Прием в МГ Варна след 4-ти клас

  • 51 181
  • 193
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 676
А от колко часа започва записването и къде? И колко по-рано трябва да се наредим на опашка  Rolling Eyes? Сравнението с чакането пред детските градини леееко ме стресира  ooooh!.
Нещо трябва ли за самото записване, таксата на момента ли се плаща и колко е тя?

# 16
  • Мнения: 1 057
ние почнахме по-сериозна подготовка в къщи в 3-ти клас, явявахме се на състезания като решавахме задачите давани предишни години и май само това; в 4-ти клас изкарахме школа по математика и ни приеха в МГ, че вече сме и записани Simple Smile

важното е на детето да му се отдава и да има желание; поне при нас след като почнахме подготовка резултатите ни прогресивно вървяха нагоре, т.е. полагането на труд се отплаща; на мен лично ми е трудно да преценя пропорцията труд/талант, според мен се влиза главно с труд, а пък вече в МГ ще могат да отсеят децата, които имат талант и желание за математиката; а за останалите МГ ще осигури едно от най-добрите нива на подготовка във Варна

# 17
  • Мнения: 19
А от колко часа започва записването и къде? И колко по-рано трябва да се наредим на опашка  Rolling Eyes? Сравнението с чакането пред детските градини леееко ме стресира  ooooh!.
Нещо трябва ли за самото записване, таксата на момента ли се плаща и колко е тя?

Разбрах,че ще публикуват допълнителна информация на сайта за часовете на записване.
Някой знае ли дали е нужно да се носи някаква бележка от училището,където учи детето?
Имам предвид това,че няма право да бъде записано на школа при преподавател,който му води часове в училище.

# 18
  • Мнения: 19
Да напомним, че днес започна записването за школите за 2014/2015.Около 9 часа тази сутрин списъкът наброяваше повече от 100 души. Отделно от това почти всеки родител от по-предните номера записваше по 2-3 деца.

# 19
  • Мнения: 1 057
Да напомним, че днес започна записването за школите за 2014/2015.Около 9 часа тази сутрин списъкът наброяваше повече от 100 души. Отделно от това почти всеки родител от по-предните номера записваше по 2-3 деца.

според мен имаше и рекордьори записващи по 10-15 деца Simple Smile

# 20
  • Мнения: 19
Да напомним, че днес започна записването за школите за 2014/2015.Около 9 часа тази сутрин списъкът наброяваше повече от 100 души. Отделно от това почти всеки родител от по-предните номера записваше по 2-3 деца.

според мен имаше и рекордьори записващи по 10-15 деца Simple Smile

Това за някои хора явно си е в реда на нещата, 10-15,колкото познати се обадят, толкова и ще запишат. Лошото е и липсата на чувство на неудобство спрямо останалите от опашката -може би сред тях има и хора, които вероятно са си взели почивен ден?!

Rumen_s, можеш ли да разясниш как стои оформянето на отборите за различните състезания по време на школите за 4-ти клас? Разбрах, че не всеки от преподавателите съставя отбор примерно за ПМС Русе. Кои преподаватели са водещи освен Тодороска?

# 21
  • Мнения: 1 057
за отборите нямам идея защото не сме минавали през школа в МГ, ходихме в Звънче; и на мен ми е любопитна темата и има ли някакви регламенти; бях чел, че примерно участието в ПМС Русе е на база заявки от училища, ама дали е вярно...

# 22
  • Мнения: 19
за отборите нямам идея защото не сме минавали през школа в МГ, ходихме в Звънче; и на мен ми е любопитна темата и има ли някакви регламенти; бях чел, че примерно участието в ПМС Русе е на база заявки от училища, ама дали е вярно...

Доколкото знам в школите правят контролни отсявания и накрая на ПМС се явяват малко на брой деца.Само,че не знам дали участват децата от всички групи в школите или само тези при определени препоподаватели?!А в школа Звънче при кои преподаватели бяхте и доволни ли сте?

# 23
  • Мнения: 1 057
ами не знам дали е точно така за подбора; в смисъл знам за детенце, което ходи на ПМС Русе тази година и там изкара доста нисък резултат; на други състезания също не се представяше добре и примерно не успя да влезе в МГ

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Да побутна темата напред - след промяната на прием в СМГ, някой дали има информация какво се случва с Варненската МГ тази година? Започвам да си мисля, че май не е нарочно, че са отпаднали ЧХ и ВМС от календарния план на състезанията. Много моля за информация.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И най -малка идея или инфо имам какво ще се променя и дали зобщо ще се промени!  Peace
Нашата програма е да ходи на всички състезания (живи и здрави)  ,да се представя доколкото може по силите си...пък каквото сабя покаже и каквито и промени да влязат да не ни касаят кой знае колко!
А за ВМС си мисля,че може да не  е уточнено още като дата предвид ,че е около Великденските празници. Rolling Eyes Едва ли няма да се състои!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Намерих календарния план:
http://www.math.bas.bg/smb/calendaren_plan/KalendarenPlan_2014_2015.pdf

Има периоди, в които състезанията са доста нагъсто.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Не бях го заглеждала . Не видях Кенгурото като дата аз?!  Rolling Eyes ВМС си е там. Единственото гъсто може да стане ЕК и ЗМС (ако  ни огрее второто  Mr. Green). Всъщнсот допълнително от минали години им идват Олимпиадата и ЗМС (ако,изобщо)  Wink

# 28
  • На планетата земя
  • Мнения: 772
Да подбутна напред темата.
Нека тук да коментираме школите,приема в МГ и съответно бих се радвала да се включат майки на настоящи петокласници за да споделят отзиви за учители,натоварването какво е,общо взето всичко ме интересува.

# 29
  • Мнения: 1 057
Някой да има информация и отзиви за преподавателите в школите по математика за МГ Варна, по-специално ме интересуват тези за 4-ти клас. Записването в школите е от 16-ти, за 4-ти клас са следните преподаватели от МГ: Ив. Ангелов, С. Христова, Св. Маджарова, Ст. Ненков (той е от ВСУ), Цв. Пеева. Странното е, че има и двама писани като Лектор 1 и Лектор 2, няколко дни преди записването да не знаят кой ще им води курсовете...

Общи условия

Активация на акаунт