Вашият РИТУАЛ за почистване на лице с грим или без :) (2)

  • 77 983
  • 498
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 15 613
   steli-ssd, има и специална тема за Filorga, в която задълбочено обсъждаме всичките продукти на марката, заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=773623.0. Hug

# 31
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 447
....
От 6 месеца изполвам Филорга и съм изключително доволна от дневния, нощния и околочния крем.
Виждам, че тук има много фенове на марката! А някой ползвал ли е ВВ крема им?! Rolling Eyes

Аз  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 5 538
Тъкмо вчера приключих с трите стъпки на Клиник (от първата имам още малко).Сега си довършвам измиващото за лице и тоника на Biotherm aquasource от зелената им серия.
 За почисване на околоочен грим ползвам мицеларната вода на Биодерма,розовата.
 Два пъти седмично си правя почистваща и ексфолираща маска с ментовата на Lush

# 33
  • Мнения: 179
Първо почиствам цялото лице с мицеларна вода, за мен по-хубаво от на Биодерма- просто няма! Heart Eyes
Почиствам и очите с нея, след това измивам лицето с олиото на Шу Уемура, страхотно е, но си търся по-бюджетен вариант. Редувам го с почистващия balm на Balance me, но ми се струва, че е по-подходящ за зимата.
След това пак почиствам с мицеларна вода, ако нещо е останало. Пръскам малко термална вода на Авен и слагам околоочен и крем за лице. В момента ползвам Ред Аут сутрин, вечер съм с Хидра Зен на Ланком.

# 34
  • Мнения: 178
Преминах напоследък изцяло на Liz Earle Cleanse and Polish за почистване на грима вечер и съм много доволна, друг продукт просто не ми е необходим. Simple Smile Мислех, че ще е сложно заради прането на кърпата и т.н., но не е, даже е по-лесно защото иначе ползвах отделни продукти за очите и лицето и отиваха много тампончета, трябваше много пъти да повтарям процедурата докато падне всичко.

Първо се намазва цялото лице с лосиона, разтрива се малко, после намокряш кърпата с топла вода и почистваш, целия грим пада и се изплакваш с хладка вода. Аз кърпата веднага я изплаквам с вода и сапун набързо и си остава бяла. Изсушава се съвсем бързо. После се пръскам с малко термална вода, попивам с кърпа и слагам крем.
За зимата ще е още по-добре, защото кожата после е мека, няма squeaky feeling, което е перфектно за суха кожа.
 Simple Smile

# 35
  • Мнения: 9 246
garnie-тоалетно мляко
tonic -ести лаудер
пяна - filorga

# 36
  • Мнения: 351
Yasmeen,а откъде си купи този прекрасен продукт?

# 37
  • Мнения: 178
Получих ги от английския Birchbox, в 2 кутии ги имаше и съм се запасила, от сайта им също може да се поръча (с фирма доставчик от бг). https://birchbox.co.uk/shop/liz-earle-cleanse-polish
Жалко, че не ги продават в България, доколкото знам. Във feelunique и в ягодката гледам, че също ги няма. Sad

# 38
  • София
  • Мнения: 4 799
Може и директно до БГ, без превозвач. Моят cleanse &polish го взех при някаква промоция с -50% след като бяха спечелили някаква награда за продукта и го получих за два работни дни Shocked
Кърпите на liz earle са много хубави също. В моя комплект са две.

# 39
  • Мнения: 194
За мен почистването на лицето е много важно, за това много внимателно подбирам продуктите, които използвам.
Най - добрата комбинация при мен е гел+мицеларна вода.. До скоро използвах гела на Lierac и мицеларната вода на Bioderma, като комбинацията беше много сполучлива, ако на някой му е интересно нещо повече за тези продукти може да погледнете тук:
http://romancemss.blogspot.com/2014/05/lierac-demaquillant-purete-foaming.html

Понеже обичам да пробвам нови и нови неща, а и старият ми гел свърши от скоро използвам почистващия гел на Shiseido от серията IBUKI, на пръв поглед много ми харесва, но все още трупам впечатления Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 500
Аз ползва само топла вода и сапун Дав. Ако съм се сетила да си купя розова вода я ползвам.

# 41
  • Мнения: 1 145
Получих ги от английския Birchbox, в 2 кутии ги имаше и съм се запасила, от сайта им също може да се поръча (с фирма доставчик от бг). https://birchbox.co.uk/shop/liz-earle-cleanse-polish
Жалко, че не ги продават в България, доколкото знам. Във feelunique и в ягодката гледам, че също ги няма. Sad

Не мога да разбера това само почистващ продукт ли е или има и кърпа към него. Или трябва да се поръча starter kit, заради кърпата?

# 42
  • Мнения: 178
На снимката гледам, че има кърпа до него. За 100мл може даже и две да са. На мен едната ми опаковка от Бърчбокс беше само 30мл, но и тя беше с кърпа.
Заедно си вървят, не знам да се продават отделно.

# 43
  • Мнения: 2 614
Аз го имам този пилинг "Папаин", не мисля, че върши някаква работа...а го ползвам от доста време. Бях отсипала за пробва на съфорумка, ако чете темата предполагам и тя ще се включи с отзиви.
a.l.e.n.a., почистващо олио ползвам на Шу Уемура, разтваря грима перфектно.
Откакто го ползвам нямам нужда от двуфазно почистващо защото олиото разтваря и водоустойчивите продукти  Heart Eyes
Пилингът на Амрита не е много сполучлив, но за кожа без сериозни проблеми е ОК.
Мога да препоръчам горещо други 2 ензимни продукта:
http://bg.strawberrynet.com/skincare/gatineau/activ-eclat-radian … tic/90454/#DETAIL
Страхотен, горещо препоръчвам Peace Но и аз като цяло много харесвам тази марка, всичко, което съм пробвала ми е харесало, но този пилинг трайно съм го запомнила Grinning
http://www.evidemment.blog.videdressing.com/on-my-shopping-list- … age-peggy-sage-0/
Този също ми е любим, нанася се на суха кожа и се оставя да засъхне, после се изтърква с пръсти.

# 44
  • Мнения: 2 614
Иначе моят ритуал за почистване е:
1. Мицеларна вода за почистване на грим: любимата ми е на Авен, но сега ползвам на Нивея и също е много добра. Тази на Гарниер рядко я срещам по магазините, може би наистина много се купува. Бях си купила миналото лято вода на Микса, беше ужасна.
2. Ако нямам грим или след мицеларната вода - почистващ гел, в момента La Roche Posay Toleriane, нищо особено, няма да повторя, Себиум беше по-добър ( а и чистеше добре спирала ).
3. Крем за лице - в момента използвам слънцезащитен на Avene и La Roche posay.
4. Нощен крем не използвам, обичам да ми е чисто лицето вечер Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт