Заслужава ли си...

  • 19 286
  • 471
  •   1
Отговори
# 15
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Заслужава ли си да се бориш за дома си, да го направиш по-добър и по-удобен за теб и семейството ти?
Или е по-добре да идеш да живееш у съседа?



Ако си обслужващия персонал в дома си и не ти дават равнопоставеност, по-добре да си съградиш друг дом.

# 16
  • Мнения: 311
Не , не си заслужава .
Отдавна съм го прозряла .
Двама от моето семейство са в Германия , в най-богатата провинция Вестфалия .
Така възпитавам и най-малкия , да набляга на математиката и езиците ,
за да учи и живее в европейска държава .
Гледаме световното и той ме пита защо в Бразилия говорят португалски , а в
Аржентина испански .Обяснявам , че Испания и Португалия  са били богати и свободни ,
докато България е била под турско робство 5 века .
Това ни е проблема -робското мислене и овчедушие .
В другите държави има силна демокрация , защото хората
са непримирими .
А ние търпим корумпирани политици и даже пак си гласуваме за тях , вместо
да ги изметем .Те сами няма да си тръгнат -"гарван , гарвано око не вади"
Всички видяхме как купуват изборите .И какво от това !?
Пак търпим ...Гледаме си жалкото живуркане в панелката .
Всеки за своя си задник .


# 17
  • София
  • Мнения: 28 768
Все повече клоня към "не, не си заслужава". Все по-често съжалявам, че родих тук.

# 18
  • Мнения: 21 583
  Съгласна съм едно към едно с Мамасита.

  Имайте предвид, че това, което тече у нас не е само тук - навсякъде хората си отглеждат корумпирани политици, с достатъчно пари се оттърваваш от всичко, психопатите са сред нас и цари обща несправедливост. Такъв е човешкият живот и винаги е бил.
Чувството на несигурност и липса на надежда е вътре в нас, не от това, което е вън. Просто трябва да се опитаме да не го предаваме на децата си.
 Иначе се получава едно общо състояние на страх и парализа, което само задълбочава негативното.

# 19
  • Мнения: 6 365

Гледаме световното и той ме пита защо в Бразилия говорят португалски , а в
Аржентина испански .Обяснявам , че Испания и Португалия  са били богати и свободни ,
докато България е била под турско робство 5 века .
Това ни е проблема -робското мислене и овчедушие .

Не, Испания и Португалия са били нации от изверги, обладани от алчност, а са станали богати едва след като са поизклали доста от местното население на Америките. Няма нищо общо с робска психика.

Мерси от такава пробивност и хъс.

# 20
  • Мнения: 311
Мерси от такива , които имат поговорка
" Преклонена главица , сабя не я сече"

# 21
  • Мнения: 4 892
Това поредната тема за циганите ли е?

# 22
  • Мнения: 6 365
Но опитът показва, че когато имаш глава на раменете си, имаш и шанс да планираш как в крайна сметка да победиш.

Семейството ми е преживяло войни, национализация на земи, зрял социализъм- и сме запазили доста от резервите си. Да, брат ми е в чужбина, но с изглед да живее тук по добър начин. Не, не живеем в панелки.

Още си мисля кое е по-добре: тукашната липса на правила (което ти позволява да си построиш селска къщичка без 1000 разрешителни) или супер уредено общество, където не може да мръднеш и на сантиметър и където ако се намусиш на идеята за гей брак, може и да загубиш работата си. Или дори ако носиш кръст-бижу на врата си.

# 23
  • Мнения: 21 583
Но опитът показва, че когато имаш глава на раменете си, имаш и шанс да планираш как в крайна сметка да победиш.


  Всъщност цялата поговорка гласи "Преклонeната главица сабя не я сече, но хомот опъва" Grinning

Последна редакция: вт, 24 юни 2014, 11:18 от Iris04

# 24
  • тук и там
  • Мнения: 11 632
Това отдавна вече не е държава, а разграден двор, от който силните на деня непрекъснато влачат където каквото докопат. И където господстват законите на безнаказаната нагла престъпност и недопустимото безхаберие и нехайство.
 
Напълно съм съгласна .Вече загубих надежда,че нещо може да се промени към по-добро.Аз не знам дали навсякъде хората си отглеждат корумпирани политици-най-вероятно е така,но пред очите на целия народ да се разиграват такива открити олигархични игри и разпределяне на бизнес,и то със явното участие на прокуратурата и затваряне на очите от всички ,които би трябвало да вземат отношение -не съм  го виждала това другаде.

Последна редакция: вт, 24 юни 2014, 11:19 от Kaisia

# 25
  • Мнения: 21 583
 А къде мислиш, че не се разиграват олигархични игри и разпределение на бизнес? Опасявам се, че ако човек тръгне да търси такова място, та да се изсели в него, просто няма да намери.
  Най-много да намери място с чисти тротоари, което не е малко, наистина.

  Очакванията ни към действителността са максималистични, а приноса ни минимален, това е проблема.

# 26
  • Мнения: 6 365
Ирис, ако ще го кажем така: и аз нямам надежда, че някои неща ще се променят. Но други ще се променят. Невинаги борбата е директно с проблема. Има и заобикални стратегии. Ако се огледаш правилно, има случаи, в които проблемите са много, но никога не са там, където си ти.

Така че технически погледнато- за сегашната система нямам надежда, но за личния си свят имам. А докато съществуват хора като мен, те са като латентен вирус в системата. Някой ден ще се разпространим.

Номерът е да не се вглеждаш много в реалността- така си свободен да изградиш и реализираш своя реалност и след време тя да стане господстваща, просто защото другият свят вече си е отишъл, въпрос на време е да пропадне напълно.

# 27
  • Мнения: 21 583
 Ааа, това е теорията, дето ако седиш достатъчно дълго на брега на реката, ще видиш труповете на враговете ти да минават покрай тебе Laughing...

 Аз разсъждавам съвсем простичко - светът, общо взето е гаден. Индивидуалният живот има шанс да не е.

# 28
  • Мнения: 6 365
Що да е теория, съвсем практично си е.

Да си представим, че България е хубаво място за живеене- бихте го обичали това място, предполагам. За мен когато едно потенциално хубаво място в момента е зле, това е причина да го обичаш и да се бориш още повече. Но трябва малко акъл и хитрост. Не може директно с рогата, ясно е, че са ни накацали идиоти. Чак ми е смешно моето поколение колко нерви и време хвърля, за да пуска иронички забележки към Тикви, Дудуци и всякакви прякори. А това не са хора без пари и възможности. Да вземат да се стегнат, да вдигнат по една къща и да изгледат по едно дете.

Щото няма да се оправим само като гледаме пикльото от НеНовините да си упражнява дрънкалото на българската конференция ТЕД.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 498
Добре, май мненията дотук напълно ме връщат към предишната ми теория.
Няма да се оправим, основно защото се оплакваме и мислим, че няма с какво да допринесем.

Както някой по-горе каза, някои хора само мрънкат, но гласуват за същите дупедавци.
Други се ядосват, че тротоарите ни са мръсни, но хвърлят боклуци по тях.
Трети псуват, че улиците са разбити и карат джипове в центъра.

Разбира се, че и политиката ни куца, и то жестоко. Всеки месец една доста чувствителна част от заплатата ми отива за някакви имагинерни неща, уж държавата се грижи за нас.
Но трябва ние да си се оправим и така е навсякъде, бе, хора.

Да не мислите че в "Запада" всичко е идеално?
Германските дечица масово лежат по психо клиники и ходят на терапии. Искат да се самоубиват, щото скъсали с гаджето. Ако отидеш вечерта да тропнеш на вратата на комшията, да го поканиш на една ракия, ей така, ще те изгледа накриво.

Италианците се самоунищожават бавно и то от мързел.

Французите се мислят за най-велики.


Една единствена държава ЕВЕНТУАЛНО би ме привлякла някога и това е Швейцария, но много добре знаете какво им е отношението към чужденците.

Чистите тротоари и лъскавите болници и предприятия замазват положението. Карат хората да си мислят, че живеят добре.
Ей това липсва при нас - да ни замажат очите, както го правят "добрите" политици.
Само дето при нас нищо не се замазва, а направо се изсипва помията върху главата и затова мрънкаме все повече и повече.

Общи условия

Активация на акаунт