Развеждам се...!

  • 13 769
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 336
Аз направо се изумявам какви приятели имате Shocked Каквото и да поиска моя приятелка винаги ще  подкрепя. Ще изслушвам, ще излизам с нея, за  да се разсейва, ще и звъня всеки ден по телефона, ще и пиша съобщения ежедневно.
Една моя много близка приятелка се раздели с партньора си, нямаха брак, но живееха дълго време заедно и бяха сгодени. Той я заряза за друга. Ожени се за другата. Всеки Божи ден съм и звъняла да я чуя. Кръгът ми от приятелки просто е такъв. Подкрепяли сме се винаги и във всичко. Ако някоя се разведе винаги ще заема нейната страна. Ако ще с десет да е спала, ако ще да е най-черната и долна жена. Никога няма да се откажа от някоя от тях. Ако ще всички покрай мен да я плюят. Ако почукам на 6-те врати(толкова са близките ми приятелки), със сака, детето и в 3 през нощта съм сигурна, че ще се отворят всичките. Както и аз бих отворила своята. Обаче никога няма да кажа "Ти си виновна!"

# 61
  • Мнения: 6 365
Аз преднамерено се отдръпнах от предишния си социален кръг. Видях, че избират да са на страната на бившия, а мен ме гледат накриво и просто се оттеглих и смених средата. Това е един от проблемите- че се "развеждаш" с още 10-20 човека и е по-вероятно да нямате контакти, защото не знаят как да се отнасят с теб.

# 62
  • Мнения: 1 336
О, това е 100% сигурно. Не знам кой би се заблуждавал, че приятелите, които са от страна на другия ще останат и наши. Както са си били негови преди брака, така си остават негови и след развода. И това е нещо абсолютно нормално според мен. Не са хора, които ти си избрал за твои приятели, а които обстоятелствата са направили такива. Дано не ми се случва, но пък живота е непредвидим и ако се случи - нека си ги държи. Особено някои от тях. Mr. Green

# 63
  • Мнения: 22
Aми момичета аз лично бих взела страната на приятелката си колкото и да е сбъркала ще я подкрепя. Мога да й кажа, че е хубаво да премисли и тънко да й намекна, че не е права, но в никакъв случай няма да застана на страната на мъжа й.

И аз в момента съм на кръстопът, но решението трябва да си го взема аз и никой друг. Даже не съм питала за съвет по-скоро търсех съчувствие от близките си приятелки да знам че ме разбират например.

Странното е, че всички БЕЗ изключение ми повтаряха да прекратя тази връзка ама аз си знаех своето. Mr. Green

# 64
  • Мнения: 4 195
Моя близка ме помоли да взема страна - нейната. Отказах, защото сме били семейни приятели и дори и да не бяхме, нямам идея в спалните на хората какво точно се случва. Сега не ми говори, обвини ме, че ако аз съм била в нейната ситуация, тя е щяла да ме подкепи ( искаше ме за свидетел в съда). И въпреки това - не се мешам, ако ми поискат мнение, може и да го дам, но винаги с уговорката, че моята гледна точка не е задължително правилната, решението си е на всеки.

# 65
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

Абе тя ще ми каже, че е събрала кураж най-сетне да го напусне, защото я пребива от години или защото от месеци я е зарязал, живее с друга и не си вдига телефона, или че от години са съквартиранти и сега са намерили хора, които да обичат - а аз ще седна да й обяснявам колко греши и трябва да си седи на задника. Ами ако той не иска?


Аз пък бих я попитала дали връзката им няма шанс за спасение? В повечето случай на раздяла вина имат и двете страни. Живели толкова години заедно и в един момент се погледнали с други очи и решили да се разведат.
Има безброй начини една връзка да се рефрешне когато е влязла в рутина и скука. Проблемът на бг семействата е неговоренето, липсата на диалог, взаимния интерес към душевното състояние на другия.
Иначе Мамасита е права, безпаричието също унищожава българското семейство.


