ИСТАНБУЛ 32

  • 53 913
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 371
Госпожата, хотела ви е великолепен! Запазих си го в предпочитани. Но цената ми идва леко по-висока и не знам струва ли си да я преглътна заради прекрасната гледка от прозореца.  Simple Smile

Как се процедира с двупосочните билети за автобуса? Предварително ли фиксирам датата за връщане или мога да отида на автогарата когато реша? Все си мисля,, че автобусите не се запълват и има свободни места дори без резервация или бъркам?
Ако ни е отворено връщането, можем спонтанно да решим да останем още една нощ.  Wink

Да, цената му е по- висока и в сравнение с тази, на която аз букнах преди година . Разбира се, ти ще си прецениш най- добре, аз само посочих пример, защото Танчето беше споменала за него. Peace

Билетите ние си чекирахме за връщане още с пристигането сутринта на автогарата и по този начин си осигурихме и първите места в автобуса . На отиване автобусът ни беше почти празен, разположихме се удобно всеки на самостоятелна седалка, но на връщане, беше пълен .
Прецени дали си струва рискът , пък и автогарата е достатъчно далеч, че да ходите специално за резервация, но вие си знаете.  Peace

# 691
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Като се заприказвали за хотели, я дайте мнение за този:
http://www.booking.com/hotel/tr/pera-life-otel.bg.html?aid=35702 … ht_room=107971402
Знам, че никой не е бил там, засега, но мястото ми се струва нелошо, а има и възможност за паркиране. Условията изглеждат много добри.

millenitta, хотелът, на който си се спряла, е на самата трамвайна линия. Ето го в Яндекс:
http://harita.yandex.com.tr/?text=T%C3%BCrkiye%2C%20%C4%B0stanbu … 42.75962899506267
Виждали сме го, докато сме се разхождали. Мястото е чудесно, въпросът е как ще се спогодите с шума рано сутрин (за вечер не се тревожа, защото не вярвам да лягате преди 12).

Последна редакция: нд, 10 авг 2014, 17:27 от beljata

# 692
  • София
  • Мнения: 13 161
Като се заприказвали за хотели, я дайте мнение за този:
http://www.booking.com/hotel/tr/pera-life-otel.bg.html?aid=35702 … ht_room=107971402
Знам, че никой не е бил там, засега, но мястото ми се струва нелошо, а има и възможност за паркиране. Условията изглеждат много добри.

Съдейки по дупката, която се появява на този адрес в Yandex, хотелът е най-много на 1-2-3 години. А това е чудесно! В първия момент реших, че е на голямата улица с градския транспорт, но е по-навътре. Само е добре предварително да се знае каква е таксата на паркинга, че са ни искали от 7-8 лири до 15-16 евро на денонощие.  Wink Но пък от друга страна, на улицата се виждат много паркирали коли.  newsm78

# 693
  • Мнения: 468
Госпожата, хотелът наистина е страхотен. Много ми хареса и ще смятам бюджета, за да видим ще можем ли да си го позволим.  Hug

Белята, няма да се разберем с трамвая  Mr. Green Добре че ми напомняш. Аз гледах да е близо до спирката, но не се сетих, че е твърде близо. След един шумен хотел във Флоренция, към задължителните изисквания за хотел прибавихме да е тих  Wink 

# 694
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Таня67, видях я и аз, дупката. Съдейки по нея и коментарите, наистина е много нов. Факт е, че досега не съм го мяркала, до преди няколко дни. Даде ми цена под 400 лв. (за да съм точна 240 евро) за 4 нощувки в двойна стая, при това - по празниците. Само се надявам да няма стаи без прозорци, че като гледам страниците на дупката... Но видимо стаите са дълги и тесни, та може и да са едностранно разположени, с коридор в задната част.

Ние сме минавали от там доста пъти. Автобусите, които пресичат Златния рог по моста Ататюрк минават именно по булеварда в близост, изкачвайки се към Таксим. Панорамните също минават от там. Хотелът е на нещо като локално, или отбивка от булеварда, а според картата е на 300 метра от единия изход на станция Шишхане и пак на толкова от станцията на моста и на 500 - от кула Галата.

Тия дни все ми излиза една улица в района на кулата - Büyük Hendek Cd. Това е добро име за някои наши улици Mr. Green

millenitta, трябва да имаш предвид, че истанбулските трамваи не са софийските, все пак. Но ако сте с изглед към улицата вероятно няма да е тихо. Ама в град, който е толкова оживен, няма и как да е. Все пак в Лалели не сме имали проблем... Само веднъж, когато бяхме в студиото над табелата на Ейфел чувахме водоноските. Обаче умората обикновено е такава, че трудно може нещо да смути съня ми. Та, не се отказвай веднага, де. Mr. Green Тротоарът на това място е изключително тесен... ако разгледаш снимките, се вижда на какво разстояние са релсите от заведението долу.

# 695
  • plovdiv
  • Мнения: 519
Абе момичета на спирките разбира ли се в каква посока се движи било трамвай,било метро?И на всички спирки ли се продават жетони?

# 696
  • София
  • Мнения: 13 161
Абе момичета на спирките разбира ли се в каква посока се движи било трамвай,било метро?И на всички спирки ли се продават жетони?

На трамвая пише за къде е. Дори и да си объркала тротоара, можеш да отидеш на другия без да излизаш от спирката, т.е. без да се таксуваш наново. И не се притеснявай ако го изпуснеш. Чака се само няколко минутки и идва следващия.  Иначе в метрото си пише кой вход за коя посока е.

Жетони на самите спирки май не продават. Автоматите са някъде по околните тротоари. Имай предвид, че си заслужават само за 2 пътувания. Ако са 3 вече си избила стойността на картата. Поне споменът ми е, че след последното поскъпване жетонът е 4 лири, а едно пътуване с карта е 2,15 или по-малко.

Последна редакция: пн, 11 авг 2014, 02:11 от Тaня67

# 697
  • Мнения: 471
Хотел Golden horn Istanbul на мен много ми хареса - доста тихо място, близо до парка Гюлхане, станцията на Мармарай и спирките на трамвая Гюлхане и Сиркеджи. На 10 минути пеша е от Египетския и също толкова отдалечен от Султанахмет. Тази пролет терасата бе в ремонт и закуската се сервираше на партера, но ние с децата бяхме в стаи с изглед към Босфора, което е неописуемо удоволствие. Цената обаче бе значително по-ниска от настоящите. На шефа не му хареса миниатюрната баня и затова на следващия път му букнахме нещо по като за шефове - хотел Цюрих в Лялели. От него остана доволен.

# 698
  • Венера
  • Мнения: 858
Искам да попитам някой може ли да даде мнения за небезизвестния нощен живот на Истанбул. На 22 август заминавам за 7 дни и ми се иска да поизлезем някоя вечер... За сега съм се ориентирала към 360 Istanbul Suada Club, което всъщност е острова Галатасарай. Минавайки покрай него с корабчето много ми хареса и си представям каква ще е нощната гледка. Отворена съм и за други предложения на дискотеки и барове, предпочитам да са на открито и с гледка следователно тези по Истиклял отпадат. Знам, че има страхотни барове в европейската част на Босфора, но още се услушшам.

# 699
  • Мнения: 4 572
Neolita, радвам се, че заминаваш най-после! Желая ти незабравимо пътешествие!

# 700
  • Венера
  • Мнения: 858
Ооо аз и април бях на фестифала на лалето, но не съм се похвалила  Blush
То беше чудо де пътувахме 4 часа от Султан Ахмед до Емирган, като накрая обърнахме и заобиколихме парка от горе и минахме през Сърайер(в който съм влюбена и искам да живея там), с което стана 6 часа път за парка....
За Сърайер да кажа... страхотен квартал, видяхме новият мост, който вече е в напреднал строеж. От това което видях, май ще е като другите два,но рамената ще са заострени. Квартала до колкото разбрах е основно населен от "старата аристокрация". Обширен е като долу покрай Босфора е по-модерната част, в смисъл има много заведения и магазини, нещо като Бебек, но в пъти по-спокойно. Има и част нагоре по-хълмовете, но там обществото било по-консервативно. По крайбрежната е страхотно къщите от стар градски истанбулски тип. Абе голяма красота, море, зеленина, супер архитектура. Не съжалявам, че го видях, макар и по трудният начин. На следващото ходене мисля да направим и една пешеходна разходка.
Между другото само ще спомена, че Турция вече има нов президент и това е Ердоган.
Ето и малко снимки:
Скрит текст:



# 701
  • Мнения: 471
Neolita, двете снимки от Босфора са разкошни!

# 702
  • Венера
  • Мнения: 858
И първата е от Босфора. Това е крайбрежната улица. Но да кажа снимките не са мои гугълски са  Blush Страхотен квартал е това. Оказа се,че му бъркам името Саръйер е.

# 703
  • Мнения: 22
Привет на всички  Hug Преди време бях писала в темата, благодаря много на всички, които ми помогнаха. Разминах се с ходенето тогава, но сега планирам към края на месеца пътуване. Та, сега имам нужда от помощ по програмата втория ден-накратко: сутринта-Долмабахче/може ли само харема, тъй като двореца сме го гледали/, следва парка Йълдъз, дворецът Йълдъз, Ортакьой/кумпири/ и джамията, след което ми се иска да преминем по моста и да отидем до Юскудар, евентуално Чамлъджъ, разходка из Юскудар, от там с ферибот до Кабаташ, от там с фуникуляра Таксим, Истиклял, Галата, хотела.
Според вас изпълнимо ли е? Кажете ми, какъв автобус трябва да хвана от Ортакьой за Юскудар, а от там за Чамлъджъ и обратно, какво интересно мога да видя в Юскудар? Двореца Йълдъз- четох някъде из темите, че няма достъп до него откъм парка, също за момината кула, интересно ли е да се посети и как.... Thinking Моля ви, отворена съм за всякакви предложения, благодяря ви

# 704
  • Мнения: 471
И първата е от Босфора. Това е крайбрежната улица. Но да кажа снимките не са мои гугълски са  Blush Страхотен квартал е това. Оказа се,че му бъркам името Саръйер е.

Първата не ми хареса, защото е правена при движение на автомобил. Иначе за квартала -  Hug Изкарах там едно лято Peace


gerikr1976, няма как да хванете автобус от Ортакьой за Юскюдар. Ако много държиш да минете  по моста, трябва да се вървете до Таксим и от там да хванете автобус 110 за Кадъкой, което е допълнителна загуба на време. По-практично е да се върнете до Бешикташ (пеша е около 10-15 минути) и от там с ферибот до Юскюдар.

Последна редакция: пн, 11 авг 2014, 16:30 от bialk

Общи условия

Активация на акаунт