Вашият РИТУАЛ за почистване на лице с грим или без :) (2)

  • 77 954
  • 498
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Магнолия, благодаря ти. Видях какво си писала в другата тема. Слийп енд пийл го ползавх до преди 2 седмици. Реших да го спра не само заради лятото, а и не ми се иска да го ползвам постоянно. Както и да е темата е за почистването все пак Simple Smile
Аленка, мерси, и аз  така си мислех 

# 16
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Благодаря за темата   bouquet

Не съм променяла много ритуала, но да се отчета и аз:

Грим махам основно с мицеларна вода, при мен сваля всичко, включително водоустойчива спирала. После минавам цялото лице с крем пяната от серията Ибуки на Шисейдо. Околоочен в момента ползвам Advanced Night Repair, дневните ми кремове са няколко и ги редувам според нуждите на кожата и според това дали са с фактор: EL Daywear SPF 15, Lancome Hydra Zen SPF 15, Decleor Hydra FLoral и Biotherm Aquasource.

Сутрин измивам лицето пак с Ибуки, после слагам трифазния тоник на Ла Прери, следва серум (поянкога) Идеалист на EL, дневен и околоочен крем.

Маски за лице ползвам горе-долу веднъж или два пъти седмично. В момента имам тази с Дива роза за моментален ефект нa Korres и една освежаваща на Арома. Не са никак лоши  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 545
Напоследък ползвам почистващ гел на "Avene" - малка травъл-опаковка, от която останах много доволна. Паралелно с гела ползвам и специалната почистваща ръкавица за лице на "Агива" - "Magic".

Доволна съм от резултата и ще повторя покупката, освен ако не ми предложите нещо по-добро Peace.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Страхотна тема!
От минала научих толкова нови неща!
Благодарение на Алена се запознах с ензимните продукти който за моето лице се оказаха отлично попадение.А пък на Тони  благодаря за споделянето на почистването с муселинова кърпа  Hug
Вече имам 8 вида маски за лице-почистващи,хидратиращи,подхнанващи,детокс,мезо,ензимни,скраб Mr. Green
Правя ги през ден и това ми носи невероятно усещане за свежест и ритуал Hug
Вече редувам три вида измиващ гел според нуждите на кожата.
Най голямото ми попадение е козметиката на Филорга,която открих благодарение на Денис HugИмам 7 техни продукта и два стоят в запас. Смело мога да кажа,че кожата ми сияе и свети и никога не е била в по добър вид от сега Peace Flutter

# 19
  • Мнения: 311
Аз пък да благодаря на Mila Farfalla за препоръката на Clarins Gentle Exfoliater Brightening Toner. Светна ми кожата още след първото нанасяне, малко със страх сега ще го ползвам през ден два, заради слънцето навън, но се надявам Екран-ът да не допусне пигментации.
Наскоро си купих измиващ гел на Kiehl's, харесва ми, но не толкова, че да го купя повторно, както този на Uriage. 

# 20
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Момичета, моля отново да споделите за почистващите масла   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 805
Благодаря за темата на Алена   bouquet

Моят ритуал към момента е следният:

Минавам лицето с make up remover на Emma. S, Бифасила на Ланком за очите, след това измивам лицето с Ибуки на Шисейдо.

В момента ползвам Sleep&Peel  на Филорга, а за околочен на Юсерин с ХК. На приключване са и не бих ги повторила, особено околоочния крем.

Някой ползвал ли е този ензимен пилинг - http://amritalab.eu/beautystudio/maski/eksfolirashti/papain?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 936
Аз го имам този пилинг "Папаин", не мисля, че върши някаква работа...а го ползвам от доста време. Бях отсипала за пробва на съфорумка, ако чете темата предполагам и тя ще се включи с отзиви.
a.l.e.n.a., почистващо олио ползвам на Шу Уемура, разтваря грима перфектно.
Откакто го ползвам нямам нужда от двуфазно почистващо защото олиото разтваря и водоустойчивите продукти  Heart Eyes

# 23
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Благодаря  Hug ползваш го за цялото лице, нали? Не само за очите?   newsm78 Rolling Eyes

Пробвали шпатулата? Дойде ли и другата машинка?  Rolling Eyes newsm78

# 24
  • Мнения: 2 805
Lodsi, благодаря  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 4 064
  При мен основната разлика е в Кларисоник-а.
  Свалям грима с мицеларна вода. Ползвам в момента Биодерма. Много странно се получи с нея. Преди я ползвах и много ми харесваше. После Авен-не я одобрих. После Ланком- също много ми хареса. Сега пак Биодерма-миии не, в сравнение с ланкомската не е добра. Не почиства всичко, особено по очите. Аз нося спирала и малко сенки, нямам молив, очна линия и т.н. , но като си измия после лицето имам остатъци около очите. Мисля си за някакъв двуфазен специално за очите, но пък не ми се занимава с няколко лосиона.
   След дегримирането - Clarisonic, вода и гел за измиване. Сега съм с Dr. Brandt , но само от няколко дни. Доста ми харесва, но не бих дала категорична оценка.
   После серум за лице и очи и съответните кремчета.

  Алена, за ултразвукова шпатула ли говорите? Споделете, моля, ако ползвате такива у дома, повече подробности-как , с какво, колко често...Много ми е интересна темата.  Peace

# 26
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Да  Peace нея имах предвид  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 936
Това е темата за шпатулите, на който му е интересно може да прочете http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=782057.0;topicrefid=4
Почистващо олио ползвам за цялото лице, да, не само за очите. След олиото почиствам и с Кларисоник Миа.
Шпатулата почиства добре, вчера си правих и пилинг с нея. Не съжалявам за покупката и смятам, че ще я ползвам често  Heart Eyes
Другата машинка днес дойде. Успях само да почистя лицето (положителни йони + инфрачервени лъчи + микро масаж с вибрации), защото батерията се изтощи (с фабричен заряд беше), така че утре ще я изпробвам и с останалите функции - масаж, подхранване и лифтинг.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 064
Благодаря, Lodsi.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Като нова в темата много ме заинтригувахте с този ензимен пилинг. моята кожа е много чувствителна на механични манипулации.
Моля да споделите от кои се доволни - със смесена към нормална кожа съм.
Иначе преди за почистване ползвах 3-те стъпки на Клиник, от около година почиствам с мицерелна вода и тоник за около зоната очите на Кларинс, а вечер измивам с гел на А-Дерма за чувствителна кожа.
От 6 месеца изполвам Филорга и съм изключително доволна от дневния, нощния и околочния крем.
Виждам, че тук има много фенове на марката! А някой ползвал ли е ВВ крема им?! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт