Най-идиотските въпроси, които са ви задавали за България

  • 87 545
  • 1 440
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 662
Семейство французи, които планираха обиколка из България ме питаха като си избират кола под наем колко проходима да е  Simple Smile чули, че пътищата ни били лоши и решили, че трябва да е само с някаква от типа на джиповете.
Също така питаха за българските букви, за да разчитат знаците, а на отговора ни, че всичко го има и на английски бяха искрено удивени в положителния смисъл. При тях всичко е само на техния език.
Искаха да си направят една семейна обиколка из София и като се прибраха вечерта питаха каква е тази дефектна карта - отиват на мястото, на което е отбелязано М за метро и там няма спирка! Отиват на следващото - тц. По чудо все пак случайно попаднали на една станция. Оказа се, че гледали знак музей, не метро  Mr. Green

Зет ми, също французин, за първи път дойде в България на някаква обмяна на опит от университета. Преди да пристигне очаквал, че тук всичко е в такива колиби като ромските гета, даже не е питал така ли е, напълно убеден си е бил... Беше доста изненадан  Crazy включително от колите, каза, че като идва първо тук вижда най-новите модели на мерцедес, ауди и т.н., после при тях  Mr. Green

Хубавото е, че като цяло впечатленията им са положителни и много рекламират България  Peace

# 46
  • Мнения: 1 788
Това за япония...  Joy
Много невежи има и в България.
А още повече - такива като онази, с летището във Враца.
Те ме карат да мразя всичко българско в себе си.  Mr. Green
Пример с българи - "Ще ти се смеят чужденците, ако те видят, че си носиш храна от къщи."  Shocked

# 47
  • Мнения: X
Това за япония...  Joy
Много невежи има и в България.
А още повече - такива като онази, с летището във Враца.
Те ме карат да мразя всичко българско в себе си.  Mr. Green
Пример с българи - "Ще ти се смеят чужденците, ако те видят, че си носиш храна от къщи."  Shocked

Толкова невежи има, че понякога си мисля, че се шегуват. През зимата на Пампорово се возя на лифта с още две мадами - фръцлести, екипирани, изглеждащи съвсем в ред. Та докато си фърчим едната пита другата: "Какво означава "иглу", знаеш ли?", а приятелката й отговаря: "Ами това е къщата на Дядо Мраз."
Шегуваха се според мен....?!  Mr. Green

Последна редакция: нд, 08 юни 2014, 15:26 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 4 892
Мен не са ме питали, но един хирург, с когото се запознахме преди години и се сприятелихме, разказваше как бил в Марсилия и като си легнал по някое време в просъница усеща, че го наблюдават. Бил с някакви японци в стая и те се редували да дежурят, било ги страх да не им посегне. Питали го в България дали не са канибали.  Mr. Green Това е било преди мнооооого години, сещате се.

# 49
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Толкова невежи има, че понякога си мисля, че се шегуват. През зимата на Пампорово се возя на лифта с още две мадами - фръцлести, екипирани, изглеждащи съвсем в ред. Та докато си фърчим едната пита другата: "Какво е това иглу, знаеш ли?", а приятелката й отговаря: "Ами това е къщата на Дядо Мраз."
Шегуваха се според мен....?!  Mr. Green
А аз си мислех че къщата на дядо Коледа е в Лапландия? Joy
Веднъж на един католически празник в една катедрала в Севиля се прекръстих по православно му. Една възрастна жена която стоеше до мен ми каза:
- Момче, кръстиш се неправилно.
- Госпожо, аз съм православен християнин. От България съм. - и отвърнах.
- Ама ти се кръстиш неправилно бе момче! - ми каза тя.
Е, за толкова години там си се кръстя както аз си зная. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 265
Сигурно съм попаднала на същите чужденци като вас, защото и на мен са ми задавали тези битови въпроси за ток, перални и тоалетни Mr. Green !

# 51
  • Мнения: 10 547
Само във Франция ли ми позволяват да не нося бурка- въпрос от португалка, зададен ми във френската столица;
Крадени от Европа ли са русите и синеоки деца у нас?- въпрос, визиращ моите на една опашка в Лидл в Гърция, зададен ми жена вероятно от скандинавски произход.

# 52
  • Мнения: 934
А на мен ми се учудват,че съм славянка.Но вярно не приличаме на славяните,които западняците познават - поляци,чехи,словаци и руснаци.

Иначе те португалците пък тука имат толкова лоша слава,че не знам какво пък тази ти се важничела,Касита.

Да не говорим ,че във Франция много повече хора носят чаршафи на главите си,отколкото в България  Tired

# 53
  • Майничка
  • Мнения: 12 723
Дете на мои близки (майката е българка, но напуснала страната като малка, то говори само английски и френски), след първо посещение в България, разказвало в училище, че официалните езици в Бг са два - английски и български. Laughing
Познати французи се дивяха преди 10-на години, че в доста домове имаме нет (те още ходеха по кибер-кафенета) и че хора на средна възраст (35-50, според тях Mr. Green) се оправят с компютри.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 488
Един  французин ни  попита дали знаем какво е  компютър.

# 55
  • Мнения: 10 547
tartelette, а и останалите, не виждам какво чудно има във въпросите на чужденците. Ние, българите също изобилстваме от митове за братските съседни и не толкова братски и съседни народи.
Румъния, да речем, стана популярна дестинация преди около година-две. Аз съм ходила там още като дете и то няколко пъти на различни места. Като обяснявам, че страната е прекрасна, има невероятна природа и изобилства от исторически забележителности, повечето ме гледаха така  Rolling Eyes и така  Stop
Добре че, дойдоха у нас турските сериали, та да стане ясно, че в южната ни съседка не ходят забулени, не живеят в колиби и не се придвижват с каручки.

Или какво знаете за Босна и Херцеговина, да речем, защото тази страна ми е на дневен ред за пътуване. С автобус до там пътят е 12 часа, а всъщност масово дори не се знае как се нарича местната валута.  Simple Smile

Веднага, без справка в интернет искам да ми кажете столицата на Никарагуа.  Mr. Green

# 56
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
Не са ми задавали наистина идиотски въпроси като тези за тока и интернета. Иначе не очаквам масово чужденците да знаят, примерно, че България граничи с Гърция или Румъния, та това не ме впечатлява. Впечатлявали са ме по-скоро нещата, които някои знаят. Примерно, коментар на чужденец, че в България е създадена кирилицата или разни фрази, които чужденци знаят на български. С един американец пък даже си говорихме на български (за кратко  Grinning)

# 57
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Един  французин ни  попита дали знаем какво е  компютър.

Ооооооо, не обръщайте никакво внимание на френските боклуци.  Пълният игнор ги кара да се пръскат като настъпени хлебарки.

# 58
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Без нет, не знам коя е столицата на Никарагуа  Grinning

Иначе, наскоро индианец ме попита на английски дали не сме от Франция, бях с дружки и обсъждахме на български дисковете с индианска музика, която продаваше. В центъра на Копенхаген има група, която пее и танцува.

Въпросът, който ме обиди сериозно бе, дали в България говорим турски, зададен от моя преподавателка по датски.

Иначе по подобие на Емо в Испания присъствах на нощна литургия, Отчето ме гледаше странно винаги когато се кръстех  Grinning

# 59
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Един  французин ни  попита дали знаем какво е  компютър.

Ооооооо, не обръщайте никакво внимание на френските боклуци.  Пълният игнор ги кара да се пръскат като настъпени хлебарки.

Чувала съм: Една французойка попитала българка, как може да се къпе всеки ден.  Laughing

Относно гърчолята, толкова тъпи и неуки, така че не съмнявам, че не знаят къде се намира Бг.

Общи условия

Активация на акаунт