Чакаме АВГУСТ размечтани, че тогава ще сме горди мами!

  • 22 734
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 073
mama irina
Сигурна бях, че пак си отпрашила на някъде и за това не пишеш Simple Smile Приятно изкарване на морето Simple Smile

# 676
# 677
  • Мнения: 143
Мами тези стягащи колани само при секцио ли могат да се ползват или и при нормално раждане?
До сега не съм чела нищо по въпроса и ми стана интересно.   Peace
Имам две приятелки които са раждали едната секцио другата естествено,но до колкото ми е известно не са ползвали такива.

# 678
  • София
  • Мнения: 2 901
Е цената даже малко е скочила на фона на всичко останало, а и другите колани са по 70-80лв. Поръчвам тогава смело. Само ме притеснява, че пише, че е универсален размер. Дали има възможност за регулиране. Нали трябва все пак да стяга, а и да не е да не ми стане или да е голям. Има ли такава опасност?

Да, може да се регулира - освен, че местата за залепване на велкро-то дават вариация от поне 10 см, самият колан си е и достатъчно еластичен, в същото време и стегнат (не е нещо трикотажно дето се разпъва докрай).

Също, да ви кажа и предимствата пред колана тип "гащи" - супер лесно се слага - опасваш си го като пояс от носия, а иначе гащите ги обуваш, някога докато ти минат през бедрата е зор, отделно да се напъваш всеки път след тоалетна не е много удачно. Това закопчаване долу с копченца тип кукички... мерси! Врязва се и частта дето минава покрай триъгълника между бедрата. Абе, мъка. Иначе се регулира и отстрани пак с такива копченца, върши работа, облекчава, но мноооого сложно бе.

# 679
  • Varna
  • Мнения: 201
За коланите си взех от левчето за 6лв,същия само че син.
Нещо странно става с пъпа ми ,май ще изпъкне  Laughing
Стриете станаха бледо розови от тъмно червени...
За киселините забравих да питам ,всеки ден са  newsm78
И последно да питам тия упойки за ест раждане безплатни ли са,какви са,идея си нямам..    Thinking
Цялата кожа ме сърби и си пипам корема не мога да издържа  Joy

# 680
  • Мнения: 397
Coming 2 life,да ти е много здраво детето и да има страхотно детство! Simple Smile
И аз се шашнах и днес напазарихме дота неща още  Laughing Няма на кой да разчитам във Варна ,а мъжа гледа новата пералня като индианец...Та накрая и прах за пране на НУК взех,че не ми миришеше почти на нищо- дано не съм сгрешила. Че от 2-3 дни кръста започна да ме боли на моменти ... Confused
Ходихме в Хиполенд и и се спуках да се смея- някоя мама беше родила и таткото донапазаруваше останалите неща. При което трябваше да купи помпа за кърма!!! Дойде продавач-консултант от мъжки пол и се започна шоуто  Laughing Двама мъже да се разправят за помпи за кърма и консултанта така горещо препоръчваше едната,че ще кажеш,че той я е ползвал  Laughing А обясненията звучаха по следния начин " Ама таз помпа тука има едно такова тука , което прилепва където трябва по-добре и  е много по удобно...." Laughing Laughing Laughing. Моя татко пък реши,че всички шишета били еднакви  newsm78  #Crazy  Laughing То си е цяло шоу да пазариш с мъже !!!
На нас ни остана почти само кошарата и матрака. Но искам дълбока кошара,че като вземе да се изправя да не се намираме на земята. Ако някои има идея за такава кошара- МОЛЯ да сподели Simple Smile  Peace

# 681
  • Мнения: 2 653
Martin Vali , и моят пъп е така. Мажеш ли си с нещо тялото?

# 682
  • София
  • Мнения: 2 901
На нас ни остана почти само кошарата и матрака. Но искам дълбока кошара,че като вземе да се изправя да не се намираме на земята. Ако някои има идея за такава кошара- МОЛЯ да сподели Simple Smile  Peace

Кошарите обикновено са на 2 нива - горното е по-плитко, общо взето като се сложи матрака и бебето е на педя под ръба на решетката. За майката е по-лесно, не се навежда много като го взема, а и то още не може да се преобръща така, че да падне. Ползва се до към 5-ти месец някъде. После подматрачната рамка и матракът се свалят на долното ниво, така че като се изправи хлапето един ден само да наднича от там или като порасне още, да му стига до кръстчето - но те са вече на тази възраст толкова опитни, че се премятат над парапета много умело и рядко падат на пода.

