Прием в МГ Варна след 4-ти клас

  • 51 188
  • 193
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Някой да има информация и отзиви за преподавателите в школите по математика за МГ Варна, по-специално ме интересуват тези за 4-ти клас. Записването в школите е от 16-ти, за 4-ти клас са следните преподаватели от МГ: Ив. Ангелов, С. Христова, Св. Маджарова, Ст. Ненков (той е от ВСУ), Цв. Пеева. Странното е, че има и двама писани като Лектор 1 и Лектор 2, няколко дни преди записването да не знаят кой ще им води курсовете...

Информация лична нямам и нищо няма да кажа относно тези преподаватели. Маджарова поема тазгодишните 5класници. Peace

Обаче от нашият личен опит ще споделя ,че не всичко е учителят и за нас специално нямаше голямо значение къде ще се готвим за прием. Редактирам се ,да кажа защо го мисля това .Изкара при Тодороска от септември до ноември и го преместих.  Wink  Имаше наличие на: 1 Силно желание  да учи там и само там 2. Упоритост ,инат ,спокойствие и на важните състезания борба до дупка  Mr. Green 3 Липса на помощ у дома относно задачи ,само печат и проверка и най-вече подкрепа.  Wink
Успех в избора !

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 12:05 от Деска

# 31
  • Мнения: X
Деска, първо честито за приема в МГ!
Искам да попитам защо се наложи да го преместите от курса на Тодороска /досега само и единствено хубави неща съм чувала за нея/ и при кой преподавател продължи детето школата - ако може отзиви и за него? Благодаря предварително!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Деска, първо честито за приема в МГ!
Искам да попитам защо се наложи да го преместите от курса на Тодороска /досега само и единствено хубави неща съм чувала за нея/ и при кой преподавател продължи детето школата - ако може отзиви и за него? Благодаря предварително!

Да го кажем така "Тодороска не беше типа учител за моето дете"  Peace
Затова и всяко мнение си е субективно и не означава ,че е меродавно за всички!
Преместих го в Звънче при Ирена Атанасова. Детето я харесваше и групата деца ,които бяха там също!

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 15:12 от Деска

# 33
  • Мнения: 293
Здравейте!
Деска,ще ми бъде интересно да споделяш и по-нататък как върви при вас в МГ.Чувам,че много се учи и летвата е вдигната до небето по всичко.Също и всякакви мнения от други майки на петокласници ще ми бъдат полезни.


# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Здравейте!
Деска,ще ми бъде интересно да споделяш и по-нататък как върви при вас в МГ.Чувам,че много се учи и летвата е вдигната до небето по всичко.Също и всякакви мнения от други майки на петокласници ще ми бъдат полезни.

В темата едва ли ще го правя ,както и много други не го правят ,виждате! На ЛС няма проблем обаче . Hug

# 35
  • Мнения: 1 057
Здравейте!
Деска,ще ми бъде интересно да споделяш и по-нататък как върви при вас в МГ.Чувам,че много се учи и летвата е вдигната до небето по всичко.Също и всякакви мнения от други майки на петокласници ще ми бъдат полезни.




Спокойно, хич не е толкова страшно. Летвата е вдигната, но спрямо повечето от останалите училища, където всъщност нивото е доста ниско. А и по мое впечатление цялата среда там е стимулираща децата да се стараят и развиват.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Да споделя нещо ,което ще вълнува може би родителите на децата ,които са се запътили към МГ ,но идват от руската паралелка в Н.Геров или немската в Гео Милев и не са изучавала английски досега .
МГ организира курс през август месец за тези деца ,30 часа ,които води бъдещата им учителка по АЕ.
А сега на 18ти юни всички ще държат тест по АЕ ,за да им види нивото на владеене.  Peace

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моят син също е с голямо желание да учи в МГ. За първа година ще ходи и на школа при тях, 4ти клас ще е 2015/2016г.
Имам няколко въпроса към родители, чиито деца са посещавали школата:
Преподавателите от школата насърчават ли децата да ходят на състезания, които са извън регламента за прием в МГ? Ако да - за кои състезания става въпрос? Ако детето отсъства от урок, дават ли задачите за да ги прегледа у дома или изпуска всичко?

