МАШИНА ЗА ХЛЯБ-55-та тема

  • 40 214
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 926
 Къде има натиснати копчета в таблицата  newsm78. При правенето на козунаците се ползва възможно най-дългата програма за месене на хляб, която е обикновено тази за френски хляб, но все пак това зависи от марката и модела на машината. Дългата програма се налага от специфичното "тежко" тесто, с много мазнина и много захар, при което втасването е много по-бавно и за повече време.

# 706
  • Мнения: 18 036
Изтървала съм защо има недоволни от лидълската машина. Лично аз съм много доволна. Ако е заради стърготините - голям праз. Това не е болка за умиране и няма да се изтърка машината.

Всички се оплакваха от недопечен хляб, има нещо такова- признавам  Peace

Мунчо, дадена е една табличка с възможните проблеми, още на първия ред го пише това, копчето е нещо като удивителен

# 707
  • Мнения: 1 291
Това  е  копчето за  ВКЛ/ИЗКЛ на машината.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 926
А-а, това е старт/стоп бутона на машината. Нали с него можеш да прекъснеш програмата.

# 709
  • Мнения: 3 020
Моля за спешна помощ - както по-горе писах пуснах моята си рецепта на Сладък хляб, наблюдавах постоянно процеса, беше втасало преди печене около 3 пръста под капака, оставих я като започна печенето.
Миризмата ме привлече, мирише страхотно, остават 25 мин. до края, обаче е залепнала за капака, а отгоре е намазано с жълтък - какво да направя??? Ще се изпече ли? Трябва ли да я допичам въс фурната или?

# 710
  • Варна
  • Мнения: 241
Моля за спешна помощ - както по-горе писах пуснах моята си рецепта на Сладък хляб, наблюдавах постоянно процеса, беше втасало преди печене около 3 пръста под капака, оставих я като започна печенето.
Миризмата ме привлече, мирише страхотно, остават 25 мин. до края, обаче е залепнала за капака, а отгоре е намазано с жълтък - какво да направя??? Ще се изпече ли? Трябва ли да я допичам въс фурната или?

Остави го, ще се изпече.

# 711
  • Мнения: 7 779
Моля за спешна помощ - както по-горе писах пуснах моята си рецепта на Сладък хляб, наблюдавах постоянно процеса, беше втасало преди печене около 3 пръста под капака, оставих я като започна печенето.
Миризмата ме привлече, мирише страхотно, остават 25 мин. до края, обаче е залепнала за капака, а отгоре е намазано с жълтък - какво да направя??? Ще се изпече ли? Трябва ли да я допичам въс фурната или?
след дъжд качулка . както се казва  Laughing
щом е залепнало за капака  каквото и да правиш тестото няма да стане по-малко , а ще се увеличи още в самото начало на печенето.
друго да попитам - като си следяла процеса не успя ли да прецениш кога тестото си е удвоило обема ? тогава е трябвало да спреш програмата и да пуснеш директно на печене.  Laughing

# 712
  • Мнения: 3 020
Благодаря ви.  Hug
Бонго, не си прочел добре Grinning до момента на печенето тестото беше 3-4 пръста под капака. Оставих го спокойна и като усетих хубавия аромат, отидох да го видя, оставаха 25 мин. до края на печенето, отстрани имаше страхотна, изпечена коричка, но по средата беше залепнало за капака.
Но въпреки това не мога да не се похваля, стана супер, махнах залепналото от капака и горния слой, но е божествена. Снимах я, за да я видите. После, обещавам, ще кача снимки, че сега пиша от таблета.
Пекох на Сладък хляб, 1250гр., тъмна коричка.
Да спомена, че даже сложих по-малко мая, около 3-4гр. суха на 450 гр. брашно.

# 713
  • Мнения: 18 036
Е как успя с 450 гр брашно да го залепиш за капака  Shocked

Доста си напреднала  Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 7 779
Благодаря ви.  Hug
Бонго, не си прочел добре Grinning до момента на печенето тестото беше 3-4 пръста под капака.
ти не си ме прочела правилно.  3-4 пръста под капака не е мерило за удвояване на тестото.

# 715
  • Мнения: 18 036
Ох, Бонго, добре че няма да ставаш свекърва  Mr. Green

# 716
  • Мнения: 7 779
радвам се ,че ще съм свекър  Laughing

# 717
  • Мнения: 18 036
радвам се ,че ще съм свекър  Laughing

За тях не се носят легенди  Wink

# 718
  • Мнения: 7 779
никога не е късно да станеш за резил.  hahaha
време е да се пренапишат легендите.  #Cussing out

# 719
  • Мнения: 3 020
Не съм забравила снимките Simple Smile
Ето ги:
/само не гледайте часа и датата - никога не се сещам да ги оправя на апарата и са все неверни - за тези снимки часът е грешен Wink/









Отгоре, в средата е залепналото на капака /горният слой остана на него и аз съответно го махнах/, яд ме е, защото се беше получила много вкусна коричка и отгоре щеше да стане така, ако не беше залепнала. Нищо, следващият път  Peace

Бонго, тестото се беше удвоило преди печенето, 30 мин. след започването му, се беше утроило  Shocked

Ох, и да допълня, вътре стана на конци  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт