Русия 1

  • 1 068 400
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 14 175
  • Мнения: 1 458
Само мога да предполагам, че се има предвид "цялото българско човечество" (по БГ Мис нещо си) + "колеги"-те.
Казах ви, че ще е забавно...

# 14 176
  • Мнения: 2 375
Тази граница която иска да постави е отвратителна. Сама да се отчисли от където иска .

# 14 177
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615

# 14 178
  • Мнения: 3 827
Вода, малко ме дострашава от тебе и писаниците ти.
 
Истината боли.... А тепърва ще я усещате и трябва да се свиква с нея ....
Това във връзка, че познавам руски учителки с имоти по нашето Черноморие. Е, вярно, московчанки, но пък и аз съм столичанка.

Те имат и виолончелист милиардер

# 14 179
  • Мнения: 1 458
...
Това във връзка, че познавам руски учителки с имоти по нашето Черноморие. Е, вярно, московчанки, но пък и аз съм столичанка.

Те имат и виолончелист милиардер

И това какво точно трябва да ми говори?

# 14 180
  • Мнения: 7 849
Не водете дускусия с трол. Не ги хранете!
На нея ѝ плащат!

# 14 181
  • Мнения: 1 458
Не водете дускусия с трол. Не ги хранете!
На нея ѝ плащат!
Казах ви, че ще е забавно...

Нека заработват, докато ни развличат, че като знам каква е ставката...

# 14 182
  • Мнения: 3 827
Тази граница която иска да постави е отвратителна. Сама да се отчисли от където иска .

Цяла Европа пътува безвизово,
само руснаците не можаха да се цивилизоват дотам, а изкопаха три и половина милиарда долара от земята,
останаха си една изостанала страна ...

# 14 183
  • Мнения: X

Мисля, че това всъщност най-много ни се зловиди.  Някак си трудно се преглъща, защото все пак саламът е по-ценен и е редно той да е критерият за гордост. Пък той не бил навсякъде.

Просто от любопитство желая да науча - наистина ли реално вярвате, че руската пенсионерка, която се бута край казаните, за да грабне изхвърлени продукти с изтекъл срок на годност и руската мед сестра, която плаче при  получаването на фиша от заплатата си - че те реално се гордеят с факта, че Русия има 200 (300-400-500 - зачеркнете излишното) "много по-големи ракети", отколкото имат САЩ (Израел, Китай, Великобритания, Франция) ? Simple Smile

# 14 184
  • Мнения: X
целият спор с 200 евро заплата за учителка би имал смисъл ако има данни , че преди Путин, примерно при Елцин същата учителка е взимала примерно 400 евро заплата и сега заради Путин положението и се е влошило.

Както стана ясно от примерите, които дадох - докато учителката взема 230 евро, Путин твърди, че заплатата и е 400 евро (което пак е смешна цифра, особено на фона на безкрайните богатства на Русия) и докато медицинските сестри показват фишовете със заплати около 150 евро, от министерството им казват, че заплатата им е около 400 евро. Т.е., както е приказката - има лъжи, има големи лъжи, а има и статистика. Бих добавила - а накрая има и РосСтат. Simple Smile

РосСтат, руския статистически институт, казва на руснаците, че са станали в пъти по-богати в сравнение с 2000 година (когато си тръгна от поста Елцин).

Дори и най-бегъл поглед показва огромния ръст на цените в сравнение с 2000 година, а именно (сравнение с 2018 година):

Цена на бензин. През 2000 година, литър АИ-92 е 6,7 рубли. В 2018 - 40,4 рубли. Ръст почти 6 пъти.

Месо (говеждо). През 2000 година, 1 килограм струва 35 рубли, през 2018 струва 350 рублей. Ръст 10 пъти.

И така нататък. Ръста на цените през 2018 в сравнение с 2000 година, практически на всичко, е между 5 и 10 пъти, средно - около 7 пъти.

Средната заплата през 2000 година е около 5000 рубли. През 2018 (по данни на РосСтат) е около 30 000 рубли (всъщност е много по-малко). Т.е. ръст от 6 пъти - и то по официални данни. Реално ръста е максимум 4 пъти.

Сега вие ми кажете - положението влошило ли се е или се е подобрило? При това, като имате предвид, че преди 10 и повече години нефта струваше между 150 и 200 долара за барел и приходите на Русия бяха огромни. И тук възниква въпроса - къде са тези пари? Какво се случи с тях?

# 14 185
  • Мнения: 3 827
Колко вярно, колко вярно  .....

"Хора, които блуждаят из Европа и търсят, какво могат да разрушат и унищожат само заради забавление.
" Достоевски;

"Не хора, а скотове, простотия, дива орда, душегубци и злодеи." Булгаков;

"Най-важното достижение на руския народ е неговата садистична жестокост." Горки;

"Хора, които мразят свободата, обожават робството, обичат веригите на ръцете и краката си, мръсни
физически и морално, готови във всеки един момент да потискат всеки и всичко."
Шмелев;

# 14 186
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615

Цяла Европа пътува безвизово,
само руснаците не можаха да се цивилизоват дотам, а изкопаха три и половина милиарда долара от земята,
останаха си една изостанала страна ...

https://www.facebook.com/leonardo.siffredi.7/videos/172248777463660/

Trollface Trollface

# 14 187
  • Мнения: 2 375
Вода, тъпо е да критикуваш някой толкова жостко сякаш всичката ти е наред. Като минимум се излагаш. Отделно толкова злоба не е добре за теб самата.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 15:43 от _silence_

# 14 188
  • Мнения: 911
Последният пост с какво допринася по темата за Русия?
П.С. имам предвид поста с линка за спрелия влак на с. Камено.

# 14 189
  • Мнения: 8 568
Колко вярно, колко вярно  .....

"Хора, които блуждаят из Европа и търсят, какво могат да разрушат и унищожат само заради забавление.
" Достоевски;

"Не хора, а скотове, простотия, дива орда, душегубци и злодеи." Булгаков;

"Най-важното достижение на руския народ е неговата садистична жестокост." Горки;

"Хора, които мразят свободата, обожават робството, обичат веригите на ръцете и краката си, мръсни
физически и морално, готови във всеки един момент да потискат всеки и всичко."
Шмелев;
Хора,без морал пишат простотии!Трябва да се мразиш много ,за да ни тормозиш с тролските си тъпотии.Искаш и ние да се чувстваме зле,така ли?

Общи условия

Активация на акаунт