Категорично вземи на 2 нива. Ще ти е адски трудно да вземаш от долното ниво легнало дете - навеждането е като почти до средата на прасеца ти и то без да клякаш, като се премяташ над парапета на кошарата - не е удобно за майка на бебе.

# 683
  • Мнения: 397
Благодаря за инфото!   bouquet Притеснявам се защото съседчето не беше проходило още и се премяташе през кошарата! Всички се чудиха как ставаи дори не реве - и един ден като отмених майка му да го приспивам .... Та - набираше се с ръце на пръчките, хвана дръжката на прозореца,ПРЕМЕТНА СЕ,а отдолу беше нощното шкафче.Свличаше се на шкафа и после по него - и накрая на земята! Това ако не бях го видяла с очите си- нямаше да го повярвам  Laughing А сегана кръщелника ми пък (той е с тези на лорели със скрина) ,та ползват кошарата за склад за играчки,защото от много малък  се провесваше на нея  и си спи детето в сгъваемата. Знам,че зависи и от детето ( имам приятелки със същите кошари и без никакъв проблем),но пък струва ли си да се дават 300-400 лв за кошара,която хваща прах?!

# 684
  • Варна
  • Мнения: 4 948
Coming 2 life, мноооого благодаря за разяснението! Такъв ще е   Hug
Martin Vali, много ме кефиш с покупките! Все намираш нещата на уникални цени. Ще се възползвам от предложеието ти в бебе центъра, а за колана  Peace
Espresso, ако сте ходили в хипото в Гранд мол при русия господин. Уникален е!  Laughing
За кошарата подкрепям на 100% мнението на Coming 2 life. Ние също вземахме на две нива на Чиполина, че е памук, а не тип шушляк като повечето. На долното ниво си става достатъчно дълбоко, а излизането на детето е направено да се случва много лесно. В същото време има достатъчна дълбочина, за да не се притесняваш, че ще 'прелети' отгоре.
Сега видях, че имаш предвид кошара, но дървена. Аз кошара казвам на сгъваемата, а легло на дървените. Сестра ми също го имаше проблема с набирането по решетките и бързо започна да спи без тях. Това беше една от причините да не искам дървено с пръчки.

# 685
  • Мнения: 397
eli70o0,  в Гранда бяхме  Laughing Peace Сега си представи двама такива уникални на едно място  Mr. Green . Таткото просто беше ушашавен и не много адекватен,та чак ми дожаля за него  Embarassed  За каква кошара говориш ти- сгъваема ли? Simple Smile

# 686
  • Варна
  • Мнения: 4 948
Да. Те май са с по-голяма дълбочина от дървените, въпреки че има дървени отдолу без шкафове и може би и при тях я има тази дълбочина.
Аз затова не искам да оставям моя мъж да пазарува. Като сме ходили заедно на пазар взема участие, но за някои неща изобщо не се меси. Представям си да трябва да избира помпа за кърма. Сигурно ще прати някоя приятелка.  Laughing
П.с. ти с какъв термин си, че ти остават 45дни Simple Smile

# 687
  • Мнения: 397
Ми имам два термина  Laughing - 28.07 ( на моя рожден ден  Embarassed) и на 01.08 (тъй като цикъла ми не на 28 дни) Би било най-големия ми подарък,който бих могла да получа за РД,но....едва ли. Пък и вече получих един - на първата ми братовчедка детето се роди на 28.07 и то ... Laughing Та си имам племенник на тази дата,едва ли ще имам късмет втори път  Praynig Пък и с тези контракции и непрестанно ходене по задачки и пренасяния- по-вероятно е  в началото на юли и да настане световна война в къщи - три своенравни зодии под един покрив- рак,лъв и дева  Mr. Green Какт и да е- да са здрави всичките ни бебоци,пък когато решат да се появат!  Praynig

# 688
  • Варна
  • Мнения: 4 948
Е, може и да те изненада. Нищо не се знае. И аз се глася за лъвче(да го видим как ще вирее с везни и скорпион), но моя дундьо може и раче да иска да е. Да дочакат поне 36-37г.с., а пък после да му мислим Simple Smile
Martin Vali, забравих да ти пиша за киселини-сладолед. Даже сега по нощите хапвам един, но няма друго спасение. Изобщо не мога да разбера на какъв принцип са. Един път имам от една храна, а друг път-не  newsm78

Последна редакция: пт, 13 юни 2014, 01:23 от eli70o0

# 689
  • Мнения: 115
Момичета кръвната ви захар около какви стойности е? На мен до сега винаги ми беше около 3,7, а онзи ден пусках изследвания и се оказа 4,4. Почти не съм яла сладко, защо ли  се е вдигнала  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт