Хайде, мамо, стягай багажа! - ДЕКЕМВРИйче готово е за плажа ;)

  • 22 701
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9
Здравейте в новата тема, искам да попитам мамите напреднали със захранването по колко гр трябва да ядат бебоците ние алед 3 дни ще направим 5 месеца захранваме се от около 10 дни вчеа изяде 120 гр и след това 60 мл АМ искам да попитам колко пюре трябва да изяжда за да заместим цяло хранене? и кога да въведем и следобедно хранене като плодово пюре или каша?

# 61
  • Мнения: 768
Колкото иска. Щом сега яде 180г- няма нужда повече. Кашите са за след 4 месеца, така, че......можеш.

# 62
  • Мнения: 20
Включвам се и аз, че докато се усетя, нови 5 страници сте изписали...  Crazy

# 63
  • Мнения: 9
Колкото иска. Щом сега яде 180г- няма нужда повече. Кашите са за след 4 месеца, така, че......можеш.

Понеже не разбрах съвсем и да попитам той сега изяжда 120 пюре и 60 мляко това значи ли че мога да му дам 180 пюре, разбира се ако ги изяде, не е ли множко за 5 месеца той си хапва доста наистина но знам ли?

# 64
  • София
  • Мнения: 2 995

Асос  Hug а като отвориш една такава опаковка после в хладилника, колко дни можеш да я държиш?
Аз правя пюренце, отделям си едната част и си я затварям в бурканче за следващия ден и го съхранявам в хладилника, а другата част смесвам с АМ и давам Heart Eyes
И да попитам, захранвате ли и с броколи?


По указания дават до 48 часа, макар че според мен може и повече, стига да няма въздух вътре. Тоест  - от една опаковка давам днес, утре и вдругиден. Много е удобно и икономично за първоначалното въвеждане Simple Smile

Дотук и дадох сладък картоф, пъщърнак, предстои морков, а следващото ще е комбинирано: "сладък картоф, морков и броколи". Много чистичко ги яде, почти не ползвам кърпички и запек няма. Въобще доволна съм!

Кво да кажем, тук масово се счита, че българските педиатри са старомодни и задръстени и едва ли не ние знаем повече от тях, което за мен е супер тъпо и невярно. Няма нормален лекар, който иска да е добър специалист и да не се интересува от новостите.
Е как! Българската школа - най-добрата школа  Peace А някой чувал ли е, всъщност, че е била експериментаторска, за да могат жените работнички по-рано да се върнат на работа  Laughing

# 65
  • Мнения: 768
Дали е НАЙ- нито аз, нито ти можем да абсолютизираме. Да се отрича, че имаме страхотни лекари- ми е смешно. Некадърни- също, като навсякъде.

# 66
  • Мнения: 768
Колкото иска. Щом сега яде 180г- няма нужда повече. Кашите са за след 4 месеца, така, че......можеш.

Понеже не разбрах съвсем и да попитам той сега изяжда 120 пюре и 60 мляко това значи ли че мога да му дам 180 пюре, разбира се ако ги изяде, не е ли множко за 5 месеца той си хапва доста наистина но знам ли?

Не е много  Peace

# 67
  • Мнения: 9
Добре , мерси Simple Smile

# 68
  • Мнения: 277
andji_13  кое всъщност те притеснява?  newsm78  вие и сега си изяждате 180 само че смесено-пюре и АМ ,давай си съвсем спокойно на детето да яде пюре колкото му се яде,щом спре да яде пюре не е нужно да дохранваш...и Марти в началото не можеше да изяде едно бурканче от 190гр, първите няколко дни и седмица от захранването ядеше около 100гр пюре и преди около 2 седмици започна да си изяжда 190гр пюре,давам си му да яде толкова колкото той иска....жълтък давам от 1 седмица по 1/4 през ден в зеленчуковото пюре,не съм забелязала за сега да има някаква реакция .... плодово пюре давам,не за заместител на следобедното хранене а м/у храненията,веднъж му дадох и бананова каша (много му хареса) и реших 1-2 пъти в седмицата вместо плодово пюре да му давам каша  Simple Smile ...... месно пюре педи ми каза да започна да давам седмица преди да навърши 6месеца Simple Smile .....за днес менюто ни е домашно пюре от тиква с картоф  Simple Smile   за следобед- пюре от сини сливи  Simple Smile   вие на какво сте днес  Laughing

# 69
  • Мнения: 9
Притеснява ме това че си мисля че пюрето е по тежка храна от млякото и да не му се разшири стомахчето. Той до сега повече от 120 не иска но си иска и мляко след това. Днес ще видя колко ще изяде от пюрето и дали ще му дам мляко, но щом казвате че 180 не е много тогава е екстра защото той си има голям апетит все е гладен милия Simple Smile днес ние сме на картоф с морков и малко тиква Simple Smile

# 70
  • Мнения: 768
Дали ще изяде 180г мляко, или пюре- разликата в обема не е голяма. Пюрето е по-гъсто, разбира се, може по-бързо да го засища, за това- колкото иска.

# 71
  • Мнения: 141
Дали ще изяде 180г мляко, или пюре- разликата в обема не е голяма. Пюрето е по-гъсто, разбира се, може по-бързо да го засища, за това- колкото иска.
Ние от 15 дни сме захранени,но пустите пюрета въобще не ги иска,стиска уста и плюе давам лъжичка две и до там после мляко пие едва едва 120мл кога ще прояде не знам  newsm78

# 72
  • Мнения: 768
Постепенно ще стане. Пробвай различни вкусове, все някое ще хареса.

# 73
  • Мнения: 141
Постепенно ще стане. Пробвай различни вкусове, все някое ще хареса.
Разнообразявам дано нещо и хареса!  Simple Smile

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 7
Здравейте ние след две седмици ще станем на 6 месеца и ще започнем да се захранваме. За сега сме само на кърма. И аз смятам да и сваря морков, картоф, броколи и да си избира какво да яде - сама Simple Smile
В четвъртък бяхме на консултация тежи 7,200кг и 66,5см висока, биха ни и последната двойка ваксини.
Не знам дали се дължи на ваксината но е видимо спокойна и даже спи по час час и половина което до сега не се е случвало. Зъби още нямаме но доста ни мъчат, постоянно се плюнчи и ръката и е все в устата. На плаж ще я водя от другата седмица от 8 до 10:30ч. и следобеда след 17ч. Ние играчки не признаваме също иска найлонова торбичка да и шумоли.
Ние в количката седим рядко в повечето случай я нося и бутам количката и сега съм пред дилема има ли смисъл да купувам лятна количка или да пробвам с кенгуру-но тя все пак тежи - ??? Още като усети че ще я слагам в количката и започва да пищи ужас сме
И така оплаках ви се Simple Smile мерси за търпението

Общи условия

Активация на акаунт