# 38
  • Мнения: 293
Моят син също е с голямо желание да учи в МГ. За първа година ще ходи и на школа при тях, 4ти клас ще е 2015/2016г.
Имам няколко въпроса към родители, чиито деца са посещавали школата:
Преподавателите от школата насърчават ли децата да ходят на състезания, които са извън регламента за прием в МГ? Ако да - за кои състезания става въпрос? Ако детето отсъства от урок, дават ли задачите за да ги прегледа у дома или изпуска всичко?




Чак да ги насътчават не бих казала,само съобщават датите на състезанията кога са.Ако отсъства изпуска или си търси задачите от познати деца.Всъщност, може би си зависи и от госпожата,ние голям избор нямахме и изкара един срок там след което го изместих,тъй като не бях доволна като резултат.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Моят син също е с голямо желание да учи в МГ. За първа година ще ходи и на школа при тях, 4ти клас ще е 2015/2016г.
Имам няколко въпроса към родители, чиито деца са посещавали школата:
Преподавателите от школата насърчават ли децата да ходят на състезания, които са извън регламента за прием в МГ? Ако да - за кои състезания става въпрос? Ако детето отсъства от урок, дават ли задачите за да ги прегледа у дома или изпуска всичко?

Наблюдение върху школата на МГ нямам .Моето дете беше в "Звънче" . Там също дават само датите на състезанията,не съм разбрала да ги "насърчават" . Обаче ако изпусне урок (което 2 ят срок му се случи на няколко пъти) им преснемат на отсъстващите темата от някое присъствало дете с решенията на всички задачи и ги лепват на едно табло .На следващата школа си ги вземахме. Peace

# 40
  • Мнения: 5 178
Детето е в трети клас тази година, още не знаем дали иска в МГ или не , но харесва математиката и решава с желание и на курс ходи..
Въпросът ми е - препоръчвали ли са ви сборник за трети клас или само домашните от школата + теми от стари години са достатъчни.. Не че имаме много време за решаване..

И още един въпрос - как ще успее учителката по АЕ да навакса 4-ри години НЕучене на англиски за 1 месец  Thinking. Принудих се да го запиша на АЕ, защото е в немска паралелка .. и 4-ри години ми се струват много време, че материалът да се предаде за 1м , че и да се затвърди

# 41
  • Варна, България
  • Мнения: 739
Здравейте, момичета,
моля за помощ - синът ми е в школите на 4 клас в МГ и изискват сборник, който го няма в наличност.
 
Сборник по математиката за извънкласна работа за 4. клас
Кремена Симеонова, Ивайло Старибратов, Васил Симеонов


http://www.book.store.bg/p46121/sbornik-po-matematikata-za-izvyn … sil-simeonov.html

Много Ви моля, ако някой го има и вече не му е необходим, желая да го купя. 
Също така, ако някой го има в електронен вид - сканиран, ще сме изключително благодарни N- на брой родители - ще помогна и на други.
Благодаря предварително!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 133
КОТЕ, за трети клас не са имали някакъв по-специален сборник. МГ прави летен курс по АЕ за децата, които не са учили дотогава, а и в пети клас нещата до голяма степен повтарят началния курс.

voltage13, мисля, че го имаме този сборник, но със сигурност е писано вътре. Ще го потърся, ако не намерите чист.

# 43
  • Варна, България
  • Мнения: 739

voltage13, мисля, че го имаме този сборник, но със сигурност е писано вътре. Ще го потърся, ако не намерите чист.
ще съм благодарна - ще ти пиша на ЛС
  bouquet

# 44
  • Мнения: X

Да го кажем така "Тодороска не беше типа учител за моето дете"  Peace
Затова и всяко мнение си е субективно и не означава ,че е меродавно за всички!
Преместих го в Звънче при Ирена Атанасова. Детето я харесваше и групата деца ,които бяха там също!

Деска, а Тодороска преподава ли също в Звънче?

Общи условия

Активация на акаунт