можеш да го наричаш както си искаш.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 877
Там е работата, че не го наричам само аз така. Всеки има право на мнение.  Hug

# 10
  • Мнения: 768
Именно, и аз си казвам моето! Да не спамим повече.

# 11
  • Мнения: 17
За да е сладолед, освен замразено, трябва да е и сладко и да е с хомогенна консистенция, като за домашни фантазьорщини последното не е много задължително. Рецептата от тази тема определено отговаря на сладолед  thumbsup

П.П. Работил съм 7 години във фабрика за сладолед и може да се каже, че имам добра база за преценка  ppp

# 12
  • София
  • Мнения: 10 877
Така е.   Peace Написах "нещо замразено" за по-кратко, защото сладоледи има много видове, с различни съставки.

# 13
  • Мнения: 25 641
С ягоди дали няма да стане?

# 14
  • София
  • Мнения: 10 877
Може да се направи комбинация от банани и ягоди.

Общи условия

Активация на акаунт