Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 545
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 500
Ох, Hushpuppy, много гадна нощ сте имали, дано оттук насетне само се подобрявате. Peace ако можеш, отидете на очен лекар, педиатрите и джипитата по мое мнение не са много подготвени да лекуват очни възпаления, имат си стандартен набор от капки, които изписват, къде подействали, къде не. ти си знаеш, де, но все пак са очички и е хубаво да погледне тесен специалист.  Peace
Лисе, точно това е кремчето, при мен подейства много бързо, кожата заздравя за около 2 седмици, а се очакваше възстановяване поне месец-два.
при нас продължава битката с гъбичките в устата. от три дни държи една гадна никаква температура 37.0-37.2, постоянно. доки казва, че е от гъбичките, ама мен ме притеснява да не е тръгнало нещо друго. заоплаква, че и ушенце я боляло, попитах унг дали да пускаме някакъв секрет, тя отказа да вземе (а в лаборатория не може, трябвало в унг кабинет), ушето било чисто. за всеки случай каза да капя фуртоалгин. ох, как мразя така без диагноза и "за всеки случай"...

# 31
  • Мнения: 21 206
sylviana,надявам се и при нас да подейства  Hug

Ох и ние поддържаме такава температура  ooooh!

# 32
  • Мнения: 21 206
Извинявам се двойния пост,но да питам как да махна джин джира от кожата за да мацна с крема ?

# 33
  • Мнения: 6 500
Лисе, с термална вода - спрей, или напръскай леко с бутилирана изворна или преварена вода. не знам как изглежда кожата, но след като напръскаш, ако кожата позволява, попий с памучен тампон (от тези за грим, че памукът е пресован и не се набива в раничката).

# 34
  • Мнения: 21 206
Успях да я почистя малко,сега намазах с биодермата,пише да се маже по 2 пъти на ден,но не пише нищо за мазане на гениталиите ?  newsm78

# 35
  • Мнения: 3 768
Hushpupy,при Габи конюнктивитът се разви точно така.В петък няколко гурела,запушен нос,в събота сутринта-залепени очи,зверски сополи и кашлица.За очите помогна Канамицин капки.Кашлица и сополи влачихме 2месеца.Изолираха Мораксела в носа

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 15:42 от umi zoomi

# 36
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Момичета Hug
благодаря ви за отговорите и пожеланията Hug И при вас и дечицата дано да има подобрение Peace

Каза, че била вирусно, малко едното ухо възпалено/съвсем леко/, нормално било от този вирус да тръгне и конюктивит..
Всичко, с което лекувам от снощи и нощес е така, само допълни да слагам Тобрадекс капки и ако не започне да се оправя детето до 2 дни да започвам Аугментин Sad
Днес да ви кажа в очите картинката е по-добре.Много малко гурели изкарва, за разлика от вчера/аз се стресирах, защото каквото изкарвам от носа, със същия цвят и гъстота излиза през няколко минути от очите ooooh!/, днес е значително по-малко...
Да се надявам и да минем без Т, да устиска и няма да давам АБ.
За ушите Отипакс, за гърлото да смуче нещо и добре, че започнах с Лимфомиозот още вчера, като пипнах лимфите бяха като камъни..... ooooh!
И за ларингитния пристъп отново с Пулмикорт.
Лекарката ми смята/както и много други лекари/, че ларингитите при момчетата са много често срещани в малка възраст, но се израстват Peace Каза ми да стискам още малко зъби, щяло да отмине според нея...а, дано Praynig

# 37
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хъшпъпи,бързо да се оправя юнака  Hug

# 38
  • Мнения: 21 206
Здравейте!

Хъшпъпи,бързо оздравяване!

Ох,аз нямам търпение вече да се маха шарката,че с тази температура аман ...

И пъпки си имаме на венците и мехури в гърлото.

Но този крем доста помага повечето вече хващат срупчета

# 39
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Момичета Hug
вървим към подобрение.
Гурелите вече са само след сън и по малко Peace
Давам всички лекарства, луднах/да помня кое кога, след кое...като всеки път ooooh!/, но поне се наспа една хубаво следобед, за сметка на изминалата нощ. Той си спи, но проплаква, бълнува, даже се разрева нощес/от ларингитното, много ме е страх, защото прави задух от кашлицата...те, с този ларингит като се закашлят и разреват и са до там - само червенее и се дави/.Едвам го успокоихме.
А, следобед е спал 3часа и половина,при това дълбоко Peace


Лисе, не свалихте ли Т вече?

# 40
  • Мнения: 21 206
Hushpuppy ,добре,че се оправяте  Hug

Не,още си имаме Т  ooooh!

# 41
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Лисе, кой ден ви е от началото на варицелата и кой ден е с такава субфебрилна температура?
Би трябвало според мен вече да сте поне към 5 ден, т.е. трябва да започва да отшумява шарката  newsm78, ако е така - полека и Т ще спадне (дано нямате усложнения  Praynig)

# 42
  • Мнения: 21 206
Да,Ваня 1975 ,днес сме 5-ти ден и за момента от сутринта нямаме температура  Hug

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Аз я чакам шарката ри нас, все ни подминава. Тежко, леко, искам да си минават по реда момичетата.

С въпрос съм. Малката от сигурно 7-8 дни всяка сутрин към 5-7 часа започва да киха и кашля. Кихва десетина пъти, кашля няколко пъти, издухва си носа и отново заспива. През деня няма никакъв сопол, не кашля, ако киха, е съвсем нормално веднъж- два пъти за деня. На какво може да се дължи нещо такова? Мисля си, че има или някаква алергия, или някаква бактерия из нос- гърло  Confused

# 44
  • Мнения: 21 206
Ох,ние минахме на лосиона Цикабио,че нямат крема,поръчах и него ,нали пише да се маже до пълното излекуване на кожата

Общи условия

Активация на акаунт