Бърз сладолед от една съставка

  • 17 948
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 545
Банановият сладолед ми е любимо лятно лакомство Peace!

Обикновено оставям замразените банани леко да се отпуснат и тогава ги смилам в чопъра - получава се ледено кремче. Ако бързам или ми се яде кремче, консумирам така. За да стане истински сладолед обаче, трябва да се върне във фризера за още около час време.

# 46
  • Мнения: 19 366
Каква е целта на предварителното замразяване?
Целта е, че не стават кристали. Иначе трябва да разбъркваш от време на време, докато замразяваш.

# 47
  • Мнения: X
Ако първо се разбият плодовете, а след това се замразят, резултатът няма как да е същия.
Абсолютно съм съгласна и се чудех, че споделят подобна практика. Освен ако след това не се разбие отново замразената смес. Thinking

Не я разбивам отново и наистина пюрирам предварително. Имам само блендер и не мога да разбивам замразени плодчета с него. Сладоледът е еластичен и без кристалчета, също като магазинския. Peace

Допускам, разбира се, по другия начин да се получава по-добре, но на мен и така ми харесва много. Като се обзаведа с хубав чопър, ще пробвам с предварително замразяване.

# 48
  • Мнения: 11 830
sladkarka, аз съм го правила дори и с пасатор.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 539
Здравейте,
Много хубава тема  Hug Да Ви попитам - кога пюрирате след като бананът е бил замръзен? Чакате да се отпусне съвсем или не? Нямам чопър, имам само пасатор, това проблем ли е?

# 50
  • Мнения: 4 569
Дайте други рецепти за домашен сладолед БЕЗ да се изисква машина за сладолед при приготвянето му.

# 51
  • Мнения: 25 889
Ами, всякакви вариации на тази рецепта.
Мелиш замразени плодове, прибавяш по желание прясно мляко, течна или заквасена сметана, кисело мляко, подслаждаш пак по желание и или ядеш веднага, или прибираш във фризера.
В момента имам ягодов сладолед. Разбих с миксера течна сметана с малко захар и лимонова есенция на пухкава пяна. Изсипах една шепа замразени ягоди в чопъра (престояли половин час извън фризера да се отпуснат малко), прибавих няколко лъжици от сметаната и пюрирах. После изсипах ягодите към останалата сметана, доразбърках с миксера до получаването на хомогенна смес, пресипах в кутия и я прибрах във фризера. Супер сладолед стана.  Simple Smile
Миналото лято правих сладолед с всякакви сезонни плодове: ягоди, малини, череши, вишни, кайсии, праскови, сливи, пъпеш. С всичко става. Вместо захар може да се добави подсладител или да се смелят фурми, стафиди... Дори и ядки.

# 52
  • Мнения: 11 830
Да Ви попитам - кога пюрирате след като бананът е бил замръзен? Чакате да се отпусне съвсем или не? Нямам чопър, имам само пасатор, това проблем ли е?
Зависи колко ти е мощен пасатора. Ако е по-мощен можеш веднага, ако не, трябва да изчакаш малко.

# 53
  • София
  • Мнения: 11 539
Да Ви попитам - кога пюрирате след като бананът е бил замръзен? Чакате да се отпусне съвсем или не? Нямам чопър, имам само пасатор, това проблем ли е?
Зависи колко ти е мощен пасатора. Ако е по-мощен можеш веднага, ако не, трябва да изчакаш малко.
Благодаря ти, че обърна внимание и ми отговори.
Мисля, че не е от най-мощните, нищо че е с две степени.  Peace

# 54
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Дайте други рецепти за домашен сладолед БЕЗ да се изисква машина за сладолед при приготвянето му.
http://albisrecipebook.blogspot.com/2015/05/blog-post.html

# 55
  • Мнения: X
 Този сладолед го правя повече от 3 години и го научих от това клипче 

.
  От това мило семейство научих как се прави и кокосово масло и куп интересни неща . Имат чудесни клипчета.
   Аз обогатявам сладоледа с кондензирано мляко / без захар / или животинска течна сметана. Добавяла съм и други плодове . Бананите замразявам на парченца и ги смилам в блендер - чопър.

 

# 56
  • Мнения: 4 569
Ала Бала, Како Сийке, благодаря!

# 57
  • Мнения: 11 830
Жармен, на предната страница на темата споделих същото. Wink И аз слагам различни добавки.

# 58
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Този сладолед го правя повече от 3 години и го научих от това клипче 
  От това мило семейство научих как се прави и кокосово масло и куп интересни неща . Имат чудесни клипчета.
   Аз обогатявам сладоледа с кондензирано мляко / без захар / или животинска течна сметана. Добавяла съм и други плодове . Бананите замразявам на парченца и ги смилам в блендер - чопър.

 
Ще му дам шанс още веднъж на този прословут сладолед...наскоро си купих кухн.робот и онзи ден реших да го приготвя. Замразих си бананите, нарязани, обаче после нямаше кълцане това нещо...пробвах ги в блендера, може там да е грешката, другият път ще ги сложа в робота. Обаче като гледам в клипа как лесно си ги чиупи това за мен не е точно замразен банан. По-скоро оставен за чяс-два-три във фризера, но не е стоял цяло денонощие примерно.

# 59
  • Мнения: 224
И аз си мислеш обработката да става в блендер, защото там каната е стъклена. Колко вата е бледера ти? Да не би да не е много мощен и да не може да натроши лед?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт