Културният спам на Рийдърс Дайджест

  • 7 691
  • 117
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 752

Поименното писмо не е от миналата пролет, а от ноември миналата година. Но съдържанието е абсолютно същото, сравних го с писмото, което баща ми получи миналата седмица. Разликата е само в това, че вместо "До живеещия на..." фигурират трите имена на мъжа ми.

Е, ми, няма как да стане, освен ако пощите не са огелпили нещо или затрили писмото. Никой не е пускал писма от Рийдърс Дайджест през ноември, поне не и в България.
Книгата си струва 30лв, ако ги имаш.
Подобно луксозно издание в наш'та мила родина върви по 50лв и нагоре. Рийдърс успяват да постигнат ниската за качеството цена от факта, че печатат в чужбина, където книгите са освободени от ДДС и печатат в "зловещи" тиражи.
Издателството дава възможност да се откажеш от "спама" (другите, пълнещи пощенските ни кутии, и това не правят).
Никой никого не принуждава да дава пари или нещо подобно. Просто това е по-различен начин на предлагане на продукти - необичаен за нас, банален за Щатите.
Всичко хубаво, момичета!  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 427
И ние сме от късметлиите Joy

# 62
  • София
  • Мнения: 13 206

Книгата се казва "Открийте чудесата на света"!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък немога да разбера какво се оплаквате всички. Никой не ви е опрял ножа в гърлото за да купите нещо. Хората си правят реклама и ако не ви харесва го изхвърляте и готово. Голяма работа - едно писмо. Знаете ли, че в щатите дневно получават сигурно по 20 такива реклами. Ами вестника Седмична поща аз лично не съм го искала ама ми пристига, ами Била, ами Практикер ? Големо важно ! На всичкото отгоре книгата  ми се струва доста добра и интерестна и мисля да си я купя. Аз много харесвам такъв вид четива и мисля, че няма да си дам парите на вятъра. Като излезна Нешънъл джиографик на български всички бяхте във възторг а сега за тази книга се вдигна страшна олелия. Относно адреса пак мисля, че се вдига много шум за нищо. Всеки може да ти научи адреса я от указател, я от някое писмо адресирано до теб. Изобщо мисля, че сте много негативно настроени без да има за какво.

# 64
  • Мнения: 1 187
А рекламата им гледахте ли вече?

Да,много ме кефи! newsm10 Тъпа е за тези,дето не я разбират... newsm48

# 65
  • Мнения: 5 877
Не знам за Рийдърс Дайджест, не са ни писали, ама днес видях една лелка да седи пред пощенските ни кутии и да ни записва фамилиите в една тетрадка, даже в нещо като в таблица.
Видя ми се точно спамаджийка и я попитах какво прави. Тя ме изгледа сърдито и ми каза, че пращала картички на съседите си.
Попитах я целия вход ли познава (защото аз не я знаех), тя ми каза "Да". Тук аз й се извиних  newsm78 , защото реших, че може наистина да ми е съседка (аз живея там от 4 г) и да не пуска на целия вход. При това тя ме пита най-нахално "А вие коя сте?" и като й казах, че живея в този вход, ми бута един плик в ръката. вътре, моля ви се, картичка от НДСВ. Така че не стига че сме описани, ами й се извиних  #Crazy

# 66
  • Мнения: 1 925
И аз го получих това, кактои повечето ми познати Shocked

# 67
  • Мнения: 7 837
Ще свикнете  Grinning
Почти всеки ден в пощата ни има подобни зарибявки. Никога не пише име, а просто resident. Изобщо не ги чета, отиват директно в кофата за рисайкъл  Laughing

# 68
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
На мен пък ми го дадоха днес това писмо заедно със списанието ЖУРНАЛ ЗА ЖЕНАТА!Ами ще взема да го пратя аз това писъмце и да участвам в томболата,пък знае ли човек Crossing Armsи книгата ми се иска да си купя,но по-натам във времето Sick

# 69
  • Мнения: 1 097
и ние получихме и двата плика, мъжът ми много се кефи милия  Heart Eyes

Попълних ги на негово име и днес го пуснах ПЛИКА НЕ (демек книга не ща, само да участвам в тобмоли разни и кола да му дават на моя любим  Joy ). Пък който вземе кола от тая томбола, да дойде да ме повози, бензина ще си го платя!  newsm10 smile3532

доста смешно ми се струва всичко, ама да угодим на съкровището, щом това го кара да се чувства добре..  Peace Пък и никой не ми иска пари (все още  Wink ). Много важно, че ще ми знаят името, адреса и ЕГН-то. Аз колко талона съм пуснала в БИЛЛА, Метро и тем подобни... Още един все едно.
Да не ви пука, пуснете си писмата, 55 стотинки са  Peace Flutter

# 70
  • Мнения: 3 861
момичета, четете внимателно. ИМА бланка за отказ, писмото НЕ Е адресирано до някой конкретно(име) и участието в томболата за 60 000 лв. не е обвързано с покупка. Единственото странно според мен е, че няма пощенско клеймо, дата и тогава срокът до 14 дни да се запишеш за участие в томболата се обезмисля...

# 71
  • София
  • Мнения: 2 857
Единственото странно според мен е, че няма пощенско клеймо, дата и тогава срокът до 14 дни да се запишеш за участие в томболата се обезмисля... 
  хм...на това не бях обърнала внимание

# 72
  • Мнения: 1 616
Аз пък вчера в "Журнал за жената" намерих плик, ама син с два стикера отпред. Вътре имаше два талона - за поръчка на книгата и за участието в томболата. Никъде не фигурира моят адрес! Та за едно и също нещо ли става дума? И се чудя дали да се вържа на тая работа... newsm78

# 73
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз пък вчера в "Журнал за жената" намерих плик, ама син с два стикера отпред. Вътре имаше два талона - за поръчка на книгата и за участието в томболата. Никъде не фигурира моят адрес! Та за едно и също нещо ли става дума? И се чудя дали да се вържа на тая работа... newsm78
същото е, същото е Simple Smile Simple Smile
и аз вчера се сдобис с такъв плик покрай това списание Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 2 623
момичета, четете внимателно. ИМА бланка за отказ, писмото НЕ Е адресирано до някой конкретно(име) и участието в томболата за 60 000 лв. не е обвързано с покупка. Единственото странно според мен е, че няма пощенско клеймо, дата и тогава срокът до 14 дни да се запишеш за участие в томболата се обезмисля...

Lilly и аз се запитах същото когато четях условията. Как те ще разберат, че съм си изпратила писмото в срок или не - ей това ми се струва доста гнило в цялата работа иначе всичко останало си е реклама като реклама.

Общи условия

Активация на акаунт