Избор на езикова гимназия София

  • 7 282
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Момичета, а кога се включва вторият чужд език в ЕГ?
Повечето ЕГ в София са с предварително разпределение на паралелките, съобразно избора на втори ЧЕ. Само НЕГ не е така. Там как се разпределят децата и кога?

# 46
  • София
  • Мнения: 17 987
В края на 8 клас. Тези, които бъдат приети и се запишат в лайстунг, задължително като втори учат английски. Имат ли мерак и  за руски, могат да го учат като СИП. Останалите деца заявяват желание за английски или руски и съответно биват в 9 клас преразпределени по паралелки в зависимост от заявения език.

# 47
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Благодаря  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 17 987
Аз ли съм луда, защо ми излизат такива часове на постовете - 9:31, 9:33? hahaha

# 49
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Mда  Laughing, поне засега е датата е вярна. БГ Мама връща времето назад  Wink (записвам се със заявка за едни скромни 4-5 годинки).

Последна редакция: пн, 09 юни 2014, 09:55 от Айяла

# 50
  • София
  • Мнения: 752
Разбрах, натоварването е голямо, особено за деца, незапознати с езика.

Не бих се съгласила с подобен извод. Peace Дъщеря ми и още ред нейни съученици не знаеха немски в 8 клас, но чак да са се претоварили.. Rolling Eyes Та нали по тази причина  годината е езикова? Не се учат разказвателни,  имат математика, БЕЛ, немски и предмети, които децата обичат и в часовете по  които си отдъхват и се разтоварват   - физическо, рисуване, пеене, инфомационни. При добра организация детето не само си научава, а му остава и достатъчно  време за любими неща. Не сме спирали в 8 клас  допълнителните й занимания по пеене, излизаше си и  порядъчно често с приятели.  Мит е това с тормоза и зверското натоварване.. Да, има оплаквания в темата за НЕГ, но те не са от преподавания обем, а от подхода на една определена учителка. А екземпляри има във всяка ЕГ. И още нещо - недоволни винаги ще има. Едни родители ще мрънкат, че детето е в езикова , за да учи солидно езика, а не да излиза на края на 8 клас  с 2500 думи. Други пък ще се оплакват, че децата им са претоварени и ще искат намаляване на темпото. Угодия няма. Mr. Green

....
Понеже аз се оплаквах от някои неща в НЕГ, да поясня. Когато избирахме у-ще, най-много от всичко се опасявах детето да не попадне някъде, където в часовете по език ще дремят или ще правят всичко друго, но не и да учат (имах горчив опит с езикова година с друго дете) и после ще се налага да търсим частни учители, за да се научи езика на ниво. Наистина, ако не попаднеш на добър учител, часовете по език в 8 клас са загубено време. Затова, като разгледах резултати от ВО в осми клас по език, както и по редица други съображения, понатиснах детето за НЕГ, понеже то самото не знаеше кое училище да избере. От гледна точка на ученето в НЕГ - не мога да се оплача. Учат, та пушек се вдига. Flutter Обаче сега пък се оплаквам, че много учели. Ама представете си, ако не учеха, как тогава щях да рИвЪ. Mr. Green Както каза Русалката - няма угодия. Wink Подходът на нашата г-жа не пасна на моето артистично дете, но пък не мога да си кривя душата - жената се старае, макар по нейния си начин. Crazy И има деца, които си я харесват. Не винаги се получава стиковане между учител и ученик. Това няма как да се знае предварително. От гледна точка на натоварването - наистина особено в началото й беше много трудно и се беше стресирала. Но много неща наведнъж й се струпаха, а тя по принцип трудно се адаптира. После се научи по-добре да се организира. Може би не съм споменавала, че "претовареното" ми дете все пак е активна спортистка и не само, че не е прекъсвала спорта и други любими занимания, ами увеличи тренировките до ежедневни. Наистина няма време за киснене във фейса и шляене по молове или по-точно има, ама само понякога.Party С училището според мен добре се справя, но това също е относително. Ако за мен петицата е добра оценка, то за нашата г-жа това е "Мнного ниска оценка!" smile3506
Скрит текст:
казва го с натъртване на всяка дума и много строго изражение Rolling Eyes
Та нещата са доста относителни и от отделни мнения обективна картина трудно се получава.
Едно е сигурно, което и училище да изберете, ще има неща и учители, от които няма да сте доволни. Но това е положението в нашето образование. Sick

# 51
  • Мнения: 1
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за 203 ПЕГ "Св.Методий", интересува ме средата, учителите, нивото на преподаване на английски език и като цяло самото училище?

Общи условия

Активация на акаунт