Отговори
# 60
  • Мнения: 146
Bunnyslava, и аз така я направих, но без захар, защото съм против даването на захар на толкова малко бебе поради ред причини. Не я одобри моята беба, но дори и да не яде попара не е от особена важност, честно казано аз също не обичам.

# 61
  • Истанбул
  • Мнения: 329
Момичета блегодаря за отговорите. Скоро и аз ще направя попара-но съм чувала че я правят с чай, а сега чета с АМ че я приготвяте. Как да я направя?
И какви зеленчуци сте въвели аз до тук давам: картоф,морков,тиква,тиквичка,карфиол,броколи,зелена чушка и това е сякаш. А вие казвате че много зеленчуци сте въвели споделете моля че и азда дам.

# 62
  • Мнения: 837
Bunnyslava Аз слагам по малко сухари и не слагам захар заливам с чай липа  Simple Smile
Менюто ни:
На обяд яде зеленчуково пюре и от скоро месно заек -ползвам доста видове зеленчук,прибавям и кафяв ориз(сварен) и елда към месото .
Следобеда хапва -различни ядки (овесени,ръжени,ечемичени) който смесвам с ориз,киноа или елда прибавям плод и пасирам(кайсия,ябълка,нектарина,круша-тези варя )и суров банан и авокадо.
Понякога давам кисело мляко и плод -много го харесва .
zdravka аз съм въвела още сладък картоф,пащърнак,зелен боб,грах,спанак(ползвам замразен),въвела съм и леща червена тя няма люспа ,авокадо което прибавям към зеленчуците естествен източник на мазнини (много се харесва от Никол).Въвела съм и домат ,но малко слагам в пюрето и прибавям авокадо , зехтин.

Поради това, че ликопенът в доматите е мастноразтворим - което означава, че е по-лесно се абсорбира в тялото, когато е заедно с тези здравословни мазнини!


АЗ попара правя с чай -липа Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 юни 2014, 14:20 от stefi 1304

# 63
  • Мнения: 371
Ееееееее.... stefi 1304, на това му се казва страхотен хранителен режим - браво   bouquet

# 64
  • Мнения: 146
Аз съм въвела: картофи, моркови, пащърнак, тиква, тиквичка, броколи, карфиол, чушка, домати, спанак, зелен фасул, грах, червена леща, ориз и за друго май не се сещам от зеленчуците, а плодовете са ябълка, круша, банан, авокадо, нектарина, кайсии, сини сливи, череши.
Към зеленчуковите пюрета добавям сирене, масло, извара или зехтин - зависи от пюрето.

# 65
  • София
  • Мнения: 295
Момичета, какви сирене, извара, масло и яйца давате на бебоците _ домашни, купени от био магазини или от обикновен магазин? И каква марка- не знам дали ще е реклама, може би за марките на личния, ако ви се пише. И сиренето козе или краве? Лелееее, с колко много въпроси ви залях в едно изречение... Mr. Green
Днес купих от ДМ царевичен грис, био, мисля да варя и да смесвам с плод за следобедното хранене. Имаше киноа и мн други неща там. Иначе режима ни е: 7:30ч. АМ  между 11:30ч и 12ч зеленчукжво пюре или месно (редувам през ден) около 16ч каша, понякога прибавям плод о/о 20ч. АМ и 22ч. АМ. Ще въвеждам жълтък и след това глутен.

# 66
  • Истанбул
  • Мнения: 329
Е да супер идея сега и аз ще въведа зелен боб, грах, домати, червена леща и спанак. И аз пъщърнака съм го въвела, но сега не го давам както и тиква и затова съм забравила да го спомена. Авокадо и аз давам, само че следобед към плодовете. Иначе от мазнините за сега чисто масло съм въвела, сега щу въвеждам извара и след това зехтин.

# 67
  • Мнения: 72
Май само ние все още се будим за първо хранене в 06:00-06:30 ч. Sad
Иначе аз май вече съм въвела всичко, след като му давам зеленчукови пюрета асорти и разни славянски гювечи - гледам, че там има много видове зеленчук /домати, грах, зелен боб, абе всичко/. От месните всичко съм давала, даже и риба. Жълтък също, кисело мляко, сирене.
Иначе менюто ни е сутрин АМ, около 11:00 ч. - плодово пюре с овесени ядки, на обяд /около 14:00 ч./ зеленчуково или месно /редувам ги/, около 18:00 ч. - кисело мляко с бисквити и плод; около 22:00 ч. - 22:30 ч. - АМ. Последното хранене го изцоква в спящо състояние, защото гледам да го приспивам към 21:00 ч. най-късно и после той сам се събужда, яде с затворени очи и продължава да спи.
Не знам в един момент, когато последното хранене не е АМ, дали това по-ранно приспиване дали няма да ми изиграе лоша шега, защото тогава ще трябва да е "в съзнание" и да си яде за вечеря с лъжица. Изключвам по-ранно последно хранене /около 21:00 ч. преди да заспи/, защото той и така ЕДВАМ издържа до 05:00-06:00ч. сутринта /сто пъти му давам вода.../

# 68
  • Мнения: 224
Зеленчуците, които съм въвела: картоф, морков, тиква, тиквичка, пащърнак, грах, броколи, царевица, кромид лук, зелен фасул, домат. Плодовете са: ябълка, банан, круша, сини сливи, праскова, манго. От кашите: елда и ориз. Пуешко и заешко като меса, жълтък също въведох. Сега въвеждам краве масло (в бурканче) и след него съм приготвила една зеленчукова каша, с която ще въведа спанак.

Ангелова, доколкото си спомням, вие имахте проблеми с пъпчици при захранването и го почнахте около 6-я месец. Ако правилно помня, как успя за има-няма 2 месеца да въведеш толкова неща?

# 69
  • Мнения: 837
Днес четох за цвеклотоЧервено и понеже видях на един плод- зеленчук мисля да го въведа .
Цвеклото съдържа много витамин C , плюс калий, магнезий и фолиева киселина.
Четох ,че може да се вари и пасира в комбинация с картоф(обикновен или сладък),само ,че доста цапа да сте подготвени  Grinning
Друго което е подходящо за бебета около 8м е -нахут аз мисля да ползвам от консерва ,но ще го накисвам във студена вода за една нощ за да се махне солта .
Нахута съдържа много протеин ,това го  прави силно желана част от вегетарианската диета .  също е богат източник на ...
цинк
манган
фолиева киселина
желязо
Може да се съчетава със зеленчук ,но без грах,зелен боб и леща понеже от нахута може да се образуват газове както от бобовите . Grinning




# 70
  • София
  • Мнения: 10 704
Angelova, моето момиче цока към 00-01, после към 4-5, после към 7 пак ... Даже мисля е по- кофти от това да иска да яде по вашето време...

# 71
  • Истанбул
  • Мнения: 329
Леле Стефи с теб сме на една вълна този път. Аз преди 3 дни купих нахут, обаче моя е суров и си мислех след изварата да въведа и него може би преди зехтина. И много се чудех как да го направя подхозящ за малката, все пак е суров. Не знаех че тези от бурканите като ги изкиснеш ще им се махне цялата сол  newsm78 но пък като се замисля имаш право то е също като сиренето. Ако имаш идеи за суровия нахут сподели. Аз утре ще се образовам.
Ангелова, аз малката я слагам към 8:30 и сучи тогава, тя понякога и през ноща все още сучи. Но дори и да не яде със сигурност не спи без да се събужда. По въпросът ти с храненията, според мен ще е лесно и за двама ви ако направиш хранене преди лягане. Ти после пак му дай в просъница, щом не издържа до сутринта. Но поне според мен децата се оповават на рутината и свикват и после може и да се затрудниш. Ако обаче искаш да го слагаш по късно да спи в такъв случаи всичко си е наред. Но това все пак си зависи и от детето. Това е моето мнение  Peace
Леле Магнет като те чета все едно това съм аз, ношно време само приспивам малката, и кога яде кога не...... напоследък много се чудя как ще го поправя този вреден навик. Само това ме мъчи имам чувството че нещо не правя за да бъде тя предразположена да спи ... знам ли и аз ... все си мисля че някъде бъркам с това спане.

Последна редакция: вт, 24 юни 2014, 23:23 от zdravka.

# 72
  • Мнения: 837
zdravka накисваш го във вода от вечерта и на другият ден вариш,първата вода след завирането е добре да изхвърлиш както при зрелият боб.Мисля обаче,че става готов суровият нахут за около 2ч.
http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B0%D0%BD%D0%B8
Полезно инфо колко да варим зърнените храни ,прочети го има и за нахута  Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 юни 2014, 00:15 от stefi 1304

# 73
  • Мнения: 1 298
Добро утро, днес Криси става на 7 месеца, черпя ви виртуално  newsm38  Grinning. Днес също ще въвеждам и глутена за пръв път с овесени ядки малко в пюрето мисля.
Ангелова и на Криси първото й ядене от известно време е към 6 ч, преди беше по-късно, но от месец някъде не ме оставя да се наспя  Laughing Laughing, а днес беше в 5, но заспа за 5 минути на гърда и после в 6 пак се ококори  Shocked

# 74
  • Мнения: 197
kadrova4kata, честита месечинка на Криси!  Tada

Аз съм въвела:    плодове - сини сливи, круша, ябълка, банан.
                         зеленчуци - морков, пащърнах, тиква, карфиол, броколи, картоф, тиквички, грах, спанак.
                         каши - ориз, царевица, елда.
                         месо - пилешко, заешко.
                         други - копър, рапично и слънчогледово олио.
Тези дни ще въвеждам пуешко и праскова. После жълтък, глутен и някои млечни (масло и сирене). Подсетихте ме и за други неща, с които да разнообразя менюто Hug И на мен ми е интересно какво сирене и масло давате на бебетата, че изобщо не знам какво да купя  ooooh!
Иначе сутрин се събужда между 7 и 9 (напоследък по-скоро в 7...). Ако се събуди по-рано и е спокойна, я храня към 8.

Общи условия

Активация на акаунт