Чакаме АВГУСТ размечтани, че тогава ще сме горди мами!

  • 22 723
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 102
Момичета привет!
Връщам се от ЖК. Бебка е добре-1700 гр., води , плацента, кръвоток в норма. Само на док не му хареса , че пъпната връв и минава отпред пред лицето, каза, да не се притеснявам, че налягането на кръвта е високо и не би трябвало да има проблем, единствено ще се следи, че може да е проблем за естествено раждане.  Confused Утре ще давам урина и кръв за изсл. Запис на тоновете започваме от 34г.с. всяка седмица.
Другото неприятно, което е свързано с мен, не с беб е , че най-вероятно имам херния на коремната стена. ooooh! Пак сама си поставих диагнозата, ще направя и консулт. с хирург.
Имам от 2-3 дни болки в стомаха и парене и  киселини непрекъснато. Може да се дължи и на това, че матката вече е доста високо, но може и да е от хернията.

На море живот и здраве - от 10 юни за 10дни на южното черноморие имаме резервация. Хубавото е, че и док по това време ще е там  Wink. Не ми се иска да пропускаме , защото по себе
си съм забелязала и заради детето , пропусна ли лято без море и цяла зима съм болна- бронхити и кашлици нон стоп. ooooh! Друга година и по 2 пъти, че и по 3 ходим, но с бебе новородено не ми се иска.

Хубав ден на всички!  Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 02 юни 2014, 12:26 от mama irina

# 61
  • Мнения: 190
Ами ние сина ми го водихме до Гърция на 40 дни, но не на море, а да купим лекарства за колики. Паспорт се вади много лесно, за малките деца става за 3 дни и струва 14 лв. А за море и аз за Гърция се чудя, че на нашто хем студено хем мръсно. Педиатърката винаги казва, че от Гръцкото не се хващат вируси чревните, а от нашето се хващат щото е пълно с мръсотии. А мъжа ми и детето сами няма да тръгнат на море, просто сме свикнали да сме си заедно и не искат. А как да лиша малкия от море ?

# 62
  • Мнения: 367
Мама Ирина, браво за хубавите резултати.Много сте пораснали пу-пу Simple Smile
 И аз бях на преглед.Всичко е наред.Малката е 1260 гр. Водите според лекаря са си нормални,за това ме вика след месец, като каза да си ходя на консултации.Кръвотокът също е ок. Но продължавам с лекарствата.Толкова болезнено я усещам,защото пак е седалищно и дупето и е много надолу, а краката са и вдигнати на горе към пъпа.Като му казах,че ми се струва,че направо ще излезе ми измери шийката-3,8 см.Каза,че е ок.
   ТСХ ми е 1,36 ( което май е супер ), а хемоглобинът от 102 ми е станал на 123, което направо ме учуди.Чудя се сега дали да си продължавам с дозата от 50 л-тироксин или да звъня на ендокринолога.Всеки месец ми пада и не знам дали не ми е много. А от друга страна не се знае ,ако мина на 25 дали няма пак да се покачи

# 63
  • Мнения: 1 423
Здравейте,
момичета за моите седмици нормално ли е бебето да е 1300гр.?
Днес бях на ЖК, док. ми каза твърде голямо е!
Утре съм на ФМ.

# 64
  • Мнения: 29
Tasty0703, и аз съм пред същата дилема. Толкова ми се иска да идем до Гърция, че живи и здрави да сме, вероятно в края на септември ще отидем. Мъжа ми сякаш повече го е страх от мен. Мен нещо почва да ме обзема страх от раждането, дали всичко ще е наред, дали ще се възстановя бързо... Вече мисля да почвам малко по малко с прането, че като гледам колко дрехи, одеала, пелени, чаршафи, количка, шезлонг, стол за кола.....

# 65
  • Мнения: 92
МираБург С първта си бременност родих в 28-ма седмица +2 дни. Като ме приеха в болницата малката беше 1100 гр. и лекарите казаха, че си отговаря на седмиците и толкова се и роди. Сега на прегледа в петък ми казаха, че сега е около 1300 гр. бях в 28+6. Така че не се притеснявай, аз мисля, че е с нормални размери. Защо те плаши така? Още повече, че не винаги на ехографа може да се изчисли точно. Не се тревожи напразно  Hug

За морето и ние ще пропуснем при всички случаи тази година. Моя мъж каза - не ми трябва море, чакам най-хубавото сега  Heart Eyes
Догодина живот и здраве с малката на море тъкмо ще е на около година  Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте,
момичета за моите седмици нормално ли е бебето да е 1300гр.?
Днес бях на ЖК, док. ми каза твърде голямо е!
Утре съм на ФМ.

http://www.baby2see.com/medical/charts.html - до 1600 г е горната граница за тази седмица. Не ти е голямо бебето. Долната му е 1145 г, а средно трябва да е 1379 г. Не знам дали в таблицата става въпрос за навършена седмица или по време на съответната седмица, но ако видиш предходната - също ще видиш, че няма нужда от безпокойство.

# 67
  • Мнения: 367
Мира, ние с теб сме заедно, а моята днес я премериха 1260 и казаха,че си е точно по термин.На мен даже ми се вижда малко като гледам другите бебоци колко растат. Но наистина все пак човешка ръка ги мери, така, че не знам до колко е точно. Според мен нямаш никакви поводи за притеснение  Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 2 901
Ами ние сина ми го водихме до Гърция на 40 дни, но не на море, а да купим лекарства за колики. Паспорт се вади много лесно, за малките деца става за 3 дни и струва 14 лв. А за море и аз за Гърция се чудя, че на нашто хем студено хем мръсно. Педиатърката винаги казва, че от Гръцкото не се хващат вируси чревните, а от нашето се хващат щото е пълно с мръсотии. А мъжа ми и детето сами няма да тръгнат на море, просто сме свикнали да сме си заедно и не искат. А как да лиша малкия от море ?

Аз мисля, че тук и по принцип ги хващаме не от самото море, а от заведенията, където хигиената в този сезон е занижена. Ние от няколко лета не се храним въобще по заведения (искам да кажа, че отсядаме при нашите за поне по месец и се храним вкъщи), ама и за почерпка не излизаме да вечеряме навън, и ентеро вируси не сме хващали.

# 69
  • Мнения: 296
mama irina , maria90    smile3501 за хубавите резултати .
  Violina_23  с теб сме с една съдба - и аз родих първото си детенце 28г. с + 2 дни - 1300 гр.
MiraBurg доки като ми каза кг на бебчетата каза- нали знаеш , че няма кантар - това е само ориентировъчно .  Hug
 Аз смятам прането живот и здраве да го оставя за след месец, че сега ми се вижда още рано  newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 1 740
Ние също ще пропуснем морето макар че аз съм от там, но пък нашите също ги е шубе, а и аз не обичам да пътувам с кола и ми тежи пътя от София. Ще ги чакам те да дойдат като се роди бебе, но мисля чак за погачата живот и здраве. Пък то с малко бебе аз не се навивам да тръгвам никъде, нали ми е първо не мога да правя такива амбициозни планове Simple Smile

# 71
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
Горе обсъждате тонове и мерене на таз,да кажа.

На мен двама лекари ми казаха,че тоновете са от 34 г.с.
Даже може и по-късно, ако няма проблем.

Таз не са ми мерили, според мен редовната реплика "оо тесен таз, секцио" е за удобство на лекарите. Моят лекар каза, че всичко изглежда ок и по принцип той не вижда смисъл в меренето, но ако искам, ще ми го измери. Предполагам чак 9тия месец може да се каже дали главичката е твърде голяма за таза, но в 90%  от случаите не би следвало, природата си знае.

Ние днес бяхме на ФМ, всичко е наред, 1400 кг, пулс 130, има много гънки по мозъка и огромни стъпала  Laughing

# 72
  • Мнения: 92
tanqvo и за жалост едва ли сме само ние... С тези все по-чести преждевременни раждания не знам...и все проблеми. На тази си бременност не мога да се нарадвам  Sad И въпреки това знам, че ще сме с хубав финал  Hug
За прането и гладенето и аз мисля да изкарам този месец и тогава, майка ми и свекървата ще дойдат да перат и гладят унас, че аз имам  подходяща програма, но като съм на легло няма аз да мога и така. Предстоят все хубави подготовки де  Simple Smile
За морето да вметна, че въпреки, че ходим на едно и също място от много години и се храним в горе-долу едни и същи заведения, преди 4 години се прибрах спешно със салмонела  Sick (на южното черноморие). Там в спешното ми казаха, че съм слънчасала, представяте ли си, ужас. Прибрахме се бързо в Габрово и ме приеха та 5 дни бях изолирана в инфекциозно...Само като се сетя и настръхвам.
Много е опасно и няма гаранция къде и какво ще пипне човек, а за децата не знам, как да ги опазим.

# 73
  • Мнения: 2 965
Мама Ирина, Мария, Пипи браво за прегледите!  Hug Hug Hug

Мира, и според е ок за седмицата, а и не са съвсем точни измерванията!  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 475
Здравейте мами!Да се похваля и аз.
Днес бяхме на преглед и всичко е ОК.Моят юнак е вече малко над 1 кг и много се радвам  newsm44. Вървим със 1 седмица напред. Доктора ми изписа магнерот 3х1,но нямам болезнени контракции нито пък са чести.Със дупето сме на горе -от последния преглед си седи така. Следващия преглед ще е чак началото на другия месец.
Ние тази година ще пропуснем морето smile3518 ,че много ни се насъбра тази година.А имаме още толкова неща да свършим до появата на малчо.

Общи условия

Активация на акаунт