Мамасита, прости любопитството ми, но би ли споделила основната причина поради която се разделихте с първия партньор и след колко годишна връзка се случи това?

# 66
  • Мнения: 2 222
Стигне ли се до това някой да сподели, че е пред развод, значи супер отдавна го е решил. Може да се помага морално, тоест със съчувствие и подкрепа, изслушване, изчакване да отмине. Това да останете приятели и с двамата бивши съпрузи е 100% невъзможно. Толкоз от мен  Peace Между другото хората, които се опитват да останат приятели и с двете страни лично на мен ми стават неприятни, смятам ги за двулични и лицемерни. Не може в една ситуация да подкрепяш две напълно противоположни мнения освен ако не си напълно луд  Crazy Не че няма луди... Laughing

И тоя израз "семейни приятели" ме втрещява. Може ли човек да е еднакво близък и с двамата в едно семейство. Абсурд е това за мен.

# 67
  • Мнения: 10 547
Може, аз съм с поне десет такива семейства. Повечето са познати на мъжа ми, т.е. и мъжа, и жената са ми еднакви. Други са ми състуденти, а имам и съученици семейни двойки.

# 68
  • Мнения: 2 222
За мен това е абсурд  Peace

# 69
  • Мнения: 6 365
Мамасита, прости любопитството ми, но би ли споделила основната причина поради която се разделихте с първия партньор и след колко годишна връзка се случи това?

Питай Кейти Холмс "защо" Simple Smile

След 3 и половина години брак. Прекалено много залитна по окултното, тръгна по семинари на разни руски алабалисти. Отделно в семейството (не моето, неговата майка и сестра) задълбочиха всякакви занимания с окултизъм, кристали, абе пълна менажерия. Плюс още сто и една причини, но именно това много ме тревожеше, а и се отразяваше на отношенията с всички в родата. В последствие ни обвиниха, че години наред сме им правили магии.

Аз излязох много черна, защото как може така да не вярвам в баба Ванга, Петър Дънов и лечебната сила на мухлясалия хляб...

# 70
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ооо... Мамасита, вие сте били наистина тежък случай.

Бих си признала честно, ако ти бях приятелка в никакъв случай не бих ти препоръчала ,,преразглеждане на отношенията,, или ,,даване на нов шанс на връзката,,.

Въпреки, че съм склонна да вярвам в предсказанията на баба Ванга  Grinning

# 71
  • Мнения: 6 365
По-скоро по-големи жени ми даваха акъл в български стил:

"Е, ся ти какво искаш! Не пие, не пуши, не те бие, любовница няма! Принц ли искаш?"

Та това са критериите, поне за старото поколение.

# 72
  • Мнения: 4 195
По-скоро по-големи жени ми даваха акъл в български стил:

"Е, ся ти какво искаш! Не пие, не пуши, не те бие, любовница няма! Принц ли искаш?"

Та това са критериите, поне за старото поколение.
Тези са ми култови съвети, обожавам ги Crazy
Добре си направила, дано си намерила и принца след това Peace Wink

# 73
  • Мнения: 1
На 63 години съм и от 12 години живея и работя в чужбина. Отначало идеята беше да спася жилище и брак ,но в крайна сметка изгубих и двете. Не съм развела ,защото  нямам необходимост.Но и не бих се върнала назад за да бъда използвана като източник на доходи. За съжаление  голяма част от живеещите в чужбина са като мен. Един ден ще се разведа и не смятам ,че трябва да бъда коментирана ,ето отиде в чужбина и го остави.Защото истината е съвсем друга  ,оказа се че сме трима и аз глупачката плащам и издържам всички. newsm78.Това е мощта история. Ще сбъркам ли ако се разведа?

# 74
  • Мнения: 6 365
Тези са ми култови съвети, обожавам ги Crazy
Добре си направила, дано си намерила и принца след това Peace Wink
[/quote]

Принц не ми трябва, и обикновен юнак стига:)

Смятам, че разводът е много подходяща стъпка там, където жената яко опъва каиша, а мъжът е храненик. Особено подходяща стъпка за късна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт