Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 735
Eто ви как се поръчва от сайта на ХМ.В тази тема ще ви помогнат,аз си пазарувам от магазините им в БГ:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=715585.0
tuci,относно дрехите за момченце и то второ след момиче.Август месец смятам да разровя балите с дрехи от каката и което може да се ползва,а то има много ще го взема за бебето.Смятам за него да купувам предимно дънки,гащеризони,ризки,връхни дрехи и то по-гъзарски ,но чак за около годинка.Тъй като няма да имаме трето една част от дрехите на каката ще ги подаря на друго момиченце,а малка част ще запазя от емоционална гледна точка.Как да подаря първата и рокля например!? Laughing

# 76
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
И аз бих подарила непотребни дрешки на друго дете. Иначе и моята майка ми пази някои неща -плетена пелена, чорапки, роклички и разни такива. За моето дете едва ли ще стават, но е интересно да видя в какви дрехи съм обличана  Heart Eyes Като малка исках да ги обличам на куклите ми, но тя много ги криеше и пазеше от мен.  Laughing
И моето много шава, доста рита, вчера дори ме уплаши,защото цял ден не го бях усетила. Чудих се какво става. Добре,че вечерта се размърда и се успокоих. Днес също не е много активно, явно събота и неделя знае,че мама си почива  Grinning

# 77
  • Мнения: 1 831
хихихи и моята ми пази доста дрешки -роклички най-вече,ама няма да ми влязат в употреба  Laughing Някои пелени ще ползвам за завиване живот и здраве...
Моя малък мъж днеска го е хванал неделния мързел  Laughing не шава много ,много

# 78
  • Мнения: 63
Здравейте мами и честит празник на малчуганите  bouquet
Голям зор докато намеря темата уш си я бях запаметила а ми дава грешка и не ме пуска като ида на старата тема и кликна на линка към новата пак не става едвам ви намерих newsm78
Мойта маймунка вече доста рита особено днес и вечер като си легна и я позатисна и тя така се разбунтува че не смея да спя на една страна защото предполагам че като заспя си лягам и на корема.
Аз нямам никакви дрешки но тук старите дрехи на децата си ги продават по едни пазари по 20 или 50 цента бройката или по 1-2 евро, аз доста неща си накупих от там предимно връхни като жилетчета блузки дънки и все маркови и супер запазени.Вчера ходих до Бенетон и имаше толкова сладурски неща но няма да дам 30 евро за една жилетка или блузка дето ще и умалее за един месец.
Накой от вас ползвал ли е стерилизатор за микровълнова и как се ползва и кой е по добър електрическия ли newsm78 по мое време си ги изварявахме в тенджера с вода а сега има по-модерни и удобни глезотиики Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 230
petynapetyna и аз вчера имах същия проблем с темата. Иначе аз с Рая си изварявах шишетата. Не съм ползвала стерилизатор. Бях си направила такъв режим на цедене, че след това изварявах няколко шишета за няколко хранения напред. Като стана на около 6 месеца вече спрях да изварявам за всяко хранене, а по веднъж на ден.
За дрешките и аз съм решила което мога да взема. Друга част ще запазя. ММ предложи да ги оставим, когато сестра му реши да има второ и ако е момиче да ги ползват и те. Или пък моята сестра. Но това въобще не се знае кога ще е, а да ми се трупат така - то няма място да ми стигне. Иначе около нас дечицата са все възраст на Рая и няма и на кого толкова да ги раздавам. Но идеята за домовете е добра, стига да искат използвани дрехи, че по едно време искаха да са с етикети и чисто нови.
Моя момък също доста шава. Рая ми беше по мързелива, но това като почне, няма спирка Joy. И заема егати позите Joy

# 80
  • Мнения: 1 235

И моето много шава, доста рита, вчера дори ме уплаши,защото цял ден не го бях усетила. Чудих се какво става. Добре,че вечерта се размърда и се успокоих. Днес също не е много активно, явно събота и неделя знае,че мама си почива  Grinning


Все едно чета за себе си! Моето не спира да рита по принцип, но вчера и днес хич го няма. Даже се притесних по едно време, но се размърда.  Laughing

# 81
  • Мнения: 281

И моето много шава, доста рита, вчера дори ме уплаши,защото цял ден не го бях усетила. Чудих се какво става. Добре,че вечерта се размърда и се успокоих. Днес също не е много активно, явно събота и неделя знае,че мама си почива  Grinning


Все едно чета за себе си! Моето не спира да рита по принцип, но вчера и днес хич го няма. Даже се притесних по едно време, но се размърда.  Laughing


 Хихи  Joy и при нас е така. През седмицата не ме оставя на мира, но вчера и днес е много покойна, само от време на време когато си явно я притисна и напомня за себе си.  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 172
Моята госпожица ако един ден е активна на следващия е кротка и само ме побутва с ръчички или леко с крачета. Като си ме рита - си ме рита  Crazy За пози аз не усещам да заема освен една - все едно е на плажа  Laughing Опъва и ръцете и краката и все едно се изтяга вътре. Доста ме напъва така  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 63
tuci и аз се чудех дали да не ги изварявам на котлона в тенджера но ще я гледам сама тук няма никакви баби а спалните са на горния етаж а кухнята долу и мисля че стерилизатора ще ми е голямо удобство поне да не се притеснявам че ще забрава нещо на котлона.а си спомням че с тенджера се образува и варовик и шишетата побеляваха.а после като почне бебето да пие сокчета и шишетата се боядисваха и не искаха да се измиват  една приятелка ме научи да ги кисна в белина и после да ги изварявам поне веднъж на седмица и ставаха като нови Wink
и да ви питам купих си шишенце на авент с биберона номер 1 и гледам на бибата има една мноооого малка дупчица и не е по средата а малко в страни та се чудех дали трябва да пробивам дупка или тая е достатъчна защото едно време бибите се продаваха без дупки newsm78

# 84
  • В къщи
  • Мнения: 130
Здравейте и от нас и Честит Празник на всички малки и пораснали деца   bouquet

За стерилизатора,ДА използвах с каката,беше един от най-обикновенните,марката май е Принцес или нещо такова   newsm78 ,абе 15лв струваше (и сега цената си е такава) и върши чудна работа.Слага се водичка на дъното и се включва (до колкото си спомням) за 3 мин в МФ.Сега пак него ще ползвам.Слагах шишетата и бибероните на НУК.Само имайте в предвид когато купувате стерилизаторите какъв е обема на вашата МФ,да не ви е малка за определен стерилизатор.

За дрешки,имам доста от каката,които са неутрални ще ги ползваме,имам и много мочешки от племенниците момчета,които също съм слагала на Анджи.Лятото ще свалим чувалите и кашоните от тавана да ги прегледаме и тогва ще купуваме каквото трябва.Столче за хранене също имаме,розово е,но нямам намерение да давам пак 150лв,а не сме го ползвали кой знай колко,шезлонга е зелен,така че става,количка имаме синя,кошарка ще се купува,понеже нашата е розова и доста захабена вече.Но смятам да си ползвам всичко което може,а не да се хвърлям на ново.Често съм давала дрешки от Анджи на близки,но са ми ги връщали и са много запазени.

Шийката и на мен не са ми я мерили (а не помня от предната бременност как се мереше),но тогава ми беше скъсена  Sad На преглед съм чак на 30-ти,тогава ще питам.

А тоновете кога почваха да ги следят,през 7-ми или 8-ми месец  newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 3 074
аз докато стигна до форума вие нова тема сте направили /има проблем с линка от сарата, дава грешка/ ...

# 86
  • София
  • Мнения: 230
petynapetyna, няма нужда да пробиваш допълнителни дупки. Отначало се започва с една дупка, а след това бибероните се сменят за различната възраст на детето.
Аз стерилизатор за момента няма да купувам, тъй като упорито този път ще натискам малкия да суче, а не като кака си. Е ако не иска тогава вече ще го мисля. Така или иначе шишета имам. Ще питам зълва ми пази ли си нейния стерилизатор и най-много да взема нейния. То на нея съм заръчала да ми подготви техните дрешки - тя има момче, родено на 22.10., така че ще са по едно и също време.

За тоновете мисля че почваха да ги мерят в 9-ия месец. Или поне така си спомням.

# 87
  • Мнения: 592
Мисля,че бибероните бяха от 0-5 номер и ние трябва да започнем от 0 но ако затруднява мъника мисля,че такъв проблем имах със каката и ползвах 1 номер,за да може по лесно да пие вода или чай...
На мен една приятелка ми препоръча стелизатора и каза,че е много доволна така или иначе аз мисля,че си трябва за мъника...
Това е той...
Естествено всеки си има мненйе за стелизаторите!
На мен Шиката на матката ми я измериха със вагинелен зон и каза че е 4 см коеето било добре дано..
Мисля,че на мен тоновете със каката почнаха да ми ги следят от 8 месец и тя 8 се роди така или иначе!

# 88
  • Мнения: 30
 ooooh! Малко е объркващо това с шишетата. Продават се за 0м и за 1м. Всеки месец нови шишета ли се купуват заради броя на дупките ? Няма ли такива които се ползват за по-дилго време. Аз херсах едни на Авент но има и за 0м и за 1м  Confused Нещо не разбирам.

# 89
  • София
  • Мнения: 230
ooooh! Малко е объркващо това с шишетата. Продават се за 0м и за 1м. Всеки месец нови шишета ли се купуват заради броя на дупките ? Няма ли такива които се ползват за по-дилго време. Аз херсах едни на Авент но има и за 0м и за 1м  Confused Нещо не разбирам.

На авент имам от 125мл. и от 260мл. Сменях само бибероните - те се продават отделно. Така че като си купиш примерно шише от 125мл. се продава с биберон 1 (не помня но мисля до 3-ия месец се използва този), после като дойде време да мине на биберон 2 си купуваш съответния биберон и използваш същото шише.

Общи условия

Активация на акаунт