Катерина или Екатерина

  • 8 811
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 172
Има хора, които не обичат галените имена, баща ми е един от тях, може би заради него и аз предпочитам пълното име. Докато бях малка държеше всички да ме наричат Мария, а не с разните производни. Много съм му благодарна, харесвам си името, аз съм Мария, не Мими, Марче, Мимче и подобни.
Лично аз предпочитам Катерина пред Катя, Ивана пред Ваня, Антония пред Тони и т.н. Въпрос на възприятия, за мен тези имена са много по-красиви от кратките галени имена.

# 61
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Цитат
за мен тези имена са много по-красиви от кратките галени имена.
  И аз харесвам пълните имена, а познавам хора, които се обиждат като им кажеше цялото име  Grinning Grinning

# 62
  • Мнения: 8 930
Човек се обижда на име/обръщение, което не му харесва. Дали той сам си е преценил, че не му харесва или от ранно детство му е вменено, че не е хубаво името, е друга тема.

# 63
  • Мнения: 91
Катерина с две ръце   newsm51 newsm10

# 64
  • Мнения: 4 569
Човек се обижда на име/обръщение, което не му харесва. Дали той сам си е преценил, че не му харесва или от ранно детство му е вменено, че не е хубаво името, е друга тема.
+1
Единия вариант на галено мое име завършва на -ка така както и цялото ми име. Мразя го това съкращение, но знам, че тези, които ми го казват не го казват с лошо и не ги поправям.
Моето име има вариант да се съкрати на четирибуквено и да завършва на И или Е. На варианта с Е се разтапям. Blush

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 17:57 от Естел Бързоход

# 65
  • Мнения: 190
Живеем в страна, в която става проблем и вечно трябва да се обясняваш като не искаш да имаш галено име и не искаш да имаш общоприетото галено име. Подобни ситуации се избягват просто като се избере име, което да звучи добре по всякакъв начин за родителя, защото естествено той определя първоначално.

Когато е избрано име с гален вариант трябва да се остави детето само да каже  /на определена възраст естествено/ харесва ли му как му викат и ако не - да си избере то как иска да му викат на галено или изобщо да няма галено. А не от ранна детска възраст да му се вменява, че едно име е неправилно/нехубаво и че трябва да се чувства некомфортно с него само защото на единия родител не му харесва.

Друг е въпросът, че едно време беше пълно с Катя, след 89-та станаха Кейтита и Кетита. Това е мекият вариант на хард случаите като Владилен преди и Кристофър днес  newsm62

# 66
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Подобни ситуации се избягват просто като се избере име, което да звучи добре по всякакъв начин за родителя, защото естествено той определя първоначално.

Няма такъв вариант. Все ще се намери някой така да изчанчи някое име, че да се чудиш как му е хрумнало Whistling. Дъщеря ми е Иглика, име което няма нужда от галено, но хайде няма да ограничавам хората, ама Игли или Игликче ме хвърлят в потрес  ooooh!.

# 67
  • Мнения: 172
Подобни ситуации се избягват просто като се избере име, което да звучи добре по всякакъв начин за родителя, защото естествено той определя първоначално.
Няма такъв вариант. Все ще се намери някой така да изчанчи някое име, че да се чудиш как му е хрумнало Whistling. Дъщеря ми е Иглика, име което няма нужда от галено, но хайде няма да ограничавам хората, ама Игли или Игликче ме хвърлят в потрес  ooooh!.
В този ред на мисли се сещам за скорошна случка. Баба се опитваше да се справи с внука си и накрая ядосана се развика "Патрикчо, ела веднага тук"  Laughing  Laughing  Laughing  Като са му дали такова име на детето, поне да не влошават ситуацията  Crazy

# 68
  • Мнения: 385
КАзвам се Деница--------------много се дразня когато ми кажат Денке или Денко.

# 69
  • Мнения: 102
Катерина ми харесва много   bouquet Peace

# 70
  • Мнения: 253
Определено с К

# 71
  • Мнения: 4 696
И аз съм твърдо за Катерина, макар че галеното Катя хич не харесвам!
Моето име е доста дълго, така че варианти за галено име колкото щеш - на никой не правя забележка, макар че ми е най-хубаво като чуя цялото си име.

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отг. 3 - нито едното.

Аз съм ЗА Катрин  Peace

# 73
  • Мнения: 385
Отг. 3 - нито едното.

Аз съм ЗА Катрин  Peace
newsm10 newsm10

# 74
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Катерина  Peace

Общи условия

Активация на акаунт