Чакаме АВГУСТ размечтани, че тогава ще сме горди мами!

  • 22 766
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 296
tanqvo и за жалост едва ли сме само ние... С тези все по-чести преждевременни раждания не знам...и все проблеми. На тази си бременност не мога да се нарадвам  Sad И въпреки това знам, че ще сме с хубав финал  Hug
newsm10

# 76
  • Мнения: 1 423
Благодаря ви за коментарите относно кг на бебето.
Никакви преждевременни раждания, ще дочакаме август, не остана.
Аз съм на морето, но нямам желание за плаж, да ви кажа.Вчера видях доста народ плажува, а на капаните едвам си намерихме място.А дъщеря ми беше в София на концерт, обади се, вика голям студ!

# 77
  • Мнения: 2 653
Миналата година на морето видях една луда бременна с голям корем да влиза във водата при не съвсем спокойно море и да се пече по плажа около обедните часове! Аз също съм била на плаж в 9ти месец, но съвсем малко на слънце- на сянка и във водата до колене, колкото да се наплискам. Тогава исках нормално раждане и не ми се рискуваше влизане във водата. Тази година май ще отидат без мен, само дъщеря ми да свърши проекта Успех. Ако са ми минали изпитите и всичко е наред с бебетата, може и аз да говоря с лекарката да се разходя. Пътят вече не е непосилно дълъг и разбит, и при евентуални контракции можем да се върнем светкавично. Но аз със сигурност ще чета книжки под дървото на сянка  Grinning

Аз както давах зор да направим стаята, сега всичко е готово там, а аз нещо забавих темпо. Имам да уча за изпити и зарязах всички приготовления за по-късно. Поне така ще ми мине времето по-бързо. Хем ми се иска да завърша сега юли, хем ми се иска да си подготвя хубаво дипломната и да не пъхтя като локомотив на защитата. Още повече темата ми ще я продължавам после и при дипломната за магистратурата(живот и здраве догодина!) и не ми се иска да претупвам тази "първа част".

# 78
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте Simple Smile

Честито на всички мами за хубавите прегледи  Hug

Шават ли много бебоците Simple Smile Моята бебка така ми изкривява корема, придобива странни форми, много е сладко Simple Smile Всичко вече е толкова реално като я гледам как се движи вътре. А душичката ми как хълца, милата чак ми става жал за нея Simple Smile

 И аз днес минах един преглед в София за мое успокоение, че докато се приберем във Варна щеше много да ме гложди как е бебка. Всичко е наред, 1,5 кг е. Шаваше си, плезеше се даже  Heart Eyes все още си е с главата на долу ( и дано така си остане) кръвотока си е наред, водите нормални, и втори лекар вече ми казва, че ще е дългокрака мома  Mr. Green Правиха ми и запис на тоновете, всичко е ОК и контракциите ми не са сериозни и опасни, явно са от подготвителните.
Ние няма да ходим специално на море, както правим всяка година. Така и така сега живеем във Варна, все ще посетим плажа, а и вечер сме предимно по алеята така че ще усетя и аз от лятото Simple Smile  Но пък ходихме до Старосел за три дена, сега ще ходим Велинград пак за три дена и май това ще са ни почивките за това лято Simple Smile Ходеше ми се на Влас, да си лежа на шезлонга по цял ден, но прекалено ще ми дойде пътуването а и някак си искам да си стоя вече в града в който ще раждам Simple Smile По спокойна ще се чувствам.

# 79
  • Мнения: 259
Измислихте ли имената на бебоците? Аз съм в спор с мъжа ми. Имах име за момиче, а сега за момче нямам и идея. Не искаме да кръщаваме на баби и дядовци и е много сложно Sad

# 80
  • София
  • Мнения: 1 740
Избрахме за нашия малък мъж, но ми беше трудно признавам. За момиче имах име от раз и въобще момичешките има много които ми харесват и отговарят на изискванията ми да са звучни и да не могат да се съкращават ужасно Simple Smile. Но упорствах и четох и четох имена и именници и накрая изведнъж се получи да ме завладее едно име. Бях се отчаяла малко защото уж бях чела всички БГ имена и нищо не ми хващаше окото и ухото ама явно на няколко прочита вече Simple Smile Мъжо също го хареса и така.....ние на никого не кръщаваме и аз бях категорична за това.....макар майка ми малко да примрънка, че тя е една старомодна, а и детето ще се ражда точно около РД на баща ми и явно се надяваше, но аз я предупредих да не се т.к. не съм казала името, че искам да е поне това изненада Simple Smile
Та предлагам да почваш да четеш именници....ако не книжки то по интернет колкото искаш. Досадно е, аз даже на глас, че да ги чуваш как звучат. Комбинирах и с презиме и фамилия как звучат, за да съм сигурна. Както казват ...това е първия ни подарък към детето Simple Smile

# 81
  • Мнения: 143
И ние си измислихме име.Аз за момче имах любимо,но пък ММ се казва така,съдба. Grinning
За момиче признавам нямах.Решихме ,че няма да е на бабите или дядовците и в крайна сметка след няколко предложения М избра едно и на мен ми хареса и така. Simple Smile
Това с имената си е сложна работа.Толкова именници изчетохме за вдъхновение,но се водихме от това да има хубаво библейско значение.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 901
За имената тук с недомлъвки ли ще говорите?  baby_neutral

# 83
  • София
  • Мнения: 1 740
За имената тук с недомлъвки ли ще говорите?  baby_neutral

В смисъл, че не си ги споделяме ли Simple Smile Еми тъпо ми е след като с ММ решихме да не казваме на никой да го споделя във форума Simple Smile Малко лично пространство да ни оставя все пак Simple Smile

# 84
  • Мнения: 190
О, аз за морето е заради идеята и заради детето. За всички, които смятат да го посетят да знаете, че корема не трябва да се излага на пряка слънчева светлина не е добре за бебето независимо с колко висок фактор се мажете или с цял бански или с шал или нещо завит. И да както казаха другите момичета много на сянка само за идеята, заради парите и най-вече заради голямото дете.

ООО, името ми е голяма драма този път, още не сме готови незнам. Взех да вадя днес дрешките от баткото ма те са си като нови. Ходих да гледам и комплекти за изписване има на Бебето много сладки.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Честито на всички хубави прегледи! Само такива да има и то до август!  Hug
За имената аз бях подготвена, защото бях убедена, че е момче. Даже на ММ като му казвах, че съм бременна директно му заявих, че август ще си има син  Laughing Laughing Laughing
За момиче си имахме фаворит и двамата-Елица, но бебето пък няма да е момиче.
За момче от малкото имена, които ми харесват (общо 5) си харесах едно и оставих мъжо да свикне, че това ще е името. Добре, че и той го хареса, че няма разногласия, защото да си призная(само на вас  Laughing) не бях склонна да направя компромис Simple Smile Другото, на което държах е да е нещо традиционно, а и за мен бебето си дойде с името-заченато е и разбрахме за него на едни от най-светлите празници, а и аз също гледах трите имена както и с нашите да се връзва. Не ми допада идеята ние да сме с традиционни имена, а той с някакво изкривено, а и за момчетата трябва да се мисли, че след време ще става бащино име.
Като сме подхванали темата за име да питам друго  Simple Smile Някой мисли ли да записва презимето на бебето същото като на бащата, а не с наставка '-ов'. Нали това били последните тенденции.

# 86
  • Мнения: 143
След като споделих с майка ми и баща ми някой от замислените имена и те въобще не ги харесаха и ние решихме след като избрахме окончателното да не казваме на никого.  Peace

# 87
  • Мнения: 259

Като сме подхванали темата за име да питам друго  Simple Smile Някой мисли ли да записва презимето на бебето същото като на бащата, а не с наставка '-ов'. Нали това били последните тенденции.

Аз бих искала с бащиното име да е, но мъжа ми (Коста) не иска... иска да е Костов  #Crazy Адски се дразня

# 88
  • София
  • Мнения: 1 740
Ние ще запазваме името на бащата, но не защото са последни тенденции просто ми харесва повече. Мъжа ми се казва Ивайло и не ми е звучно Ивайлов просто. Става някак си тежко и просто ни хареса повече да остане така.

А иначе това със споделянето и някакви нежелани мнения е другата причина да не искам да го казвам на близки и роднини, че особено като я знам свекърва ми как обича да се изказва и ако каже нещо гадно за името ще побеснея и ще ми стане много криво. Моя си е детето и с баща му решаваме.

# 89
  • Мнения: 475
Моят мъж има огромното желание да кръстим бебо на майка му.Името е хубаво,традиционно,има си празник,но до тук.Аз все още не съм сигурна,че това е името на бебчо.Има още време,предполагам че все ще стигнем до консенсус. newsm12
Аз имам въпрос към мамите които вече имат деца.Купувам дрешки 56 р-р и повечето ги дават от 0 до 3 месеца.Интересува ме наистина тези дрешки колко време ще ги носим.Дали ще е само първият месец,или малко повече,поне до към 2,5 -3 месеца? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт