Прием в МГ Варна след 4-ти клас

  • 51 223
  • 193
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 295

Да го кажем така "Тодороска не беше типа учител за моето дете"  Peace
Затова и всяко мнение си е субективно и не означава ,че е меродавно за всички!
Преместих го в Звънче при Ирена Атанасова. Детето я харесваше и групата деца ,които бяха там също!

Деска, а Тодороска преподава ли също в Звънче?

Не!Тя си има нейна частна школа  Peace

# 46
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета! Знаете ли за учебната 2016/2017 година кой ще поеме 5 клас в МГ Варна?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Здравейте, момичета! Знаете ли за учебната 2016/2017 година кой ще поеме 5 клас в МГ Варна?

Има слухове ,но ще разберат приетите след месец точно. На 1вата РС , 2-3 -4 дни след изнасяне на класирането. Ще представят учителите по БЕЛ,Математика ,английски ..,а може и другите.  Peace

# 48
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета! Знаете ли за учебната 2016/2017 година кой ще поеме 5 клас в МГ Варна?

Има слухове ,но ще разберат приетите след месец точно. На 1вата РС , 2-3 -4 дни след изнасяне на класирането. Ще представят учителите по БЕЛ,Математика ,английски ..,а може и другите.  Peace
Благодаря, Деска. А дали ще има голяма промяна в предварителния рейтинг за прием след ПЗМ на 15.05.? Как е било предишни години, ако имате наблюдения?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 676

Благодаря, Деска. А дали ще има голяма промяна в предварителния рейтинг за прием след ПЗМ на 15.05.? Как е било предишни години, ако имате наблюдения?
В първата половина едва ли ще настъпят кой знае какви промени, освен размяна на местата вътре в самата група, проблемът е за тези, които са след 30-то място примерно. Зависи и какви са разликите помежду им и доколко могат да бъдат стопени от едно състезание. Макар, че ПМЗ е такова, че дава възможност да се изстреляш нагоре, тъй като се дават много точки при описването на задачите.  Ако детето е в първите 40 до момента трябва много да се издъни на ПМЗ, за да изпадне от класирането. По спомен миналата година най-ниският бал беше 127 или нещо такова /мога да проверя/ и бяха съвсем малко децата, които минаха под чертата след ПМЗ.

Къде сте в класирането на ВМС?

# 50
  • Мнения: 110

Благодаря, Деска. А дали ще има голяма промяна в предварителния рейтинг за прием след ПЗМ на 15.05.? Как е било предишни години, ако имате наблюдения?
В първата половина едва ли ще настъпят кой знае какви промени, освен размяна на местата вътре в самата група, проблемът е за тези, които са след 30-то място примерно. Зависи и какви са разликите помежду им и доколко могат да бъдат стопени от едно състезание. Макар, че ПМЗ е такова, че дава възможност да се изстреляш нагоре, тъй като се дават много точки при описването на задачите.  Ако детето е в първите 40 до момента трябва много да се издъни на ПМЗ, за да изпадне от класирането. По спомен миналата година най-ниският бал беше 127 или нещо такова /мога да проверя/ и бяха съвсем малко децата, които минаха под чертата след ПМЗ.

Къде сте в класирането на ВМС?
На ВМС е с 68 точки, на ЕК с 95 и 9 на Млад талант. По мои изчисления е с 136,375, но не съм сигурна, че няма да настъпи промяна след ПЗМ. От първи клас посещава школата в МГ и ходи по състезания, много бих искала тези усилия да се увенчаят с успех.

# 51
  • Мнения: 293
За миналата година след ПЗМ имаше само 4 отпаднали деца,които са били между 48 и 56 място преди ПЗМ.
За тази година зависи от резултатите на ПЗМ,едва ли някой ще се наеме да прогнозира.
Резултатите от ПЗИ преди резултатите от ПЗМ ли излизат?Те не са въведени засега в предварителния рейтинг.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 676
На ВМС е с 68 точки, на ЕК с 95 и 9 на Млад талант. По мои изчисления е с 136,375, но не съм сигурна, че няма да настъпи промяна след ПЗМ. От първи клас посещава школата в МГ и ходи по състезания, много бих искала тези усилия да се увенчаят с успех.
Мисля, че няма да имате проблем, пожелавам ви успех  Hug.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 295
ТаняТ.  на вас може да ви честитим! Браво на детето! Аз пространни анализи не съм правила, не мога да помогна!  Peace

# 54
  • Мнения: 293
Таня Т,доста сте напред в класирането,мисля че нямаш за какво да се притесняваш.

# 55
  • Мнения: 110
Благодаря ви момичета!

# 56
  • Мнения: 1 057
мисля, че съгласно регламента за прием, "по-застрашени" са да бъдат изместени деца, които имат сходни резултати като точки на ЕК/млад талант и великденското, докато деца със силен резултат на ЕК/млад талант и слабо великденско имат доста по-добри шансове за краен успех; поне доколкото виждам около 80 са децата с резултат над 70т. от ЕК/млад талант и само 6 с над 70т. от великденското; какви ще са промените зависи и колко лесни са задачите на ПЗМ, но по принцип оттам се взимат много точки; малко сметки:

1 дете: 80т. ЕК/млад талант, 40т. Великденско - общо 120т., засега под чертата
2 дете: 68т. ЕК/млад талант, 68т. Великденско - общо 136т., засега над чертата

и двете деца изкарват приличен резултат 70т. на ПЗМ; краен победител ще е дете 1 с 150т., дете 2 остава с 138т.; а за да се изравнят точките дете 2 трябва да изкара 12т. повече от дете 1 на ПЗМ

# 57
  • Варна
  • Мнения: 676
А преизчисляваш ли точките от ЕК съгласно регламента? И какво значение има дали резултатите са сходни - ами ако са сходни към максимума? 68 т. на ВМС е идеална основа за бала - дори да формира половината от крайния сбор /което означава сравнително слабо представяне на ПМЗ с резултат около 60-65 т./, пак ще бъде достатъчно за прием.

# 58
  • Мнения: 110
мисля, че съгласно регламента за прием, "по-застрашени" са да бъдат изместени деца, които имат сходни резултати като точки на ЕК/млад талант и великденското, докато деца със силен резултат на ЕК/млад талант и слабо великденско имат доста по-добри шансове за краен успех; поне доколкото виждам около 80 са децата с резултат над 70т. от ЕК/млад талант и само 6 с над 70т. от великденското; какви ще са промените зависи и колко лесни са задачите на ПЗМ, но по принцип оттам се взимат много точки; малко сметки:

1 дете: 80т. ЕК/млад талант, 40т. Великденско - общо 120т., засега под чертата
2 дете: 68т. ЕК/млад талант, 68т. Великденско - общо 136т., засега над чертата

и двете деца изкарват приличен резултат 70т. на ПЗМ; краен победител ще е дете 1 с 150т., дете 2 остава с 138т.; а за да се изравнят точките дете 2 трябва да изкара 12т. повече от дете 1 на ПЗМ
Аз разсъждавах по същия начин, макар и не толкова ясно и подробно. Точно затова не съм прекалено самоуверена и сигурна. Явно всичко зависи от детето и кондицията му на последното състезание.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 676
Само че детето с 80 т. на ЕК и 40 т. на ВМС ще трябва да разчита на ПМЗ, за да влезе, а второто дете с по 68 т. на двете състезание вече си е осигурило приема  Wink

И още нещо - ако тези 80 т. са преизчислени според регламента на ЕК, то едва ли има много деца с подобен висок резултат.

Общи условия

Активация на акаунт