Русия 1

  • 1 068 722
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 14 490
  • Мнения: 4 003
Кои са тези грандиозни постижения на соца?
Споменах някои. Не ме четеш внимателно явно. Ако ще е така да не отговарям, а?

Като прочетох за дънките... корекомите... се сетих за един лаф "Соцът падна заради три неще - джинси, джвачки и джаз.". Даааа, този мерак на човека за стока, за модерност, да купува, да купува, да купува. Ето ви сега купуване.

Споменатите от теб гадни храни и напитки са детска игра в сравнение със съвремието ни.

# 14 491
  • Мнения: 6 971
Спомена, че са държали циганите под контрол,, друго постижение не видях. А причините за падането на комунизма са комплексни и изобщо не опират до дънките. Икономиката ни беше калпава. Предприятията произвеждаха, но не печелеха от произведеното за да се поддържат ниски цени. Понеже не печелеха не можеха и да инвестират и да се развиват и неминуемо изостанаха от останалия свят.

# 14 492
  • Мнения: 4 003
Наистина ли си помисли, че смятам това с трите "ДЖ" за истинската причина? Нещо май много подцени събеседника. Чак обидно. Излизам от дискусията. Пък и наистина теорията от последния ти пост ми идва несериозно елементарна.

# 14 493
  • Мнения: 6 971
По-скоро те надцених. Чао.

# 14 494
  • Мнения: 2 375
Уж големи хора, а " на си ти куклите, дай си ми пърцалите". Разбира се, че си имаше плюсове соца и това съвсем не е един шоколад. Всички бяхме като едно семейство. Приятелките  ми влизаха у нас без да чукат ( и аз у тях). Бяхме по задружни. Нямаше просяци и безработни. Почти нямаше кражби и зверски убийства за 2 лв. Нямаше ги и вирусите макар да нямат общо със соца, но са ни мили спомени. Нямаше толкова дорога. Нямаше такова различие богат-беден. И тн. Много гадости нямаше.

# 14 495
  • Мнения: 12 405
По повод на свободата на словото. Навява ми асоциации с другарски съд - официални санкции няма, но трябва да те е срам, ако си позволяваш прекалено голяма свобода, която е в разрез с политическата линия.

Тук АРД са призовани да се срамуват, че честитят рождения ден на Лавров. Срам, другари!
https://www.bild.de/politik/ausland/politik-ausland/skandal-twee … 9534962.bild.html

# 14 496
  • Мнения: 6 971
Уж големи хора, а " на си ти куклите, дай си ми пърцалите". Разбира се, че си имаше плюсове соца и това съвсем не е един шоколад. Всички бяхме като едно семейство. Приятелките  ми влизаха у нас без да чукат ( и аз у тях). Бяхме по задружни. Нямаше просяци и безработни. Почти нямаше кражби и зверски убийства за 2 лв. Нямаше ги и вирусите макар да нямат общо със соца, но са ни мили спомени. Нямаше толкова дорога. Нямаше такова различие богат-беден. И тн. Много гадости нямаше.
За кражбите не си права. Крадеше се поголовно от държавата. Имах съученик на който цялото семейство крадеше. Майка му работеше в едно ТКЗС и оттам крадяха телешко. Баща му беше шивач и работеше в едно шивашко предприятие от което крадеше конци, игли, платове. Той гледаше зайци и си беше направил количка, която се закачаше на колелото и с нея обикаляше по полето да краде бали с люцерна. Естествено на това му казваха, че си взимат, а не кражба. А безработицата е лесно да се премахне. Назначаваш няколко души на работа, която може да се свърши от един, започваш да им плащаш ниска заплата и безработица няма да има. А дрогата и на запад не беше колкото сега, освен това и не бяхме особено платежоспособни за да си я позволим.

# 14 497
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
И какво ти беше на 14-15 години в соц-а? В какво те бяха ограничили?
мне, май е бил и в казармата по соца...

Че се крадеше по соца и се казваше "взех си" така беше, ама сите крадяха и за сите имаше манджа. А сега? Кой краде, кой яде и кой сметките плаща?!

# 14 498
  • Мнения: 13 548
На спомени за соца сте се отдали. Имаше си наркомани по татово време, знаеше се къде се събираха и кои бяха. Беше си парцелирано, кои висят на синьото, кои на нотариата и т.н.
А това на учителка детето да е студентка във Франция не го вярвам, по тия държави ходеха само децата на висшия партиен ешалон. По-надолу най-много да се докопат до Русия или някоя соц държава.

# 14 499
  • Мнения: 3 827
Най-добрият ден от съществуването на това образувание, на тази диктатура. наречена'' съюз''-последният
и от него ще останат само неприятните му спомени ....

На 8 декември 1991 г. държавните ръководители на Русия, Украйна и Беларус – Борис Елцин, Леонид Кравчук и Станислав Шушкевич подписват Беловежкото споразумение, с което формално се слага край на СССР.

# 14 500
  • Мнения: 6 971
На спомени за соца сте се отдали. Имаше си наркомани по татово време, знаеше се къде се събираха и кои бяха. Беше си парцелирано, кои висят на синьото, кои на нотариата и т.н.
А това на учителка детето да е студентка във Франция не го вярвам, по тия държави ходеха само децата на висшия партиен ешалон. По-надолу най-много да се докопат до Русия или някоя соц държава.
Мъжа и беше някакъв високопоставен партиец. Надали е бил от ЦК, но беше високопоставен.

# 14 501
  • Мнения: 4 003
Снимки на Елцин, спомени на седесе...революцЮнери...

Какво мислите за руската помощ за Италия? Някои руснаци смятат, че такава е трябвало да бъде оказана едва когато всичко за самите тях е осигурено. Дали има наистина за самите руснаци достатъчно от нещата, които сега Путин дава на Италия?

И какво въобще за ограниченията тип "карантина" в Русия? Някой има ли информация? Спазват ли я, не ли?
Ако трябва да съдя по You Tube каналите, които аз лично следя, бих си помислила, че там не толкова коронавируса ги интересува, колкото пренареждането на картите като цяло.

# 14 502
  • Мнения: 7 849
Абсолютно правилно си разбрала. Руснаците негодуват за помощта, която Путин изпрати защото има населени места, където здравеопазването е  на нула ниво, както и при нас. В страната рейтинга му пада.
Отделно обаче той не е разрушавал армията и за отрицателно време бяха направени така наречените коммунарки. Изолатори.
На руснака като цяло не му пука. Те му викат авось или ние сме над всичко и всички. Непобедими.
Има и ковидиоти,  които си закупиха респираторни апарати, обаче кой ще им ги сложи и обслужи при нужда??? Те сами не знаят.😂 Но така се предпазват
Вчера още, невярващите в случващото се тръгнаха да се разхождат, щот нали са платен отпуск, обаче!, който бъде хванат няма да му е платена карантината.
Разбрах, че Лев Лещенко е с ковид.
Вече трети ден го обдишват. Дано се справи!
За първи път от създаването си Аэрофлот е спрян. Нито един самолет не излита.
Акциите му стремглаво падат.
Като се сетя още нещо ще пиша.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 07:32 от Билян@

# 14 503
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Италианците свалиха знамето на ЕС и вдигнаха знамената на Русия и Китай.
https://eurocom.bg/new/blagodarni-italiantsi-demonstrativno-zame … s-s-ruskoto-video
https://eurocom.bg/new/v-italiya-znamenata-na-rusiya-i-kitay-gor … yskoto-dolu-video

# 14 504
  • Мнения: 12 405
И какво въобще за ограниченията тип "карантина" в Русия? Някой има ли информация? Спазват ли я, не ли?

Съвсем субективни впечатления от мои познати в Москва - основно моя възраст, т.е. 50+.  Притеснение не забелязвам. Едните ми познати от  20-тина дни  си работят от къщи - доколкото разбрах, не е централно наложена мярка, а решение на фирмата. Другата седмица е обявена за неработна на държавно ниво. Направиха си резервация за едноседмична почивка извън града, но хотелът е тип бунгала, така че смятат да се разхождат, без да общуват и да ползват обслужване по стаите. Явно неработната седмица не важи за хотела.
Други от месец се изолираха в къща в провинцията и поръчват онлайн - пак доколкото разбирам, самоинициатива. Свободна професия са, не съм питала дали имат работа, не са се и оплакали.
Най-неизолирани са едно семейство пенсионери,  мъжът от седмица си е вкъщи след инсулт. Лежал е в Склифосовски - доста голяма, държавна болница. Не са усетили там някакво напрежение. Явно има и достатъчно медицински персонал, който след изписване посещава по домовете.

Иначе чета, че строят полеви болници, но при това население и малък процент, ще е ужасна цифра.

Общи условия

Активация на акаунт