Чакаме АВГУСТ размечтани, че тогава ще сме горди мами!

  • 22 713
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 259
Аз съм в колебание за козметиката. Имам крем за подсичане на Бочко и Судокрем, но за шампоани, пяна и кремове за крусти не съм решила

# 46
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз взех шампоан на Weleda, страхотна козметика, препоръчвам ги с две ръце. Peace
Крем против подписаче взех на Судокрем, но съм ползвала и Бочки, доволна съм и от него.
Олио взех на Hipp - такова, както и шампоан на марката, искат в болницата, в която ще раждам, та реших да взема и за вкъщи.
Отделно имам доста подаръци от лекциите на "9 месеца" и разни други места - два шампоана на Mixa, както и крем за подсичане, най-различни мостри на Судокрем, Клоран, Биодерма.

Крем и гребенче за крусти не вземайте предварително, може и да нямат такива бебетата ви, моите двете нямаха. Peace

# 47
  • Мнения: 2 697
Привет, момичета! Да се разпиша и аз в новата тема - да ни е честита и да я напълним само с хубави вести Wink Ели, благодарности за оформлението! Hug
И честит празник на всички малчовци Heart Eyes  party006 Ние с малкия сладур ходихме на едно детско празненство в близкия ни парк - изкарахме си добре въпреки смотаното време Wink Имах желание да го заведа на Детския панаир пред Народния театър и аз, но в това време не ми се рискуваше да ни застигне някой порой, а и малкият е още твърде неразбиращ за повечето интересни занимания там. Догодина Wink

При мен какво ново - ходихме в пълен състав на феталната ми морфология на 28.05. Всичко е отлично - бебе в норма, около 1240 г (баткото беше по-едър в тези седмици, но ехографът не е кантар все пак, пък и може просто това бебе да е по-дребно, не знам), седалищно предлежание (но при мен няма значение, ако ще и да остане в това положение, нали ще съм секцио така или иначе), води в норма, шийка предостатъчно дълга Wink Хубавото беше, че малкият си показа и личицето най-после и го видяхме доста добре - прилича много на батко си и е също толкова красив Heart Eyes Изобщо с таткото останахме доволни от прегледа и започваме обратното броене до раждането Wink

Щях да коментирам за козметиката - моите впечатления са, че в последно време особено педиатрите масово "препоръчват" (нарочно го слагам в кавички, защото в много случаи фармацевтичните компании им плащат, за да рекламират козметика) марки като А-дерма, Мустела и пр. все нелоши продукти, но и доста скъпи за нашия стандарт. Аз реших с баткото да кривна от тази пътека и заложих на козметика от среден клас - Нивеа и Хип, някои продукти на Бочко. Ами нямам никакви проблеми с нея, на бебо му понася, използвали сме А-дерма и Мустела в редките случаи на леки обриви, но не бих казала, че му помогнаха особено. Еднократно сме ползвали и Судокрем за едно петно на ръчичката около 8-ия месец, по препоръка на дерматолог и това е било всичко. Сега с бебе2 отново мисля да заложа на Нивеа и Хип, а ако се налага - едва тогава ще прибегна до медицинска/специализирана козметика Peace

За крустите по главичката - моето бебе имаше и най-добре му повлия преварен зехтин вечер вечер преди банята Wink Другият вариант е бебешкото олио, пак същата процедура - намазване с олиото, разресване, престояване така известно време и баня Wink

Това е засега от мен, пуполинки - ще си отдъхна малко след трамбоването днес. Между другото, не знам дали е от хладното и дъждовно време, но се чувствам иначе физически чудесно, нищо не ми тежи, не е като в жегата. Е, малко е депресивно иначе, но няма пълно щастие Mr. Green

# 48
  • Мнения: 438
Големи разходки днес. Доста се поизморих, но детенце остана много доволен и дори на мен ми беше забавно. Все пак веднъж е първи юни и се прежалих, утре ще почивам. Запланувала съм си за утре цял денпред ТВ и в леглото Wink
От няколко дена не ходя на работа и бебчо спря да рита така ожесточено. Явно и той се поуспокои и сега почива. Само от време на време ме побутва, колкото да подсети за себе си.

# 49
  • Мнения: 609
Благодаря за новата темичка!   bouquet

# 50
  • Мнения: 114
Благодаря за новата тема  Hug

мале какви сте писателки докато ви изчета и направо  Crazy

Пак мрачно и студено време докога  newsm78...остава ми още 1 месец на работа и излизам в болнични......започвам обратното броене  Twisted Evil

Лек ден момичета!

# 51
  • Мнения: 92
Запис в новата темичка и от мен  Simple Smile
Благодарим Ели   bouquet
Нека я напълним само с хубави новини  Hug
При нас нищо ново, бях в петък на лекар, бебка е добре, расте си и си отговаря на седмиците.
Водите са добре, плацентата, тоновете... Само шийката е на косъм, много пазене още, каза ми лекарката, че ако изкарам до 34-та седмица ще е спокойна и няма да има проблем. Та сега започвам да си отмятам дните и седмиците до тогава и ще се  Praynig да изкарам и повече...
Иначе се чувствам добре. Трябва да понакупуваме някои неща, а креватче мисля да поръчам по към края на месеца, дори и да родя по-рано има къде да спи бебка (и все пак дано не се налага).

Хубав и слънчев ден от мен  Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 47
Аз да се оплача, че от 1 седмица така ме боли срамната кост и става по-лошо - до сега беше само като вървя, а сега ме боли и вечер като се завъртам. Sad четох, че уж е нормално, но е доста болезнено. Има ли някакъв лек?

# 53
  • Мнения: 186
Аз да се оплача, че от 1 седмица така ме боли срамната кост и става по-лошо - до сега беше само като вървя, а сега ме боли и вечер като се завъртам. Sad четох, че уж е нормално, но е доста болезнено. Има ли някакъв лек?

И аз съм така, ама поне от месец, снощи пак не спах, точно от тая болка. Лек няма доколкото знам, от разширяването на таза е, поне така четох.Довечера съм на преглед и ще се консултирам с моята докторка.

# 54
  • Мнения: 190
Аз пак да питам! Ще ходите ли на море и кога? Чудехме се да ходим сега, но в това студено време не си е работа. По късно не знам с големия корем ще ме е шубе, да съм към края на 8-ми месец, а с бебе хич не ми се ходи и то по малко от 2 м.

# 55
  • Мнения: 114
Ние тази година ще пропуснем почивката.....аз съм зиморничава и обичам да ми е топло т.е трябва да е към средата на август...ама нали тогава и бебка чакаме......така че догодина  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 35
Ние обмисляме средата на този месец да минем през Гърция за няколко дни, на нашето море ще е студено пък и честно казано в тази мръсотия бременна не ми се ходи..

# 57
  • Мнения: 186
Ние сега няма да ходим на морецялото семейство , евентуално септември ще имаме път към Гърция, но не знам дали ще ми се пътува с малко бебе, а и паспорт ще трябва да му вадим,така че изобщо може и да не видя морето тази година.Иначе мъжа ми ще го пратя няколко пъти за по   2-3 дни до Бургас, той е оттам и го разбирам колко много му липсва морето.

# 58
  • Мнения: 438
И аз мисля тази год. Да пропусна морето (и без това не обичам много да ходя). Ще изпратя Мм с детето да отидат на гости на приятели във Варна, че да може малкия да смени малко климата и това ще им е. Като цяло нашето сем-во не обича жегата и морето, дори и малкия не ходи с охота на плаж. Ние сме по планинските почивки и ще видим, ако есента е топла може да отидем с бебо.

# 59
  • Мнения: 114
И аз мисля тази год. Да пропусна морето (и без това не обичам много да ходя). Ще изпратя Мм с детето да отидат на гости на приятели във Варна, че да може малкия да смени малко климата и това ще им е. Като цяло нашето сем-во не обича жегата и морето, дори и малкия не ходи с охота на плаж. Ние сме по планинските почивки и ще видим, ако есента е топла може да отидем с бебо.


И ние сме същата работа предпочитаме планината......може да се измисли нещо за средата на септември  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт