Използвате ли кредитна карта?

  • 32 311
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 14 494
Около 40 лв. Повечето банки предлагат първата година без такса.

За пътуване в чужбина не е задължително, зависи от това къде се ходи, за колко време и т.н. Аз съм пътувала многократно в чужбина и без кредитна карта, вярно - с неудобството да носиш кеш.

# 106
  • Мнения: 19 019
Резервации на хотел, купуване на самолетни билети, билети за влакове, автобуси...за всичко това трябва КК.
Да, голямо удобство е и това да не носиш голяма сума пари в брой.

# 107
  • Мнения: 54 497
40 лв. значи. Благодаря!
А колко ще получа като кеш бек?
Откъде трябва да пазарувам? Навсякъде ли мога да я ползвам, или има ограничения? Thinking
Извън пътуванията, къде?

# 108
  • Мнения: 14 494
Резервации на хотел, купуване на самолетни билети, билети за влакове, автобуси...за всичко това трябва КК.
Да, голямо удобство е и това да не носиш голяма сума пари в брой.

Всичко това може да се направи и с дебитна карта виза Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 38 577
Резервации на хотел, купуване на самолетни билети, билети за влакове, автобуси...за всичко това трябва КК.
Да, голямо удобство е и това да не носиш голяма сума пари в брой.

Всичко това може да се направи и с дебитна карта виза Peace

Така е. Доскоро всичко онлайн беше с КК, сега обаче може с дебитна.

Замислих се - дали мога да си променя марката на картата? Ще питам, че скоро ще я сменям.

# 110
  • Мнения: 19 019
Booking приемат ли дебитни карти за резервация?

# 111
  • Мнения: 14 494
Booking приемат ли дебитни карти за резервация?

Да, точно с визата съм правила. Моето впечатление обаче е, че зависи от самия хотел. Те си правят някаква проверка на картата.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 020
40 лв. значи. Благодаря!
А колко ще получа като кеш бек?
Откъде трябва да пазарувам? Навсякъде ли мога да я ползвам, или има ограничения? Thinking
Извън пътуванията, къде?
На моята карта таксата е 3.50 на месец, а максималния кеш-бек е 50 лева месечно. Помня единствено, че до 15-то число сумата трябва да е по сметката. Ми не ми е проблем. Кеш бек само при БГ търговци.

# 113
  • Мнения: 2 032
Как да не е възможно пътуване в чужбина без кредитна карта -  резервации на хотели, самолетни билети, плащане в ресторанти в чужбина става и с Visa електрон / дебитна карта /.  Кредитната карта има за някои банки годишна такса около 50 лв.

# 114
  • Мнения: 463
С дебитна карта е възможно доколкото съответната банка си издава дебитните карти с BIN като кредитни. Т.е. картата е дебитна, но съответното устройство я разчита като кредитна заради нейния BIN номер и работата става.
Пощенска банка доста си развалиха условията за точки и кеш бек и вече не знам дали си струва да се ползва тяхната програма, а в началото беше доста добра....

# 115
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Винаги в началото е приемливо, докато те зарибят, после остава да плащаш едни такси само.

# 116
  • Мнения: 19 019
И аз не мисля, че стават резервациите с всички дебитни, защото дебитните нямат опция само за блокиране на сума, или се тегли, или не.

Между другото, дебитните също имат такси, поне 1-2 лв месечно за поддържане на разплащателна сметка, така че пак таксата годишно може да се доближи до годишната такса за КК. Аз плащам 39 лв в момента за Мастеркард, като половината поне си я покривам с кешбека, преди я покривах цялата.  Peace

# 117
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
1,30 лева е моята такса на дебитната, за година става 15,60 лева, което е доста по-различно от 40-50 и повече лева.

# 118
  • Мнения: 2 998
Може ли мнение за КК на ДСК?

# 119
  • Мнения: 54 497
1,30 лева е моята такса на дебитната, за година става 15,60 лева, което е доста по-различно от 40-50 и повече лева.

Моята е 12 лв. Уникредит, V pay.

Общи условия

Активация на акаунт