Вашият РИТУАЛ за почистване на лице с грим или без :) (2)

  • 77 984
  • 498
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 079
Не успях да се запиша в първата тема, приемате ли нови Hug
Аз използвам:
1. Грима първо разтварям с вода, след това с тоалетно мляко или домашния лосион- жожоба и розова вода (това е идеалното средство за мен), имам и лосион за грим на ЕЛ, който ползвам понякога.
2. Трите стъпки на Клиник - без последната, за моят тип кожа, третата стъпка ми е мазна newsm78
3. 2 пъти седмично фин скраб за лице, преди използвах и четчица, но се счупи Tired
4. Обичам да използвам и различни дълбокопочистващи маски.
Кожата ми е чувствителна и непрекалявам с търкането, защото много се зачервява.
Иска ми се да разбера повече за ензимния пилинг и машинките, които ползвате.  bouquet

# 46
  • Мнения: 2 692
аз използвам био сапун от зоя: за лице и очи, за всичко. после неутрален тоник: био розова вода. после крем двойна фаза на рок.
не съм доволна.
още малко ще почакам.
и ще си се върна на просто пяна за лице: напр. на хималая нийм. някой ползвал и я е? отзиви за почистване на грим? преди сапуна ползвах на една латвийска био пяната, но не почистваше грим. сега със сапуна остават следни, но изчезват с тоника.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 079
аз използвам био сапун от зоя: за лице и очи, за всичко. после неутрален тоник: био розова вода. после крем двойна фаза на рок.
не съм доволна.
още малко ще почакам.
и ще си се върна на просто пяна за лице: напр. на хималая нийм. някой ползвал и я е? отзиви за почистване на грим? преди сапуна ползвах на една латвийска био пяната, но не почистваше грим. сега със сапуна остават следни, но изчезват с тоника.
Мадара ли ползва?Много хубав тониран крем имат, но вече нямам магазин 'под ръка' и не съм ги пробвала отдавна.  Heart Eyes
От личен опит казвам - аз също си свалях грима с пяна. Осъзнах обаче, че така много ми се пресушава кожата, особено около очите. Откакто започнах да почиствам грима с продукти за грим и тампон, нещата са много по-добре Peace За предпочитане тампони за грим, защото така не влизат власинки от памук в очите, което на мен много ми пречи.

# 48
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ако много ви се изсушава кожата или околоочния контур при свалянето на грим, можете да пробвате новата консистенция - мицеларно масло  Laughing

# 49
  • Мнения: 179
Лу, какво е това чудо? За първи път чувам за мицеларно масло  Laughing

# 50
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Laurii, нали сега са модерни необичайните текстури като мус сенки например, та Деклеор са изкарали нов продукт - мицеларно масло.

Не съм го ползвала все още, но чувам добри отзиви. Принципно не изневерявам на мицеларната вода на Биодерма за разгримиране, обаче се замислям дали да не го взема. Ето така изглежда:

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 15 613
   Лу, благодаря, че сподели.  bouquet Определено звучи като много обещаващ продукт. Peace Ще го пробвам най-вероятно.

Последна редакция: сб, 12 юли 2014, 22:12 от Black Cat 13

# 52
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Коте, ако го вземеш преди мен, ще чакам отзиви в някоя от темите  Laughing

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 15 613
   Обезателно! Flutter

# 54
  • Мнения: 179
Благодаря, че сподели! Hug

Изглежда интересно, ще ви следя за отзиви.
Аз в момента ползвам това   http://www.lookfantastic.com/balance-me-cleanse-smooth-face-balm … 5ml/10621887.html има интересна консистенция и се нанася на сухо лице, после се измива лицето и наистина всичко се измива и лицето е много гладко и нежно на допир.
Аз обаче винаги след това си минавам и с мицеларната на Биодерма. Heart Eyes

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Като споменахте за необичайни текстури- във темата за фармашопа Денис показа новият крем на Филорга който е черен на цвят Heart Eyes Ще излезе през септември и определено ще го взема Peace

# 56
  • Мнения: 3 420
Аз го имам този пилинг "Папаин", не мисля, че върши някаква работа...а го ползвам от доста време. Бях отсипала за пробва на съфорумка, ако чете темата предполагам и тя ще се включи с отзиви.
a.l.e.n.a., почистващо олио ползвам на Шу Уемура, разтваря грима перфектно.
Откакто го ползвам нямам нужда от двуфазно почистващо защото олиото разтваря и водоустойчивите продукти  Heart Eyes
Пилингът на Амрита не е много сполучлив, но за кожа без сериозни проблеми е ОК.
Мога да препоръчам горещо други 2 ензимни продукта:
http://bg.strawberrynet.com/skincare/gatineau/activ-eclat-radian … tic/90454/#DETAIL
Страхотен, горещо препоръчвам Peace Но и аз като цяло много харесвам тази марка, всичко, което съм пробвала ми е харесало, но този пилинг трайно съм го запомнила Grinning
http://www.evidemment.blog.videdressing.com/on-my-shopping-list- … age-peggy-sage-0/
Този също ми е любим, нанася се на суха кожа и се оставя да засъхне, после се изтърква с пръсти.
На Амрита ензимния пилинг, на мен също не ми харесва, а и има силикони в него  Close

# 57
  • Мнения: 59
Купих си отново термалната вода на Avene и за първи път на Mixa - мицеларна вода и тоник.
Ще си ги сефтосвам на морето. Не вярвам да не ми харесат... Mixa.

# 58
  • Мнения: 2 809
Не вярвам да не ми харесат... Mixa.

Аз си купих дегримьора, не ми допада. За тази цена за мен лично на Лореал е в пъти по-добър.

# 59
  • Мнения: 178
Отскоро почти всеки ден ползвам и Кларисоника, добре че го купих да позакърпи положението, защото лятото кожата ми се омазнява, замърсява се повече, много ми се запушват порите - мисля че и слънцезащитният крем има пръст в това, ама няма как. Ползвам отвреме навреме и на dr brandt microdermabrasion, елиминира черните точки, но гледам да не прекалявам с него - не повече от веднъж седмично, че е силно действието.

Общи условия

Активация на акаунт