Лятото дойде, ноемврийче в жегите расте - Тема 5

  • 24 361
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 276
Привет и от мен!

Sherifka, Честит Рожден ден! Желая ти много щастливи мигове прекарани с обичаните от теб хора. Леко бременеене и едно пухкаво бебче на финала!  newsm59

АГ-то ми даде направление за ПКК и днес си я направих, но нещо не ми хареса че еритроцитите и хемоглобина са ми малко по-ниски от нормалното. Предполагам е от бременността, защото при миналата ПКК преди 2 месеца си ми бяха ок. Дали трябва да се притеснявам и да звъня на АГ- сега или може да почака до понеделник и да отида направо при нея да ми изпише нещо евентуално?  newsm78
Това са стойностите:

еритроцити         3.58        x10*12/L     3.90 - 5.90    
 хемоглобин         116        g/L     120 - 160

# 76
  • Мнения: 117
Запис...чак на пета страница Simple Smile Много сте бързи момичета! Лек и успешен ден от мен!

# 77
  • Мнения: 433
Здравейте и от мен, аз започнах да разпитвам около мен кой къде е раждал, защото съм се залутала яко и незнам на кого да се спра. Много съм разочарована от предишния ми лекар, който ми предизвика раждането и оттогава имам чувство че няма на кого да се доверя. А като голяма бъзла искам да имам лекар, който да ме кара да се чувствам спокойно.

Днес съм на жк, хем искам да ме види на ехограф, хем не искам да плащам (сестрата ме предупреди предишния път, че вече трябва да плащам). Та кажете какво да кажа, за да се измъкна. Защото така и така бях на преглед в Щерев и го гледаха, там си плащам, но на жк не искам да плащам. А не искам да казвам, че ходя и на друго място.

За размерите - и на мен сега като го мериха го изкараха 117г и май 10см, което ми се стори малко за 16гс, ама после видях таблицата и видях, че трябва да е около 11см в тази седмица.

# 78
  • Мнения: 481
tedi8904 На мен на ЖК последния път докторката ми каза, че долната граница на хемоглобина при бременни била 110. Така, че си е в норма, не се притеснявай.

# 79
  • Мнения: 5 037
Благодаря за хубавите пожелания момичета.Дано на всички ни е лека бременността,особено през жегите,и през ноември имаме прекрасни пухкави бебоци.

# 80
  • София
  • Мнения: 276
Мерси kokoshinka, и аз се разчетох сега из нета и видях че по време на бременност в действителност е по-нисък. А и аз не ям почти никакво месо (по принцип не го обичам) и всички останали зелени неща и за сега не мисля да се насилвам да ги ям. Ще видим по-нататък ако падне още, ще го мисля.

Фортуна, за раждането аз лично имам много голямо довери на моята лекарка в Шейново, чух само хубави отзиви за нея от няколко места вече и съм решила да си платя за избор на екип за нея и акушерка.

Една моя колежка ми каза, че е много доволна от Токуда. Преносвала е няколко дни, но не са я вкарали в болница, само на тонове е ходела, лекарката и е казала че до последно няма да и предизвика раждане, не са я принуждавали за секцио. После всякакви изследвания са правили на бебето и грижите за двете са били перфектни. Ще я разпитам за имена на лекар, ако те интересува.
За ЖК много кофти ситуация, хем не върви да кажеш че не искаш ехограф, хем ти не искаш да кажеш,че ходиш и на друго място, за което те разбирам и аз не съм казала на моята. Евентуално да кажеш, че нямаш възможност точно сега за платен ехограф.  newsm78

# 81
  • Мнения: 231
Здравейте мами  Hug Да ви питам нещо - моята принцеса от няколко дни ме поритва и е тооолкова хубаво, но я усещам коло 5 пръста под пъпа, не е ли ниско това?

# 82
  • Мнения: 2 358
Зависи как е застанала, може да е в някакво диагонално положение. Аз получавам шутове и отстрани на корема и около пъпа, понякога в пикочния мехур (което не е много приятно), така че още са малки въртят се свободно и може на какви ли не странни места да те изшути

# 83
  • Мнения: 1 866
Здравейте девойки,

И аз да се запиша тук. Благодарим на ренденце за новата тема   bouquet, много полезна както и предишните  Naughty

Относно Токуда болница мога да кажа само хубави неща! там раждах предишния път и пак там смятам да раждам, живот и здраве само всичко да е наред  Praynig. Тъй като лекарите вече са се сменили четох по други теми и си харесах една лекарка Колева, но не съм се запознала още с нея, лични впечатления нямам...

При първата бременност и аз не съм правила БХС и въобще не се шашках така, както сега, но то си е обяснимо, сега ще раждам на 39 години...  Crazy

Относно лекарите, специалисти по ФМ изчетох един куп позитивни и негативни мнения, някои стигащи до крайности... Затова и попитах тук защото освен да се объркам друго не може да се случи  Laughing В крайна сметка реших да запазя час при двама специалисти в областта - ако единият каже нещо гадно отивам бързо и при втория  Wink

Относно пълнеенето смятам че засега всичко е в норми - 5кг отгоре, колко ще станат не знам, но диета няма да пазя  Stop И без това ходя на работа, а там не мога да ям непрекъснато  Joy

Бебе все още не усещам, но това не ме притеснява, лекарката ми каза към края на юни да очаквам включване.

На всички пожелавам лека бременност и да сте здрави!

# 84
  • Мнения: 481
Tedi за хемоглобина много добре действа и сиропчето от червено цвекло. Една глава се настъргва и поръсва със захар или мед. Седи една вечер или до 24 часа в хладилник в стъклен съд, да си пусне хубаво сока, после се прецежда и излиза около 100мл. сок. Това количество аз пия за 4-5 дни. Много помага за фарингит, аз за това го правех най-вече, но се оказа и че ми е повишило и хемоглобина като си направих изследванията.

И аз усещам ниско под пъпа, в ляво на нивото на пъпа но по-настрани... общо взето на различни места, като основно в лявата част на корема. В дясно шутовете са единични и на рядко.

# 85
  • Мнения: 2 585
Здравейте момичета, тези дни не съм влизала тук и не съм писала, че ме налегнаха големи притеснения и съм изпушила  ooooh!. Записах си час за второ мнение по ФМ при д-р Марков, от много четене него избрах  newsm78. Другата седмица отивам  и дано няма лоши новини  Tired

# 86
  • Мнения: 1 866
Само спокойно, всичко ще е наред! Стискаме палци!   bouquet

# 87
  • Мнения: 164
здравейте пак

да се пооплача малко- ходих с колата до пазара, не съм вървяла кой знае колко и така се изморих-кръста ме боли, чувствам напрежение в корема, но не много... просто мерих няколко дрешки в магазин за бременни и купих малко плодове, а сякаш съм обикаляла цял ден по магазини... кръста направо ще ме съсипе - нормално ли е?

Rapuncelll надявам се всичко да е наред! Стискам палци. Моля те опитай се да не се шашкаш от сега преди да си чула и второто мнение.  Hug

# 88
  • Мнения: 172
Сега се връщам от жк, потвърдено ще си имаме мома, дълга е 18 см и тежи 183 гр- 17 г.с. Всичко е наред, много съм щастлива сега я чакам само да ритне Grinning. За раждането чувам с доста добри отзиви за окръжна болница, та ще отида на отворените врати да я видя. Според кантара  на лекарката съм качила 2 кг, колкото толкова после ще го мислим. Лека вечер на всички!

# 89
  • Мнения: 172
Забравих да попитам, понеже гинеколожката ме изпраща при доц. Томова за ФМ, ако някой е ходил при нея да каже дали е доволен и каква е цената? Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт