МАШИНА ЗА ХЛЯБ-55-та тема

  • 40 256
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 931
Е, Бонго, ти съвсем загуби времето на момичетата!

# 691
  • Мнения: 5 653
Аз забелязах, че когато работя с пълнозърнесто брашно, хляба ми набухва много в началото на печенето - до момента на втасване е увеличен обема, но когато почне да подгрява за печенето, нараства още.

# 692
  • Мнения: 7 779
напротив. бих им го спестил.
тези съвети , както и блога , са направени за да разяснят доста от най-често срещаните въпроси.
един прочит на тези неща , на книжката към машината мисля ,че ще обяснят много от "непредвидените" ситуации.
дано сега не се засегнат момите   bouquet

# 693
  • София
  • Мнения: 6 292
Аз забелязах, че когато работя с пълнозърнесто брашно, хляба ми набухва много в началото на печенето - до момента на втасване е увеличен обема, но когато почне да подгрява за печенето, нараства още.

Защо си мисля, че това е нормално за всеки вид брашно? До сега винаги като съм правила питки, втасват, но след почване на печенето им нарастват още. За мен е нормално.

Ползвам мая на д-р Йоткер от години и никога не съм имала проблем с нея нито за питки, нито за козунаци.

# 694
  • Мнения: 1 934
Моята Финлукс е  за  1000, 1200  и  1400 гр. продукти, а при  покупка ни  дадоха рецептите принтирани в джобче  и започват от грамаж 750. Налага ми се да импровизирам за грааж, различен от книжката.  С малко четене тук си приготвям всякакви рецепти. Peace  Само  трябва грамажът  и времетраенето  да се спазят. И то не точно, но възможно най-близко.

Мама Барба, аз съм с такава машина  Simple Smile

За черен хляб винаги слагам 500-600 мл вода и добавям 1 водна чаша ръжено брашно +типово брашно колкото поеме. Става чудесен хляб  Simple Smile

За бял понеже повече бухва, слагам макс 450-500 мл вода и бяло брашно пак на око. Никога не използвам цялостна програма, защото нямам време и нерви. Винаги месене, после печене  Peace

# 695
  • Мнения: 1 291
Благодаря за рецептите! Ще се пробват!  bouquet

# 696
  • Мнения: 1 849
Радвам се, че се присъединявам към темата
Не купуваме хляб от близо година, вземаме пълнозърнесто и ръжено брашно, меся и пека невероятен, домашен хляб   chef
Но времето все не стига, затова от 2 дни съм собственик на хлебопекарна Silvercrest от Лидъл.
Днес след работа за пръв път ще я пробвам, дано си струва  Laughing

# 697
  • София
  • Мнения: 2 931
Радвам се, че се присъединявам към темата
Не купуваме хляб от близо година, вземаме пълнозърнесто и ръжено брашно, меся и пека невероятен, домашен хляб   chef
Но времето все не стига, затова от 2 дни съм собственик на хлебопекарна Silvercrest от Лидъл.
Днес след работа за пръв път ще я пробвам, дано си струва  Laughing

Ако се вярва на предишните теми, машинката е трепач. Ако се вярва на мненията от тази тема, които се отнасят за партидата машинки от последната промоция на ЛИДЛ, по-добре да не ти е в къщи Joy.

# 698
  • Мнения: 1 849
Радвам се, че се присъединявам към темата
Не купуваме хляб от близо година, вземаме пълнозърнесто и ръжено брашно, меся и пека невероятен, домашен хляб   chef
Но времето все не стига, затова от 2 дни съм собственик на хлебопекарна Silvercrest от Лидъл.
Днес след работа за пръв път ще я пробвам, дано си струва  Laughing

Ако се вярва на предишните теми, машинката е трепач. Ако се вярва на мненията от тази тема, които се отнасят за партидата машинки от последната промоция на ЛИДЛ, по-добре да не ти е в къщи Joy.

О, ужас!
От доста време чета в темата, като в последните 2 седмици пропуснах и сега като се върнах назад видях доста оплаквания от Силвъркрест, последната партида.
Не съм я отваряла дори, четох някъде, че може да се върнат стоки в 30-дневен срок, което едва ли се отнася за ползвани и сега се замислих дали да не я върна, преди да съм я пробвала.
А толкова се двоумих между нея и Мидеа EHD25 нещо си......  ooooh!

# 699
  • Мнения: 18 057
Да ти кажа след първоначалния шок и ужас май повечето се справят вече  Peace

# 700
  • София
  • Мнения: 6 292
Радвам се, че се присъединявам към темата
Не купуваме хляб от близо година, вземаме пълнозърнесто и ръжено брашно, меся и пека невероятен, домашен хляб   chef
Но времето все не стига, затова от 2 дни съм собственик на хлебопекарна Silvercrest от Лидъл.
Днес след работа за пръв път ще я пробвам, дано си струва  Laughing

Ако се вярва на предишните теми, машинката е трепач. Ако се вярва на мненията от тази тема, които се отнасят за партидата машинки от последната промоция на ЛИДЛ, по-добре да не ти е в къщи Joy.

Няма такова нещо. Аз съм от доволните. Днес за пореден път действаше.

# 701
  • Мнения: 4 709
Ако бях намерила информацията за подгряване на машината нямаше да питам. А вчера оставих тестото и пратих ММ да ходи да ми търси свежа мая, той се замота около 1 час, докато се върне незнайно как без да го подгрявам, всъщност без нищо да правя си беше втасало. Та си имам кифлички в изобилие. Повече няма да ползвам суха мая  Crossing Arms

# 702
  • Мнения: 3 020
И аз сега си пуснах моята Wink си рецепта и мисля след последното втасване да намажа отгоре с жълтък, както си мажа питките, да видим какво ще стане... стискайте палци  Praynig

# 703
  • Мнения: 18 057
Зачетох се в блога на стр. 1, и се засрамих колко съм боса  Embarassed
Имам много въпроси май вече:
В табличката с проблемите, т. 1, не мога да разбера кое копче е натиснато?
В темата за козунаците, пише, че не използва програмата за сладък хляб, а коя тогава?
А за какво се ползва тази програма всъщност?

# 704
  • Мнения: 4 841
Изтървала съм защо има недоволни от лидълската машина. Лично аз съм много доволна. Ако е заради стърготините - голям праз. Това не е болка за умиране и няма да се изтърка машината.

Общи условия

Активация на акаунт